O (ne)mrtvých jen dobré
BBart s.r.o.1. vydání 2005
3.7
...
...
...
...
Sborník s podtitulem "Almanach české komiksové elity."

Obsah:
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Jiří "Arbe" Miňovský
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Jan Jiříček
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Jan Bažant
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Adam Pelda
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, David Bimka
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Dan Černý
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Tomáš Profant
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Tomáš Jirků
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Karel Jerie
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Petr Včelka
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Jan Gemrot
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Miloš Mazal
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Václav Šlajch (nedokončeno)
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Aleš Brázdil (nedokončeno)
O (ne)mrtvých jen dobré - Tomáš "Hibi" Matějíček, Andrej Wsól (nedokončeno)

Scénář
Tomáš Matějíček (Hibi)
Art
Jan Bažant (Hza), David Bimka, Aleš Brázdil, Dan Černý, Jan Gemrot, Karel Jerie, Jan Jiříček, Tomáš Jirků, Miloš Mazal, Jiří Miňovský (Arbe), Adam Pelda, Tomáš Profant, Václav Šlajch, Petr Včelka, Andrej Wsól (Andywart)
Obálka
Jiří Grus
Redakce
Tomáš Matějíček (Hibi)
Žánry
akční, horor
ISBN/ISSN
80-7341-458-9
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
černobílý
Stran
112
Původní cena
200 Kč
Originál
- (-)
Jiří Pavlovský píše, jak geniální nápad je udělat sborník se stejnou povídkou. Nevím, jestli geniální, nicméně zajímavý určitě. Bohužel takřka doslovné opisování jednoho velmi konkrétního scénáře zavdává tomu, že čteme furt to samé, což je hrozná nuda. Kdyby mohli autoři popustit více uzdu své fantazii na určité téma, bylo by to jistě mnohem lepší. Nejhorší pak je, že daný scénář je úplně o ničem a nezajímavý... a číst ho tolikrát? Proto jen vyzvednu např. kresbu Včelky, kterýho žeru, či snahu Tomáše Jirků trochu se vyhnout té dokola opakující se šabloně.

Celkový dojem: 50%
Komixovo sa mi najviac páčil Bažant. Najexpresívnejší bol Mazal, Včelka má dobrý rukopis, len mi tam chýbalo viac čiernej. Jiříček je profík, ale na mňa je to príliš ovplyvnené počítačom. Škoda, že sa Grus na projekte zúčastnil len obálkou a pár obrázkami. Jirku je dost ovplyvnený Mignolom a patrí k tomu lepšiemu v zborníku. Hibiho idea bola dobrá, priznávam že scenár mohol byť silnejší.
Škoda toho naprosto nulového scénáře, opravdu zajímavej projekt, kdyby bylo nějaké pokračování tak bych do něj určitě šel, ale přes to vše to víc nedostane...
Koupil jsem si to "na blind" - měl jsem poukázku, uviděl jsem český komiks, tak jsem si řek, proč ne. Po rozbalení a přečtení druhého příběhu jsem zažil těžké zklamání (těžce jsem se nasral) - stále ten jeden a týž scénář. Nenašel jsem na obálce že je to stejný příběh od různých autorů, tak jsem si to akorát prolistoval a hodil do rohu. Osobně bych tomu dal tak 10% ale nechci být unfair kvůli tomu, že jsem si dřív nenašel, co to vůbec je a vyhodil jsem dvě kila.
Myslím si, že nápad to byl dobrý, zpracování taky a tak 75% je dostačující. MdS
ten napad se mi docela libi. Scenar mi nevyhovuje, ale proti gustu... ze zpracovani u me vede Mazal (za krasne strizlive proporce a kompozice), Jerie (za kresbu, ktera jakoby hladi, prestoze se tam lidi mlati), Jirku (za originalitu kresby i jiny zpracovani pribehu nez ostatni), Vcelka (podle me nejzajimavejsi zpracovani). Kresba Minovskeho ma obcas disproporce, ale "shit" jak to velmi sofistikovane nazval Saetia to opravdu neni. Z jeho zpracovani je opravdu citit nasranost hlavniho hrdiny a dej je zcela akcni.
jerie: super nejlepsi
gemrot: mistr (kdybyste videli jeho ostatni veci ty sou kruty mooooc)
vcelka: zacina to trochu chapat
zbytek shit nejvetsi shit: minovsky mistr disproporce
Určitě se nám tu představilo pár budoucích osobností, ať už komiks dál dělat budou, či ne. Je to konec konců vidět i tady, jak si kdo zpracoval zadaný "text" - o scenáři se tu rozhodně nedá mluvit. Přesto všechno hodně zajímavé školní cvicení na zadané téma....
Scénář průměr, ale zajímavej projekt. Některý kresby sou fakt supr a některý zase jako od dětí.
Každopádně bylo zajímavý sledovat, jak to kterej kreslíř pochytil. MdS
Nezbyva nez souhlasit s Andrem... Fajn pocin, myslim ze za par let si budu tenhle sbornik prohlizet a rikat si, jak se kluci od te doby vymakali.
Bohužel víc dát nemohu. Je vidět, že kreslit kluci umí, ale horší je to se schopností kreslit komiks. U některých jsem měl problém vyznat se co se děje(nehledě nato, že jsem věděl co se děje). Je to velice zajímavá myšlenka, nechat nakreslit jeden scénář několika "kreslíři", ale (a tím se dostávám k největšímu nedostatku) to by ten scénář musel být k něčemu. Scénář, dle mého názoru, je největší slabinou. Myslím,že pokud má jít o krátký příběh typu: přijít, zabít, odejít, ... tak by vněm měly být aspoň vtipné hlášky, nebo prostě něco, co by ten "příběh" zprostornatělo (tím chci říct, že je ten děj moc "plochý"). Takže tak.