Koupit
Ulicemi New Yorku si vykračuje nový děs — známý jako Carnage. Psychotický sériový vrah Cletus Kasady získal díky mimozemskému symbiontovi moc, která přesahuje i ty nejdivočejší sny. Plánuje s ní naložit tak nezodpovědně, jak to jen jdel Je na Spider-Manovi, aby ho zastavil. Ale aby to náš hrdina zvládl, potřebuje pomoc od bytosti, kterou už nikdy nechtěl vidět — konkrétně od svého úhlavního nepřítele Venoma! A navíc se Venom a Carnage spojí, když se červený symbiont připravuje na porod svého anarchistického potomka. Připravte se na hořký rodinný příběh monstrózní velikosti!

Obsahuje příběh:
Venom vs. Carnage

Hřbety jednotlivých svazků postupně tvoří ucelený obraz od Marko Djurdeviče.

Obsahuje sešity série Amazing Spider-Man #361-363 a Venom vs. Carnage #1-4


Scénář
David Michelinie, Peter Milligan
Art
Mark Bagley, Clayton Crain
Ink
Randy Emberlin
Barvy
Bob Sharen, Reneé Witterstaetterová
Lettering
Rui Alves, Petr Schwarz
Překlad
Petr Novotný, Martina Zvolská
Redakce
Petr Novotný, Martina Zvolská
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 2612-3169 (Hachette Fascicoli)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 265 mm
Tisk
barevný
Váha
640 g
Stran
176
Cena
249 Kč
Originál
Spider-Man: Venom vs. Carnage (Marvel Comics, 2004)
  • louza
    Zrození Carnage nemohlo mít lepšího dirigenta než je Micheline, z jehož hlavy pochází i samotný Venom. Tří sešitový příběh, který elegantně přivádí na scénu nového záporáka a zároveň rehabilituje Venoma, je tím správným originem, který byl českým čtenářům dokonce představen v prvních číslech sešitovek s nimiž kdysi experimentovala Crew. Parádní kousek. Těžko uvěřit, že vznikl jen o dvě desítky čísel dříve než příšerný Masakr. Z modernějšího pojetí Venoma v druhé půlce knihy jsem měl trochu strach, ale nakonec se mi to docela líbilo. Zrození Toxina balancuje šíleného Carnage a překvapí, že postavička celkem zapadla i když má vcelku potenciál. Milligan se sice nevyhýbá klišé a přehnané emotivnosti, ale přesto není jeho práce jen bezduchá mlátička i když to tak díky přepálenému vizuálu vypadá. Pěkně tu pracuje s charaktery postav, tématem otcovství i motivací padouchů. Syntetická grafika je hodně zvláštní. Je mírně řečeno přeexponovaná, ale zajímavě volený coloring nadmuté bicáky a výstřih Black Cat končící hluboko pod opaskem příjemně osvěží. Je to rozhodně něco co nevidíte každý den.
  • hroubek
    Tento komiks obsahuje dva příběhy, jeden starší a jeden nový s moderní kresbou. První, který je starší je velkou peckou. Stojí za ním David Michelinie a já si ho moc užil. Příběh je hodně drsný a Spidey má, co dělat aby to zvládl. Michelinie krásně vykreslil charakter Carnage, jeho myšlenkové pochody a radost z brutality. Velmi příjemně mě překvapilo, že Venom dostává dost prostoru a jsou tady položeny základy, na kterých se v budoucnu bude stavět. Hodně super příběhy. Druhá část, kde je modernější příběh má zajímavou kresbu, zajímavou zápletku, ale bohužel nijaké provedení. Přišlo mi to, že to celé stojí na zajímavé kresbě, ale nejde se v tom případě do hloubky a občas i samotná motivace nedávala moc smysl. Jako akční jednohubka to funguje, přesto to je tak všechno. Venom vs. Carnage je fajn komiks a stojí za přečtení hlavně kvůli staršímu příběhu.