Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 1 další ukázka

Ben Solo, talentovaný chráněnec Luka Skywalkera a syn hrdinů Povstalecké aliance, má nakročeno k tomu, být mocnou silou chránící dobro v galaxii. Avšak kořeny temné strany sahají hluboko a Benovi koluje v žilách krev Dartha Vadera. Hlasy z minulosti i budoucnosti mu našeptávají, kým se má stát, a když Ben po střetu s mistrem opustí jediský chrám a vyhledá Snokea, zdá se, že svou cestu už si zvolil…

Moc Prvního řádu nezadržitelně roste a Odboj zoufale potřebuje lodě, výzbroj i rekruty, s nimiž by měl šanci v nerovném střetu. Poe s Finnem jsou vysláni na riskantní misi na měsíc Avedotu, kde pátrají po tajném skladišti zbraní, zatímco generálka Organa a Rey se vydávají na Mon Calu, aby požádaly o pomoc někdejší spojence Povstání.

Černá věž na odlehlém světě Batuu je cílem pašeráků a kupců i útočištěm tajemného obchodníka Dok-Ondara, který profituje z jedinečných možností, jimiž oplývají divoké oblasti. Ale v galaxii povstalo nové zlo, jež může ohrozit dokonce i Černou věž…

Obsahuje příběhy:
Vzestup Kyla Rena (Star Wars: The Rise of Kylo Ren #1-4)
Na kraji galaxie (Star Wars: Galaxy's Edge #1-5)
Oddanost (Journey To Star Wars: The Rise of Skywalker - Allegiance #1-4)

Obsahuje tři původně samostatné alba (Star Wars: The Rise of Kylo Ren, Star Wars: Galaxy's Edge, Journey To Star Wars: The Rise of Skywalker - Allegiance).
Obsahuje sešity série Star Wars: The Rise of Kylo Ren #1-4 (prosinec 2019 - březen 2020), Star Wars: Galaxy's Edge #1-5 (duben 2019 - srpen 2019) a Journey To Star Wars: The Rise of Skywalker - Allegiance #1-4 (říjen 2019 - říjen 2019)


Scénář
Ethan Sacks, Charles Soule
Art
Luke Ross, Will Sliney
Barvy
Protobunker, Lee Loughridge, Dono Sánchez-Almara, Jochen (Joe) Weltjens (Guru-eFX)
Obálka
Clayton Crain
Lettering
Art D – Grafický ateliér Černý s.r.o.
Překlad
Pavel Klimeš
Redakce
Pavel Klimeš, Alena Mrázová, Tereza Nováková Tomášková, Milan Pohl
Žánry
akční, dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-252-4378-7 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v tvrdých deskách (laminovaný potah)
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
288
Cena
599 Kč
Originál
Star Wars: The Rise of Kylo Ren, Star Wars: Galaxy's Edge, Journey To Star Wars: The Rise of Skywalker - Allegiance (Marvel Comics, 2019, 2020)
 • SomeOne
  Mám originální vydání, takže nemůžu posoudit kvalitu českého vydání, ale předpokládám, že jako u dalších SW komiksů od Egmontu je tato sbírka dobře zpracovaná. Teď ale k samotným příběhům. Máme zde tři minisérie odehrávající se v období sequelové trilogie.

  The Rise of Kylo Ren – Příběh o tom, jak se Ben Solo (Kylo Ren), podle mého názoru trapný záporák ze sequelů, přidá k bandě válečníků, které vede Sith verze Lite, o kterém jsme dosud vůbec neslyšeli. Také sledujeme, co se stalo po vypálení Lukova chrámu Jediů, ale i nějakou tu misi, na kterou Ben doprovází Luka. Jo a taky tady je zahradník Snoke, z čehož jsem se pořádně nevzpamatoval od posledního přečtení, což bylo před několika měsíci. Takže nic moc.

  Allegiance – Příběh odehrávající se na Mon Cale před epizodou IX. Asi nejméně zajímavý příběh z této sbírky.

  Galaxy’s Edge – V každém sešitu je krátká povídka z předchozích období se starými známými (Han Solo, Chewbacca, Greedo, Hondo) i novými (Aphra, Chirrut Imwe) postavami a ještě se samozřejmě napříč sešity táhne jeden delší story arc. Ty povídky jsou docela dobré, ten delší příběh už tak dobrý není.

  Za mě toto patří k nejméně povedeným novodobým SW komiksům, které u nás vyšly, což může být dáno mým ne úplně nejvřelejším vztahem k sequelům. Fanoušci sequelů si to asi užijou, což bohužel není můj případ.