Meteor #01: Než bude pozdě
BBart s.r.o.1. vydání 2002série Meteor 1/6
4.1
...
...
...
...
Ve vesmírném konvoji nazvaném METEOR vedle sebe stojí národy různého původu i víry. Nävis je mladá dívka, která žije s křížencem tygra a medvěda jménem Houyo v džungli zcela v souladu s přírodou. Náhle musí stůj co stůj zabránit tomu, aby neznámá technologie zničila její svět.

Scénář
Jean-David Morvan
Art
Phillippe Buchet
Barvy
Color Twins, Phillippe Buchet
Obálka
Phillippe Buchet
Překlad
Tomáš Bicek
Žánry
akční, sci-fi
ISBN/ISSN
80-7257-915-0
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 305 mm
Hmotnost
515 g
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
199 Kč
Originál
Sillage #1: A feu et à cendres (Delcourt, 1998)
Tohle je zvláštní komiks : celou dobu jsem uvažoval o tom, pro jakou věkovou kategorii je určený. Příběh je brutálně rychlý, dějové zvraty zjednonušené tak, aby se vše mohlo dít ráz na ráz a epizoda se uzavřela. Kresba je čistá a přehledná jako u dětského komiksu. Vzato kolem a kolem jsem se cítil podobně jako kdysi u četby Kačera Donalda. Jenže... jenže tuhle představu dětského komiksu těžce narušuje mladičká indiánská hrdinka s trvale obnaženýma prsama, kvůli které by dneska někdo mohl namítnout, že komiks pomalu hraničí s pedofilním materiálem. Takže pro koho je Meteor určený? Je to young adult s polonahou indiánkou? Doufám, že na to během dalších alb příjdu.

Jinak mi Meteor pořád připomínal Lilo & Stitche.

Příběh je tak za tři hvězdy, kresba za čtyři.
Čakal som, že to bude lepšie. Kresba nie je zlá, ale nie je to nič, z čoho by som spadol na zadok. Príbeh ma nezaujal a postavy ma tiež vôbec nebavili. Uvidím, ako to bude z ďalším dielom, ale zatiaľ teda slabota.
Malebně prokreslené sci-fi evropského střihu se sympatickou hrdinkou odehrávající se částečně v kosmu a částečně v přírodním amfiteátru. Jelikož jde o první díl, je čtenář trochu násilně hozený do vody, ale část příběhu se ke konci sama vysvětlí. Scénárista si v ději nebere servítky. Hrdinka pobíhá celou dobu po stránkách polonahá a o ne úplně růžové zvraty situace není nouze. Dokonce i konec je poměrně temný a neutěšený. Přesto jde celkově o skvěle nakousnuté dílko.
výbornej nájezd serie, povedená kresba, která je schopná vykreslit dobrej a vcelku nápaditej sci-fi příbeh.
Tak jsem si konečně dosehnal poslední díl, který mi chyběl, protože v LK mi to před léty uteklo a konečně jsem se ponořil do světa Meteoru, od kterého jsem upřímně nečekal kdoví co. A jsem velmi příjemně překvapen, z evropských neúspěšných bbartovských sérií jsem četl zatím jen Alphu, což byl obrovský průser a pak Golden City, které bylo výrazně lepší. Meteor přesahuje první zmíněnou sérii řádově a nad GC je taky o pár levelů výše. Jelikož se jednotlivé díly dost liší, rozhodl jsem se napsat samostatné komenty ke každému z nich. V prvním díle se seznamujeme s třináctiletým děckem (bych si tak tipl), kterému už raší kozy a proto má přes ně namalovaný pruh. Na sexyhotonanistické záběry pro puberťáky není, když se to vezmu kolem a kolem, vůbec nouze. Příběh, který ze začátku moc nezaujme se pomalu rozvine do velice zajímavého rozuzlení, které má obrovský potenciál. Co musím vyzdvihnout je precizní kresba, promakaná do neskutečných detailů, že až oči přecházejí, především co se týče vznikající kolonie na planetě a hlavně samotného Meteoru. Po prvním díle jsem dost spokojen.
hodne povedena serie:)
Příjemná kresba, ale příběh nic moc. Z tohoto nápadu se dalo vydolovat mnohem více....
Asi můj nejoblíbenější z evropských komisů, co u nás vyžly v této podobě. První díl je super.
vesměs se ztotožňuju s některými názory pode mnou..dost mě to bavilo
Bezva čtení, hrdinka je fakt moc pekná. ;-) Příběh pohodový.
Líbivá kresba. V prvním díle je obzvlášť patrnej kontrast přírody a techniky... Rozhodoval jsem se jestli si přečíst Luthera Arkwrighta nebo tuhle sérii a zvítězil Meteor, měl jsem chuť na něco barevnýho, příjemnýho a oddychovýho :).
Využil jsem toho, že na začátku roku moc komiksů nevychází (měl jsem trochu absťák) a zaběhnul do levných knih a koupil si sérii kterou tady z BBartovských francouzkých alb nejvíc chválíte. A musim se ke chvále přidat. Milá kresba a vcelku obstojný scénář. Nejen že hrdinka pobíhá celým příběhem topless :) (zřejmě ale jenom v prvním díle:( ), ale navíc je to v vesmírná scifárna a ty já mám rád.
Velmi prijemna kresba a svet, ve kterem se muzeme dockat mnoha prekvapeni. Koncept konvoje, ve kterem je zastoupeno mnoho ras a cesty hlavni hrdinky - jedineho zastupce lidske rasy, na nove objevene svety, otevira autorum mnoho moznosti, kterymi muzou ctenare prekvapit.
Hodne prijemny cteni ktery asi jako jedno z mala vycniva v evropskych albech BBartu. Pribeh se rozjizdi docela slusne a polonaha hrdinka/divoska..no co chtit vic? mit ji doma u krbu:) no jednoduse fajn vec s niz se budete tesit na dalsi dily
Příběh sice neni nic úžasnýho,ale kresba je pěkná,dobře se to čte a prostě se mi to líbilo a koupim si další díly...jo a Navis je fakt kočka :)
Navis je kočka a meteor je takovej pěkně lehce pohádkovej. Pěkná kresba a vždycky zajímavej příběh.
121961
Četl/a (42)
Alikkk, Askalon, ben_bella, calvin10, calviti, Captain Collar, Chaolinek, cyboy, dajik, davidek, emanek, Final, flipflop, flyboj, Fox01, Georgíno J., Geralt, hypermlok, Jestrab2, jiskra, kallenved, Kapis, KdG, Khagrael, Librarian, Lobok257, monte walsh, NecRoman, oleav, Paldini, pechna, Qvestor, radimisko, RadimNemec, raimi, Slaine, Spacecore, start05, tacmud, trudoš, vranakx, zlejzmrd
(124)
2scha, adam.ra, afri, Alikkk, arnecht, arsan, Askalon, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Benji, ben_bella, blackJag, Blaine, bmc75, Braindead, calvin10, calviti, Captain Collar, Cassidy, Chaolinek, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, cyboy, davidek, DAxik, disclose, doophy, dvoracekpetr1, emanek, fel68, filemon, Final, flipflop, flyboj, Fox01, Georgíno J., Geralt, goodspeed, grinder, Hamichal, holubdema, Hulik, hypermlok, invape, Jestrab2, JindrasT, jiskra, Johnny Sasaki, kallenved, Kapis, KarlosJB, Kazumaki, KdG, Kjon, koniklec, Kreatik Digital, kucik, Librarian, Lisien, listr, Lobodlak, Lobok257, Mankin, Marthy76, Marvin, Masinfira, MB, mcleek, merhyx, metalmaus, mgeralt, mikado, mikina, Miriyak, misa, Mistak, monte walsh, monty.cl, naut77, NecRoman, Netorack, Nightmare, nixtreme, Paldini, palo, pavel, pechna, POLAKST, Poseidon1978, radimisko, RadimNemec, raimi, RainDamage, Ricarderon, Samurai-Jack, Saran, sawtooth, Skot, Slaine, sleepless, Stara.kryta, start05, strougy, suricattaontheway, tacmud, Toe, Tombal, trudoš, tulipstros, vallyslayer, vasek, Viking, vranakx, willis, xai, xintax, Zajo original, zdennanek, Zíďas, zlejzmrd
Chce (6)
delsemela, fusnix, Holmwood, muflon, numikk, Vraer
Koupí (2)
muflon, yogi
Prodá (3)
Fox01, raimi, Slaine