Příběh: Znovuzrození
Oproti předešlým sešitům série mohutný časový skok vpřed. Pozorujeme Petra Parkera a Mary Jane, jak se dostávají z rodinné krize + Chameleon kuje svoje pikle.

Upozornění: Sešit je číslovaný jako 4/98, celkově je ale v sérii pátý! Navíc se na obálce objevuje "Spectacular" místo "Amazing", jedná se ale o pokračování stejné řady.

Scénář
J.M. DeMatteis (Michael Ellis, Wally Lombego)
Art
Luke Ross
Ink
John Stanisci
Barvy
John Kalisz
Obálka
Luke Ross
Lettering
Jana Kaštánková
Překlad
Peter Havlíček
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
Unicorn Comics CZ
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
36 g
Stran
24
Cena
49 Kč
Originál
The Spectacular Spider-Man #241 (prosinec 1996) (Marvel)
 • bat62bum
  bat62bum31.7.2022 11:56The Amazing Spider-Man #05
  Hele jako série spidermana od unicorna je sice supr a to řikam ikdyž mam jenom tři sešity ale to byl spíš takový románek. Akce tam bylo minimum a tu mam na komiksech nejradši. Kvůli té kresbě kterou prostě miluju dávam k dvou hvězdíčkám ještě jednu takže za tři.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš1.3.2020 15:09The Amazing Spider-Man #05
  :D tak tohle je v prdeli... Stejně jako jsem nechápal tenkrát, nechápu ani teď. Brutální změna stylu ve všem, jiná obálka, jinej symbol, jinej Spiderman, už to není amazing, ač před tím byl, ale stejně použili Spectacular komiksy, teď už je Spectacular opravdu a je to fakt spektakulární. Depresivní smutnej díl, kde jsou vlastně všichni mrtví. :) Napsaný je to pěkné, pěkně se to čte a vyvolává to otázky co bylo před tím a co bude po tom, což je důkaz kvality příběhu, bohužel se nedovíme nic. :) Na první straně obálky je něco o sérii rebirth v marvelu po onslaught, nic o tom nevím a ty info vlastně byly k hovnu ve spojení s tímto komiksem, takže super. :D kresba je fakt pěkná, líbí se mi... Příběhové se vlastně nic jakože nestane, ale líbilo se mi to. Jack O´Lanterna mám rád, ta postava a kostým, styl se mi líbí... Četl jsem o něm jen v UKK: venom. Škoda, nechám to v průměru... Dal bych 2*, ale protože mě to i tak bavilo a nalákalo na to, co bylo před a po... Tak 3* zaslouženě. Velká škoda promarnenyho potenciálu...

  A jak píše Willis, jsou zde "marveloogove", kdyby někdo věděl co bylo před a po... Dejte prosím něco do diskuze nebo soukromě. ;)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš6.10.2018 13:00The Amazing Spider-Man #05
  Dvacetistránkové torzo snad zajímavého celkového příběhu, nic moc kresba, špatný papír a hororový lettering. Dnes ovšem poměrně špatně sehnatelná sběratelská rarita :D
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 14:20The Amazing Spider-Man #05
  Tak tohle je děs. Unicorn nás zasadil doprostřed úplně nové situace ve Spider-manově životě a vy se nestačíte divit, co se to vlastně děje. I když ono se toho v tomhle komiksu zas tak moc neděje, což je ještě horší.
 • choze
  choze21.3.2008 17:50The Amazing Spider-Man #05
  A zase zpátky do Spectacular. Ukecaný melancholický díl věnovaný oplakávání zemřelého dítěte Petera a MJ. Nejslabší Spidey od Unicornu. Strašné.
 • willis
  willis5.2.2008 10:07The Amazing Spider-Man #05
  Tady pozor!!! Ben je mrtvý, tetička je mrtvá i dcera May je mrtvá. Dost nepochopitelný skok Unicornu v řadách i v čase. Celkem by mně zajímalo co se vlastně předtím přihodilo. Takže jestli někdo ví co se stalo předtím, tak bych se docela rád poučil. Jinak na Spidermana dost netradiční a depresivní díl. SM a MJ hledají cestu k sobě a sbírají sílu do dalšího života. Na pozadí se pak odehrává útěk Chameleona z ústavu, pomáhá mu při něm jeho ošetřující lékařka. Do města přichází Jack O´Lantern, ale jeho příběh už tady ani v dalším a posledním díle od Unicornu nebyl nijak rozehrán.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš5.9.2004 10:42The Amazing Spider-Man #05
  Díl kterej je vlastně jenom o tom, že spideymu a mary jane umře fakáně a oni se stim vypořádavaj. Je to brutálně vytrhnutý z kontextu a pak to stejně nenavazuje, takže od unicornu nejhorší spidey rozhodně.
 • Slaine
  Slaine admin28.8.2004 17:34The Amazing Spider-Man #05
  Unicornovskej Spider-man měl dobrý příběhy (slušní záporáci... Venom, Carnage, Green Goblin), bohužel sračkózní kvalitu... Ale Spidey je Spidey...
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade15.6.2004 10:58The Amazing Spider-Man #05
  Malý krůček pro Unicorn, obrovský skok pro čtenáře. MdS
 • Final
  Final mecenáš11.6.2004 14:03The Amazing Spider-Man #05
  Zlatej Semic
 • saja
  saja11.6.2004 10:30The Amazing Spider-Man #05
  Neměl náhodou označení Spectacular Spider-man ? To je jedno, celkem nic moc, spíš psychologický, měli ale objasnit, proč je ten díl depresivní - že jim "umřela" dcerka May a Peter s Mary se z toho dostávají...
61052