KomiksFest! 2007

3.0 | SEQENCE o.s. | naučný, propagační | série KomiksFest! revue

Oficiální katalog komiksového setkání.

Comicsy:
Tvář - David B.
Jak jsem jednou doma neměl už nic k jídlu... - Markus Witzel (Mawil)
Povedený výlet do Bukurešti - Jean-Luc Cornette, Karo
Sen - Joanna Sanecka (sc.), Sylwia Restecka (kr.)
Voleman 2 (ukázka) - Jiří Grus
Street-strips - Vojta Šeda
Altoids komiks - Pasta Oner
Altoids komiks - Jiří Grus
Altoids komiks - Dan Černý
Doučko - Tomáš Hibi Matějíček (sc.), Karel Jerie (kr.)
1001 Nights in Mirrors - Martin FunkFu Svoboda
Mr. Květináč - Vojta Šeda
Pán času 2 (ukázka) - Filip Novák (sc.), Honza Bažant (kr.)
Brejle - Vhrsti
Spolužáci - Lucie Lomová

Publicistika:
Úvod - Tomáš Hibi Matějíček
Komiksfest! Go! - Gene Deitch
Hlavní hosté
Komiksové ceny Muriel (hlavní a odborná porota)
Tintin - street-art
Dvojí život českého komiksu - Pavel Ryška
Několik žen různého věku - Michal Słomka
Aaargh! Anem řekni to komiksem - Lucie Kněžourková
Nominace na ceny Muriel 2007
Seznam komiksů 2006/2007

Scénář:
Vhrsti, Karo, Pasta Oner, David B., Jean-Luc Cornette, Dan Černý, Jiří Grus, Lucie Lomová, Tomáš Matějíček (Hibi), Filip Novák, Joanna Sanecka, Martin FunkFu Svoboda, Vojtěch Šeda, Markus Witzel (Mawil)
Kresba:
Pasta Oner, Karo, Vhrsti, David B., Jan Bažant (Hza), Jean-Luc Cornette, Dan Černý, Jiří Grus, Karel Jerie, Lucie Lomová, Sylwia Restecka, Martin FunkFu Svoboda, Vojtěch Šeda, Markus Witzel (Mawil)
Lettering:
Tomáš Matějíček (Hibi), Petra Matějíčková
Překlad:
Ondřej Kavalír, Lucie Kněžourová, Zdeněk Rucki
Redakce:
Joachim Dvořák, Tomáš Matějíček (Hibi)
Publicistika:
Gene Deitch, Lucie Kněžourová, Tomáš Matějíček (Hibi), Pavel Ryška, Michał Słomka
Grafické úpravy:
Martin FunkFu Svoboda

Rok a měsíc vydání: 2007 | ISBN: 80-903988-1-8 | Vydání: 1. | Vazba: lepená v měkkých deskách | Formát: 210 x 297 mm | Počet stran: 48 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 85 Kč

Obálka (1/1)
sedw
sedw | 26.11.2016 | KomiksFest! 2007 |

Tak toto bylo opravdu špatné. Jediné, co mě aspoň trochu bavilo, byl Sen a to hlavně kvůli kresbě. Špatný nebyl ani Výlet do Bukurešti, ale tím to tak končí. Chápu, že jde o katalog, který měl představit jednotlivé tvůrce, ale dle mého názoru to rozhodě jde lépe. Uvidím, co další díly.

J.Connor
M J.Connor | 20.9.2011 | KomiksFest! 2007 |

Je to v podstatě katalog k akci, tak se mi nechce prskat, navíc za přijatelnou cenu. Voleman mě bere čím dál víc, nechápu jak se mohlo stát, že ještě nemám ani jednu knihu. Zúčtování s beďarem na architektonické tváři Varšavy potěšilo, i když já sám si na totalitní architekturu celkem potrpím. Pěkná hříčka od Vhrsti. Zbytek nic moc, docela by mě zajímalo, kde leští kliky ten Mawil, protože je hroznej, ale dostává dost prostoru v několika periodikách. Absolutní zlo je pak samozřejmě již zde zmiňovaná Bukurešť, stává se mi často, že mě nějaký komiks nezaujme, ale že by mě vyloženě nasr**l, to jsou čestné vyjímky. Tak všechna čest Káre a Korneto.

Draco nobilis
A Draco nobilis | 6.11.2009 | KomiksFest! 2007 |

Kromě Volemanova sexíku nic moc. Jako katalog byl dobrý, ale ještě že přišlo zlepšení.

Kapis
M Kapis | 16.9.2008 | KomiksFest! 2007 |

Taxem si pořídil všechny tři KomiksFest! Revue a musím říct, že obálky jsou jednosuše fantastické, k tomu příjemný formát, byl jsem velmi natěšen. Obsah mě už však nějak extra nenadchl, snad ty další čísla budou lepší. David B. mě čím dál tím víc přesvědčuje o tom, že si musím Padoucnici konečně pořídit (a taky to, ať není brzo vyprodána bez šance dotisku). První stránka z Grusova Volemana je přímo nadbožská představa ideálního probuzení. Holky měly byste si z toho vzít příklad;-) Sen měl moc pěknou pointu, ale kolážoviny mě většinou moc neberou. Bukurešť byl přímo ukrutný děs - kdo tam byl tak ví, jak hnusné je to město a ty hlášky těch dvou frantíků mi přišly vhodné akorát tak na facku čelo, bombu dělo (...ehm...skromný kousek poezie z moji dílny...;-)). Altoids comics dobrá vyplňovadla a Spolužáci fajn tečka nakonec, zbytek mě neoslovil téměř vůbec. Celkově na mě působí sešit ale mile, sympaticky a jsem rád, že má pokračování - asi aji zajdu na komiksfest příští rok pro rozšíření obzorů. Nemám zatím zcela jasno totiž jak to u nás je s lidma kolem komiksu. Mám pocit, a je to škoda, že komiksová scéna je u nás dost roztříštěna, jeden háže hovna druhému na hlavu, viz CC-CREW (byl jsem ušitým svědkem, jak Dort dost nevybíravě a podpásově pálil do Pavlovského na comicslézu, přičemž sám sebe vynášel do nebes - škoda, že tam nebyli oba, bych si rád poslechl konfrontaci). MdS, nemýlím-li se, zase označil celý komiksfest za jednu velkou sračku a příkladu by se dalo najít určitě více. Naštěstí jsme tu my, prostí fanoušci komiksů, kteří to držíme tak nějak pohromadě;-)

Woffce
Woffce | 2.7.2008 | KomiksFest! 2007 |

Možná nemá moc smysl komentovat katalog loňskýho Komiksfestu, ale - všechno marný - grafomana nezastavíš:
K ukázkám z "Padoucnice" a "Volemana" není moc co dodávat - v obou případech zdařile lákaj na kvalitu (jen ta "kamasutra" J. Gruse by možná mohla uvýst v omyl abonenty Lea).
"Jak jsem jednou..." je, věru, opravdu nepovedená taškařice a pan Mawil mě opět nepřesvědčil (což, řek´ bych, asi nerozchodí). Horší už je jen "Povedený výlet do Bukurešti", kterej mi evokoval bezduchý naučný fotopříběhy z časopisu sovětských pionýrů "Ogoňok" z doby "na věčný časy". Brrrr.....
Komiksfest ! 2007 je dobrý mít doma především kvůli příjemně eroticky laděnýmu a úžasně kresebně vyvedenýmu "Varšavskýmu snění" a zcela určitě i skvělý vtipný hříčce pana Vhrsti "Brejle".
Kromě toho jsem se opět ujistil, že jsem ve fanklubu Vojty Šedy správně - ten člověk nejen že má nápady, ale navíc mě naprosto dostává jeho kresba. Radost.
A na závěr už jen stručně: Dan Černý se se svojí komunální satirou moc nevytáh´ a "Spolužáci" Lucie Lomové mi přijdou prostě...hloupý (srandu dělá z fóru z většiny míra pravděpodobnosti - a kdo by se kdy koho ptal "A co - hahaha - žádná sebevražda, deprese, rakovina - hahaha ?" - no ne ?).

Spacecore
Spacecore | 29.2.2008 | KomiksFest! 2007 |

To teda čumim,že tuhle publikaci ještě nikdo nehodnotil.Nuže,je to na mne.Vezmu to tedy popřadě a pak shrnu...

Obálka je krásná,perfektně poutá pozornost.
Profily hostů a poroty Muriel výborné představení zajímavých lidí,na které si musím dát pozor.
Tvář: Odhaduju,že to bylo moje první setkání s Davidem B. a toto jeho dílko ve mně zanechalo dojem,že tento člověk umí a urychleně bych si měl pořídit Padoucnici.
Jak jsem jednou doma neměl už nic k jídlu... - na hovno.
Povedený výlet do Bukurešti je nádherně zpracovaný naučný komiks,který vám nenásilnou formou předá spoustu poznatků.Hezký
Sen - Jedno z nejsilnějších děl katalogu a to hlavně díky malbě.Zanechalo to ve mně silný dojem.
Voleman - noo..taková pohodka.Volemana si klidně koupím,nevypadá to špatně,avšak Grus má na víc.
Street Strips se mi líbily hodně.Rád bych viděl další.
Altoids Komiks bych za komiks moc neoznačoval,ale padlo mi to do vkusu.Pastovy pouliční práce znám a obdivuju ho.Snad jen,kdyby vytvořil dílko,které by mělo slušný scénář,to by bylo něco.
Vanda - opět Grus,ale nic moc nepředved,
"prase" Dana Černého hehehe..Dan Černý neumí zklamat.
1001 Nights in mirrors na mně působilo jako estetický orgazmus.
Pán Času 2 je zajímavou upoutávkou na druhé album,ale stránka je málo! Chci víc!
Brejle - Čím dál,tím víc mě Vhrsti přesvědčuje o tom,že je to génius.Nevím jestli záměrně,nebo náhodou,ale perfektně vyjádřil některé zákonitosti komiksu jako takového.Tleskám.
Spolužáci,to je vtipná jednohubka na závěr "komiksové části"
pak následuje publictistický blok,který je velmi výživný a chutný.Dost mě chytnul článek o dvojím životě českého komiksu...

Shrnutí:Komiksfest! 2007 se ukázal jako vkusný a výborný katalog tohoto komiksového festivalu,na který se musím tenhle rok vydat.Jen je škoda,že jde "pouze" o katalog a ne plnohodnotný komiksový časopis zaměřený na širší záběr komiksové scény.

Dezodoo
Dezodoo 5.5.2019

mike731
mike731 3.12.2016

Lenny
Lenny 26.11.2016

sedw
sedw 26.11.2016

zdennanek
zdennanek 17.11.2016

robert.hladil
robert.hladil 13.1.2016

Orbeek
Orbeek 29.1.2015

plisken
plisken 30.4.2013

Kapis
Kapis 17.2.2013

J.Connor
J.Connor 5.2.2012

Kaluž
Kaluž 5.2.2012

Draco nobilis
Draco nobilis 5.2.2012

Woffce
Woffce 5.2.2012

Spacecore
Spacecore 5.2.2012