Meteor #02: Soukromá sbírka
BBart s.r.o.1. vydání 2003série Meteor 2/6
3.9
...
...
...
...
Meteor je obrovský konvoj vesmírných kolonizátorů. Mimozemské bytosti, které v něm spolu žijí, lze rozdělit na dvě skupiny: na tvory takzvaně psypasivní a psyaktivní; druzí dokáží číst v myslích těch prvních. Toto rozdělení nicméně ztrácí jakýkoli význam v okamžiku, kdy se celý konvoj setká s Nävis. Tato mladá dívka má totiž nevídanou schopnost: její mozek je neproniknutelný, její myšlenkové vlny nerozluštitelné. Je to první lidská bytost, která se kdy dostala do blízkosti Meteoru!

Scénář
Jean-David Morvan
Art
Phillippe Buchet
Barvy
Color Twins, Phillippe Buchet
Obálka
Phillippe Buchet
Překlad
Tomáš Bicek
Žánry
akční, sci-fi
ISBN/ISSN
80-7257-969-X
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 305 mm
Hmotnost
505 g
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
199 Kč
Originál
Sillage #2: Collection privée (Delcourt, 1999)
Tak po slabučkej prvej časti som si to len potvrdil. Meteor je po všetkých stránkach priemerná séria. Nezaujímavé postavy, prekombinovaný mimozemský svet, kresba ok, ale v rámci európskych komiksov je to len priemer a scenár je tiež až príliš ukecaný a nezáživný. Dočítam ešte tie nasledujúce časti čo tu vyšli, ale zatiaľ sa tomu vôbec nečudujem, že to tu prestalo vychádzať.
Oproti první knize mírný dějový propad. Z Navis se stává platonická Druuna. Bohužel pouze platonická, protože poprsí hlavní hrdinky si už neužijeme s čímž hrubě nesouhlasím. Přesto je o ní v Meteoru enormní zájem a ne vždy jsou za ním dobré úmysly. Čtenář je tu překvapivě hozený do vody úplně stejně jako v první knize, protože velká část vývoje hrdinky během jejího pobytu na Meteoru je úplně promlčená a i samotný děj je místy docela dost implicitně pojatý ve stylu "domysli si sám". Malebná kresba zůstala, ale dálavy vesmíru táhnou bohužel o dost méně než tajemná džungle. Vesmírných fujtajlbíků je až moc a detektivní pozadí poměrně bídné. Od první knihy propad o jednu hvězdu.
trochu slabší kousek, zápletka nic moc. škoda že navis oblíkli :)
V dalším díle se dozvídáme více o tom, co je celý Meteor zač. Popravdě organizace této společnosti, letící vesmírem, je v celé sérii zpracována velmi reálně a uvěřitelně. Naše uplakaná a všemi zrazovaná a využívaná hrdinka už trochu povyrostla a zjevně se podvolila sociálnímu tlaku okolí a začala se oblíkat, i když ji kozy moc neporostly. Její asimilovaná planeta, kde prožila celý dosavadní život ji zjevně vůbec nechybí a sociofobie, kterou bychom čekali u dítěte, které vyrostlo v zemi zapadlém vraku, přerostlém tisíciletým megastromem, sama v divočině jen s nějakým tygroidem, ji jakýmsi zázrakem zcela obešla, má dokonalé znalosti jazyka a v komunikaci s lidmi a jednání je sebejistá a tak pevná v kramflecích, jakoby by vyrostla někde na předměstí nějakého City. Ostatně, kde vlastně byli její rodiče, pokud vrak spadl na planetu už před generacemi, jak naznačuje “fosilnost vraku“? Dalo by se předpokládat, že přeživší založí už dávno kolonii a rozrostou se, jaktože 13leté dítě je na planetě úplně samo? Předpoklad, že by přežili např. pouze dva lidé, kteří zplodili pár dětí, které...měly spolu další děti a tak dále, je jaksi mimo realitu...no nic nebudu hnidopichovat, cílovou věkovou skupinu takové drobnosti nezajímají a to je pro autory rozhodující. Pokud se dostane v panelech na kolonu kosmických lodí, je to opět paráda, s tímhle si Buchet opravdu vyhrál. A to je věc, kvůli které přidávám pořádnou porci bodů, které by si jen příběh nevysloužil. Stále celkem spokojenost.
Příjemná kresba, ale příběh nic moc. Z tohoto nápadu se dalo vydolovat mnohem více....
abych citoval klasika:
"...a bylo to dobré."
Tenhle díl je tak trochu temnější "dospělejší" ale i tak je to hodně dobré.
Důstojné pokračování dílu prvního. O něco víc sci-fi...
To samý co první díl, roztomilá a detailní kresba, pěkné bavy a ucházející scénář.
Velmi prijemna kresba a svet, ve kterem se muzeme dockat mnoha prekvapeni. Koncept konvoje, ve kterem je zastoupeno mnoho ras a cesty hlavni hrdinky - jedineho zastupce lidske rasy, na nove objevene svety, otevira autorum mnoho moznosti, kterymi muzou ctenare prekvapit.
Pokracovani pribehu s Nävis potesi nejedno ctenarovo oko a neurazi ani pribehove. V u nas vydanych evropskych albech nadprumer.
Navis je kočka a meteor je takovej pěkně lehce pohádkovej. Pěkná kresba a vždycky zajímavej příběh.
42141
Četl/a (38)
Alikkk, Askalon, ben_bella, calvin10, calviti, Captain Collar, Chaolinek, cyboy, dajik, davidek, emanek, Final, flipflop, Fox01, Georgíno J., Geralt, hypermlok, jiskra, kallenved, Kapis, KdG, Khagrael, Librarian, Lobok257, monte walsh, NecRoman, oleav, Paldini, pechna, radimisko, RadimNemec, Slaine, Spacecore, start05, tacmud, trudoš, vranakx, zlejzmrd
(112)
2scha, adam.ra, afri, Alikkk, arnecht, arsan, Askalon, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Benji, ben_bella, blackJag, bmc75, Braindead, calvin10, calviti, Captain Collar, Cassidy, Chaolinek, Corvus, CSE_AC/DC, cyboy, davidek, DAxik, disclose, doophy, dvoracekpetr1, emanek, fel68, filemon, Final, flipflop, Fox01, Georgíno J., Geralt, goodspeed, grinder, Hamichal, holubdema, Hulik, hypermlok, invape, Jestrab2, jiskra, Johnny Sasaki, kallenved, Kapis, Kazumaki, KdG, Kjon, koniklec, Kreatik Digital, kucik, Librarian, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, Mankin, Marthy76, Marvin, Masinfira, MB, mcleek, merhyx, mgeralt, mikado, mikina, Miriyak, Mistak, monte walsh, naut77, NecRoman, Nightmare, nixtreme, Nyxxie, Paldini, pavel, pechna, POLAKST, Poseidon1978, radimisko, RadimNemec, RainDamage, Ricarderon, Samurai-Jack, Saran, sawtooth, Skot, Slaine, sleepless, Stara.kryta, start05, strougy, suricattaontheway, tacmud, Toe, Tombal, trudoš, tulipstros, vallyslayer, Viking, vranakx, willis, xai, xintax, Zajo original, Zíďas, zlejzmrd
Chce (7)
delsemela, fusnix, glosa, Holmwood, muflon, numikk, vasek
Koupí (3)
glosa, muflon, yogi