5 příběhů od 16 do 20 stran ve známém Ottově scratchboardu.

limitováný náklad 500 kusů

Scénář
Thomas Ott
Art
Thomas Ott
Obálka
Thomas Ott
Žánry
horor, noir, ze života
ISBN/ISSN
81-86661-11-3 (Mot (Mot komiks, s.r.o.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
169 x 235 mm
Tisk
černobílý
Stran
104
Cena
450 Kč
Originál
Cinema Panopticum (L'Association, 2005)
 • sedw
  sedw6.6.2019 22:23Cinema Panopticum
  Přečteno na jeden zátah (což s ohledem na rozsah nebyl problém) a jsem velmi spokojen. Po příběhové stránce sice o žádnou pecku nešlo, ale celé dílo stojí primárně na atmosféře, a ta by se zde dala krájet, jak je hustá. Četl jsem večer při lampičce a knihu jsem si užil maximálně. Ke "kresbě" snad nejde ani nic dodat, musela to být šílená práce, ale výsledek je dokonalý.
 • zd
  zd31.10.2017 11:35Cinema Panopticum
  Panoptikum mě dostalo. Skvělý!
 • DancinPuppet
  DancinPuppet2.11.2010 23:44Cinema Panopticum
  Skvělé. Netřeba slov (v tomto díle, ne v komentáři). Zneklidňující série surrealistických povídek obalená příběhem malé dívky, která v automatech na pouti nahlíží do bizarních osudů lidí, které potkala cestou. Nic víc není tajemné výpravě do temného světa nadpřirozena potřeba + fakt, že každé jednotlivé okénko je pracně vyrytý obtisk linorytu... no, pokud jste to někdy zkoušeli, musíte uznat, že už jen to si zaslouží uznání a potlesk.
 • flipflop
  flipflop13.6.2010 19:03Cinema Panopticum
  parádní to bylo
 • Kapis
  Kapis mecenáš8.12.2008 21:07Cinema Panopticum
  ....a už to jde;-)
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.2.2008 09:41Cinema Panopticum
  Asi jsem byl tehdá, jaxem to četl nějaký unavený - taky to bylo před spaním a unikla mi geniálnost celé knihy. Nadšeně jsem obě Ottovy knihy předložil jedno příjemné nedělní dopoledne přítelkyni a až jaxem si Cinemu přečetl podruhé s ní, mi to celé docvaklo, čeho se ta holčička zděsila a při pozorném prolistování "The Girl" to všechno do sebe zapadlo totálně, temně a dunivě. Cinema je prostě našláplá, šílená, sqělá - začínají mi dovházet superlativy - a kdybych mohl bodovat ještě jednou, dám 98-99%.
 • Wiruss
  Wiruss24.2.2008 21:32Cinema Panopticum
  Osobně se mi tohle líbilo více než Exit, už jen kvůli vazbě, která je tentokráte prvotřídní (taky si za ni Mot nechal slušně zaplatit)...
 • choze
  choze23.2.2008 21:58Cinema Panopticum
  Přítelkyně mi jako filmovému maniakovi bez předchozí konzultace zakoupila k předminulým Vánocům za pětistovku životopis Davida Lynche a pak se tuze divila, když jsem si po jeho rozbalení odplivl a hned ho vyrazil vyměnit za něco hodnotnějšího, tj. za cokoliv. A jediná pro mě zajímavá věc v tom debilním intelektuálně-alternativním knihkupectví bylo Cinema Panopticum. Jinak bych ty prachy za tenhle skromný (byť tentokrát perfektně vyvázaný a pevnými deskami opatřený) přídavek k pestřejšímu a levnějšímu Exitu nedal. Nejvíc mě tu nakonec pobavilo vyvrcholení rámcové povídky s holčičkou.
 • Kapis
  Kapis mecenáš15.1.2008 08:37Cinema Panopticum
  Tak jelikož MOT už před vánocemi avizoval vyprodání tohoto titulu - stejně jako EXITU a Pixyho - začal jsem ho horečně shánět - na Minotauru po novém roce zatím není a já myslím, že už ani nebude a taxem oběhal všechny comicsové i necomicsové obchody a nic. Ve finále se na mne ale štěstí usmálo a nakonec jsem sehnal asi poslední kus v Ostravě v jednom nejmenovaném knihkupectví - a to musela paní hledat v compu a do skladu zajít, přehrabat to tam. No 1/2 dne to trvalo - ale dobře to dopadlo a odcházel jsem i s Exitem, oba kousky úplně novoučké, ještě vonící tiskárnou. Radost až na kost;-):-)

  Takže jsem si vzal Cinemu včera před spaním do postele a nezavřel jsem ji až z poslední stranou. Oproti Exitu +5 bodů za mnohem qalitnější vazbu, qerá, zdá se se nerozpadne -5b za obsah - Příběh malé chudé holčičky za plotem poutě je nádherně vytvárně zpracovaný, radost vychutnávat si každé vyškrábané okénko, každý z příběhů začíná celkem idylicky (i když temná depresivní a bezvýchodná atmosféra číší z každého scratchboard obrázku) a paxe všechno tak nějak zvrtne a skončí tak, že člověk čumí úplně stejně jak ta holčička mezi jednotlivými díly. Ott je prostě klasa. Nicméně příběhy v Exitu se mi líbily zkrátka více, byly takové drsnější, šmyrglovité. Přesto je Cinema Panopticum naprosto neotřelé, originální a docela zásadní dílko. Naprostá nutnost. Rád se k Ottovi vždy vrátím.

  ...a poslední bonusek, který mě moc potěšil je na poslední straně..... 1.české vydání. Limitovaný počet kusů: 500....
 • Woffce
  Woffce7.8.2007 20:47Cinema Panopticum
  Vázaná výstava skvělých grafik
 • Neutrino
  Neutrino11.10.2006 21:08Cinema Panopticum
  Graficky geniálně zpracované a příběhy jsou nádherně čitelné a hororově laděné.
 • vifi
  vifi2.4.2006 20:21Cinema Panopticum
  Mit svuj osobity styl to se ceni.
 • willis
  willis25.7.2005 09:50Cinema Panopticum
  Skvělý zpracování. Ott dokáže vyškrábat zajímavý příběh i bez textu a jeho smysl pro morbidní černý humor mi je hodně blízký. Člověk jenom zalituje, že je to tak krátký. Exit se mi proto líbil o něco víc, u Panoptika ale zase vede zpracování.
 • Slaine
  Slaine admin28.6.2005 22:11Cinema Panopticum
  Nádhera, docela mě při čtení mrazilo... jedinou nevýhodou snad může být, že je to přečtený za deset minut. Ono čtyři obrázky na stránku a ještě bez textu...
 • Zack
  Zack admin20.6.2005 15:56Cinema Panopticum
  ... naprosta lahuuuudka. Takhle si predstavuju "alternativu" ke "komerci". Chytry, ale pritom zadny pseudoumeni, porad si to zachovava az desivou davku lidskosti a co vic, vytvarne kategorie "uch ach" :) Navic pochvala pro Mot za zpracovani, ktere je nad pomery kvalitni (o to zajimavejsi to je, kdyz uvazime, ze to neni zadna masovka a ze cena neni nijak premrstena)
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš20.6.2005 12:42Cinema Panopticum
  Vyborne, skvele, Ott je proste mistr... Zpracovani, papir, obalka, jak koneckoncu pise Andre, je na vyborne urovni. Mot me po delsi odmlce velmi potesil.
 • andre
  andre mecenáš30.5.2005 07:56Cinema Panopticum
  Jelikož toto dílo staví především na pointách (mimo výt.zpracování), tak musím dát méně. Některé (pointy) se daly vytušit, nebo, a to spíš, nepřekvapily. Jinak co se zpracování týká, jak od pana Otta, tak i celé publikace - klobouk dolu.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade18.5.2005 16:21Cinema Panopticum
  Ott prostě nemá chybu. Po Exitu je to další bomba. MdS
36421