Indiana Jones Omnibus: Další dobrodružství 3

3.1 | BB/art s.r.o. | akční, dobrodružný | série Dark Horse Omnibus

Díky tvůrčímu týmu složenému z Lindy Grantové, Dannyho Bulanadiho a komiksové legendy Steva Ditka se hrdina, zrozený z Lucasovy lásky k dobrodružným pulpovým povídkám, vrací!

Drsný archeolog doktor Henry „Indiana“ Jones dál prohledává celou planetu, aby našel vzácné artefakty. Touží poznat starodávné civilizace a neustále se snaží porazit vykradače hrobek. Jeho důvtip, vynalézavost a neodolatelný šarm ho dostaly daleko. Ale co se stane, když proti němu jeho nový nepřítel v honbě za nejvyšší mocí poštve mrtvé? To zjistíte v tomto omnibusu, ve kterém najdete i Kraťase, vnučku Buffalo Billa a oficiální adaptaci filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava!

V tomto omnibusu najdete sedm příběhů známého archeologa Indiany Jonese, mezi kterými nesmí chybět ani poslední z adaptací Indyho filmových příběhů – Indiana Jones a poslední křížová výprava.
Dvě dobrodružství Indy prožije po boku kolegyně Jessie Haleové. V prvním z nich, s názvem Není nad zlato, se vydávají najít bájné El Dorado. V druhém, V křížové palbě, se snaží získat čínskou mumii, o kterou má zájem i IRA společně se spolkem Tong.
Další Indyho sličnou společnicí je vnučka Buffalo Billa. Vydává se s ní na Výpravu za zlatými zbraněmi až na dalekou Ukrajinu. Naopak s lovkyní Kate Crowfordovou zůstává v Americe a v Lovu na velkou zvěř pátrají po bájném Bigfootovi.
V příběhu Věž slz Indy vymění společnost dam za pomoc studenta Aleca Sutherlanda a společnými silami se pokouší očistit jméno svého bývalého profesora. Tedy najít jednu z devíti věží, kde má sídlit nebezpečný mág.
Tato legenda Indyho provází i v dalším příběhu, Dvojí hra, kde ho honba za proradnou zlodějkou a Šamašovým okem dovede až na Orkneje ke střetu právě s jedním z těchto mágů.

Sumář příběhů:
Není nad zlato - David Michelinie, Steve Ditko
Výprava za zlatými zbraněmi 1,2 - David Michelinie, Steve Ditko
Věž vzlyků - Linda Grantová, Steve Ditko
V křížové palbě 1,2 - Linda Grantová, Ricardo Villamonte
Lov na velkou zvěř - Linda Grantová, Ricardo Villamonte
Dvojí hra 1,2,3 - Linda Grantová, Steve Ditko
Indiana Jones a poslední křížová výprava - David Michelinie, Bret Blevins

Scénář:
Linda Grant, David Michelinie
Kresba:
Bret Blevins, Steve Ditko, Ricardo Villamonte
Lettering:
Nikola Žogliková
Překlad:
Michaela Macková
Redakce:
Richard Podaný
Obálka:
Bret Blevins, Michael Golden, Keith Pollard, Bill Sienkiewicz

Obsahuje sešity sérií "The Further Adventures of Indiana Jones" volume 1 #25-34 a "Indiana Jones and the Last Crusade" #1-4, původně vydané v nakladatelství Marvel Comics, Inc. v roce 1984

Rok a měsíc vydání: červen 2013 | ISBN: 978-80-7461-191-9 | Vydání: 1. | Vazba: šitá v tvrdých deskách s přebalem | Formát: 160 x 235 mm | Počet stran: 336 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 890 Kč | Název originálu: Indiana Jones Omnibus: The Further Adventures volume 3 | Vydavatel originálu: Dark Horse Comics

Obálka (1/4)
Ukázka č.1 (2/4)
Ukázka č.2 (3/4)
Ukázka č.3 (4/4)
Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 2.1.2018 | Indiana Jones Omnibus: Další dobrodružství 3 |

No, tak mé očekávání bylo trochu zklamáno. Přiznám se, že jsem netušil, že se jedná o Marvel v raných 80. letech. Kresba je jednoduchá a působí na mě dojmem, že tam není zachyceno všechno a to co je zachyceno, tak je zbytečně vytaženo na povrch - jestli mi rozumíte. Určitá pluska tyto poslední 3 omnibusy mají: široká paleta tvůrců, ta fakt stojí za to, a sami si uděláte obrázek, kdo umí a kdo je průměrný. Za mě se povedly sešity od Steve Ditko, John Byrne a Larry Lieber. Jediné co mi doslova vadí je to zaměnitelné prostředí superhrdinů Marvelu za svět Indiana Jonese. Místo superhrdiny máme Indiana Jonese, místo velkoměst máme zapadlé vesničky, místo vesmíru máme temná zákoutí z dob minulých. Místo technologie máme mýty, legendy, čáry a kouzla. Pravičácky laděné padouchy nahradili nacisti. Bohužel tady je to u některých sešitů až do očí bijící, jak použili stejný recept na to vše. Velké plus, jedná se o velkou 34-sešitovou ságu buď se sešity co na sebe navazují (standardně dvojdíly) anebo samostatnými one-shoty, popř. výplňovky mezi jednotlivými dvojdíly. některé příběhy jsou opravdu čtivé a oddychové, některé jsou nudné, tuctové a přeplácané. Paradoxem je, že adaptace filmů mi asi přijdou ze všech 3 sbírek to nejlepší. Celkově je to průměr a z hlediska vývoje Marvelu a potažmo Indiana Jonese je i toto nedílnou součástí historie. Jednou si ji zase přečtu, celou tu ságu, ale je to opravdu lehké a oddychové čtení, hlavně pro fanoušky.

kaylin
kaylin | 10.1.2017 | Indiana Jones Omnibus: Další dobrodružství 3 |

Kniha "Indiana Jones Omnibus: Další dobrodružství 3" je pro mě nejslabší ze všech Indyho omnibusů a já jsem rád, že se to uzavřelo a nic dalšího už na nás nečeká. Není to přímo utrpení, ale dobré to prostě není. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1347-indiana-jones-omnibus-dalsi.html

ClimbVibe
M ClimbVibe | 6.1.2017 | Indiana Jones Omnibus: Další dobrodružství 3 |

Na stejné úrovni jako druhý díl. I na polovinu osmdesátých let neskutečně ukecané a (díky časté snaze vměstnat do jednoho sešitu vše) špatně odvyprávěné. Zase musím opakovat, že Indymu komiks nesvědčí - nikdo z autorů nevychytal to co měl v paži Spielberg se svým týmem - skvělou hlavní postavu, atmosféru a vtip. Jdu si pustit film.

Darth Raelchi
Darth Raelchi 2.1.2018

punisher
punisher 30.11.2017

ClimbVibe
ClimbVibe 6.1.2017

kaylin
kaylin 10.12.2016

kendor007
kendor007 1.11.2016

calvin10
calvin10 15.2.2016

Joshua_T
Joshua_T 23.6.2014

mineralk
mineralk 4.12.2013

matrosh
matrosh 14.8.2013

Fox01
Fox01 31.7.2013