Příběh: Tančící obličej
Spider-Man vs. Chameleon

Upozornění: Sešit je číslovaný jako 5/98, celkově je ale v sérii šestý! Navíc se na obálce objevuje "Spectacular" místo "Amazing", jedná se ale o pokračování stejné řady.
Poslední číslo série.


Scénář
J.M. DeMatteis (Michael Ellis, Wally Lombego)
Art
Luke Ross
Ink
John Stanisci
Barvy
John Kalisz
Obálka
Luke Ross
Lettering
Jana Kaštánková
Překlad
Peter Havlíček
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
Unicorn Comics CZ
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
41 g
Stran
24
Cena
49 Kč
Originál
The Spectacular Spider-Man #242 (leden 1997) (Marvel)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš1.3.2020 16:30The Amazing Spider-Man #06
  Tak se pokračuje dalším následujícím číslem, což je fajn. Kresba Luke rosse se mi hodně líbí. Tisk je opět na jiném papíře a kresba má jinej zvláštní coloring, takovej nádech jakoby lesku? Samozřejmě vydání trpí neduhy jako před tím, sem tam se bublina vztahuje k někomu jinymu než by měla. :D to je mnohdy matoucí. Gramatické chyby jako třeba 3.pad osobniho zájmena "já", :) co se týče příběhu... Willis to zas hezký shrnul, k mrtvým se pridal dr.octopus, docela by mě zajímalo, kdo všechno umřel, kdyby to pokračovalo. :D závěr je dobrej Brutus, chameleon sejme Spidermana chemikálií na obleku, jehož se spidey dotkne v kostýmu (má tedy rukavice) a vzápětí se ho dotkne chameleon bez rukavic víc než Spiderman a je.v pohodě:D asi imunita, protilátka nebo tak...:) Pak se Spiderman probere v ravencroftu (blázinci) v kazajce a řeší ho doktorka, kterou chameleon zabil, ta mu sundá masku a pod ni je jinej xicht s tím, že mu doktorka řekne , kdo je.... Helbert Filmore Smith. Pokračování příště... Škoda. Na úvodní straně je ukázána obálka dalšího čísla, ktere už nevyšlo. ;) Všechny tyhle příběhový linky mě bavily, coz jsem nečekal. :) Dokonce je tu zas Lantern, ale o tom se nedovíme nic, jen sleduje JJ.jamesona. bylo fajn, že jsme v tomhle čísle zjistili, co se stalo v čísle s lizardem, kde se objevili parkerovy rodiče - byla to práce chameleona, nebyli a nejsou živí. :))) Tohle číslo obsahuje víc humoru na 20ti stranách jak celá kniha Harley Quinn 1, co jsem teď četl. ;) Už úvod s kangaroo mi přišel vtipnej, vtip na Supermana, kluci na schodech... Za mě super. :) Výborná kresba + mně sedící humor, dobře rozjetej zajimavej pribeh, na pohodu 4*

  Moje shrnutí serie: kvalita zpracování je horší a vyber komiksu v rámci kontinuity špatnej, ale jinak vybrali luxusní sešity, pěkně nakreslený, pěkné příběhy... Nejslabší pro mě zustava lizard příběh, jemuž jsem chtěl dát 2* a čekal jsem, že od něj dál to prodám... Možná i s Green goblinem, ale teď mám z celý série velmi dobrej pocit a nechám si ji. :)))
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 14:21The Amazing Spider-Man #06
  Další díl už je o poznání lepší. Labutí píseň.
 • choze
  choze21.3.2008 17:58The Amazing Spider-Man #06
  Podstatně lepší pokračování předchozího dílu. Nechybí akce, zajímavý background (Flash) a šokující otevřený konec - bohužel další díl k nám už nedoputoval.
 • willis
  willis5.2.2008 11:19The Amazing Spider-Man #06
  O čem to je:Tenhle díl dokonce navazuje na předchozí !!. Chameleon zlikviduje svou doktorku, naivní důvěra se jí nevyplatila, a jde po Spidermanovi. Ten se mezitím snaží pomoci Flashi Thompsonovi z depresí (má pocit že je nula s pivním břichem) a když se mu to nepodaří jako P. Parkerovi, převlékne se do kostýmu a jako Spiderman s Flashem hodí řeč a uspěje. Na Spidermana ale už čeká Chameleon, který ho pomocí nějaké chemikálie uspí. Pak vidíme celkem matoucí finále, kde nevíme who is who. Je tu doktorka, která už byla mrtvá, a nějaký muž v obleku Spidermana se probouzí. Po sejmutí masky alee zjišťujeme, že to není Parker. Příští díl se měl jmenovat celkem zajímavě Kdo vlastně jsem?, ale ten už nikdy nevyšel. A abych nezapomněl na bodycount tak Dr. Ock je údajně taky mrtvý :).
  Stručné zhodnocení série: Další a zatím předposlední pokus o vydávání sešitového Spidermana skončil už po 6 dílech. Dějově i časově je to hodně rozbitý, takže čtenář se může jenom zmateně chytat nějakých náznaků a narážek v jednotlivých dílech. Kvalita překladu, tisku i letteringu je sice špatná, ale když si člověk zvykne tak mu to i přestane vadit. Celkově se ale dá říct, že oproti Semicu o třídu horší ve všem. Hlavní problém ale vidím právě v tom nahodilém výběru epizod. Chybí nějaká delší kontinuita.
 • Slaine
  Slaine admin28.8.2004 17:34The Amazing Spider-Man #06
  Unicornovskej Spider-man měl dobrý příběhy (slušní záporáci... Venom, Carnage, Green Goblin), bohužel sračkózní kvalitu... Ale Spidey je Spidey...
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade15.6.2004 10:58The Amazing Spider-Man #06
  Absolutní chaos. MdS
4103