Meteor #04: Znamení démona
BBart s.r.o.1. vydání 2003série Meteor 4/6
4.2
...
...
...
...
Obrovský vesmírný konvoj se blíží k planetě Hurumar. Už na ní zmizelo pět průzkumníků a teď je řada na Nävis. Přistane a ihned se ocitne přímo uprostřed krvavé války, ve které se všechny rasy planety snaží společně potlačit masivní vzpouru otroků – a hned na to v podzemních kobkách. Mise rozhodně nejde tak jak má - a to do hry ještě vstupuje tajemný zrádce, který nechce, aby se Nävis dozvěděla pravdu.

Scénář
Jean-David Morvan
Art
Phillippe Buchet
Barvy
Phillippe Buchet
Obálka
Phillippe Buchet
Překlad
Eva Poskočilová
Žánry
akční, fantasy, sci-fi
ISBN/ISSN
80-7257-998-3
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 305 mm
Hmotnost
510 g
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
249 Kč
Originál
Sillage 4: Le signe des démons (Delcourt, 2001)
jo tendle díl je zas víc do fantasy. mladšího by mě asi bavil o hodně víc.
Po industriálně-geneticky lazeném třetím díle nám autoři předkládají čisté might&nomagic fantasy, což je osvěžující, a příběh není nezajímavý. Zmiňovat detailní a precizně zmáknutou profikresbu je už trochu nošením lesa do dříví, ale nelze ji nevyzdvihnout, především kvůli nádherně zpracované a promakané megabitvě. Stejně tak bychom mohli plakat nad rozlitým bychem, že nakonec velmi předvidatelně pravda a láska tady plně a spravedlivě zvítězí nad lží a nenávistí, vzájemné rozdíly se smažou, jednotlivé rasy se stanou sobě rovnými a na planetě se rozleje hřejivá poleva nefalšované rovnosti a bratrství, respektive sesterství, abych nebyl obviněn ústavem pro gender-studia ze šovinismu. No idylka, ne? Ale furt ještě dobrý, morální podprahové ideály socialistické ideální utopie francouzského stylu jsou vštěpovány mladým čtenářům zatím nepříliš invazivně, ale je to tam, marná sláva. Otázkou zůstává, jestli po opuštění planety Meteorem některá rasa nezjistí, že jsou si sice všichni rovni, ale oni jsou si přece jenom trochu rovnější. To se však už nikdy nedozvíme.
Další Meteor pokračuje v zavedeném standartu...
Tak tenhle díl mě přišel malinko překombinovanej, pletli se mě jména a rasy. Ale jinak kresebně je to nádhera.
Společně se třetím dílem je pro mě toto album vrcholem série. Příjemnou kresbu doplnil i kvalitní příběh... Ikdyž zdá se mi to nebo je většina dílů postavena na jednom rámci - Navis, utlačovaná rasa, usmíření/revoluce?
O kresbě platí stále to samé jako v předchozích dílelech , pěkně se na to dívá, je detailní a hezky barevná. Scénář je standardní. Nic nového co by člověk nečetl, ale vcelku příjemně odpočinkové čtení. Nävis se občas chová dost naivně, což mi k ní nějak nesedí, protože to má být špičkový agent Meteoru.
Velmi prijemna kresba a svet, ve kterem se muzeme dockat mnoha prekvapeni. Koncept konvoje, ve kterem je zastoupeno mnoho ras a cesty hlavni hrdinky - jedineho zastupce lidske rasy, na nove objevene svety, otevira autorum mnoho moznosti, kterymi muzou ctenare prekvapit.
Navis je kočka a meteor je takovej pěkně lehce pohádkovej. Pěkná kresba a vždycky zajímavej příběh.
Četl/a (35)
Alikkk, calvin10, calviti, Captain Collar, Chaolinek, cyboy, dajik, emanek, Final, flipflop, Georgíno J., Geralt, hypermlok, Jestrab2, jiskra, kallenved, Kapis, KdG, Khagrael, Librarian, Lobok257, monte walsh, NecRoman, oleav, Paldini, pechna, Petrkoll, radimisko, RadimNemec, Slaine, Spacecore, tacmud, trudoš, vranakx, zlejzmrd
(112)
2scha, adam.ra, afri, Alikkk, arnecht, arsan, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Benji, blackJag, bmc75, Braindead, calvin10, calviti, Captain Collar, Cassidy, Chaolinek, Corvus, CSE_AC/DC, cyboy, DAxik, disclose, doophy, dvoracekpetr1, emanek, fel68, filemon, Final, flipflop, Georgíno J., Geralt, goodspeed, grinder, Hamichal, holubdema, Hulik, hypermlok, invape, Jestrab2, jiskra, Johnny Sasaki, kallenved, Kapis, Kazumaki, KdG, Kjon, koniklec, Kreatik Digital, kucik, Librarian, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, Mankin, Marthy76, Marvin, Masinfira, MB, mcleek, merhyx, metalmaus, mgeralt, mikado, mikina, Miriyak, Mistak, monte walsh, NecRoman, Netorack, Nightmare, nixtreme, Nyxxie, Paldini, pavel, pdfak, pechna, Petrkoll, POLAKST, Poseidon1978, radimisko, RadimNemec, RainDamage, Ricarderon, Samurai-Jack, Santa666, Saran, sawtooth, Skot, Slaine, sleepless, start05, strougy, suricattaontheway, tacmud, Tarka Daal, Toe, Tombal, trudoš, tulipstros, vallyslayer, Viking, vranakx, willis, xai, xintax, Zajo original, Zíďas, zlejzmrd
Chce (8)
Askalon, davidek, delsemela, fusnix, Holmwood, muflon, numikk, vasek
Koupí (5)
Askalon, glosa, muflon, Stara.kryta, yogi
Prodá (2)
adam.ra, Slaine