Škorpion #3, 4
Josef Vybíral1. vydánízáří 2023série edice ERB 30/38, Škorpion 2/3
4.3
...
...
...
...
+ 5 dalších ukázek
Koupit
Škorpion se náhodou zaplete do spiknutí, které zasahuje do nejvyšších kruhů církevní moci. Je svědkem vraždy papeže, a při hledání důkazů o zločinu a ve snaze odhalit tajemství svého původu se vydává na východ.
Dynamické souboje, nádherné scenérie Říma 18. století a špetka erotiky jsou silnou stránkou této série.

Obsahuje původní dvě alba série Le scorpion, vydané nakladatelstvím Dargaud:
Škorpion #03: Kříž svatého Petra (Le Scorpion #03: La Croix de Pierre, 2002)
Škorpion #04: Démon ve Vatikánu (Le scorpion #04: Le Démon au Vatican, 2004)

Vyšlo jako 26. svazek edice ERB (Ediční Řada Bande dessinée)


Scénář
Stephen Desberg
Art
Enrico Marini
Obálka
Enrico Marini
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Zbyněk Froněk
Redakce
Zbyněk Froněk, Josef Vybíral
Žánry
akční, historický
ISBN/ISSN
978-80-88617-07-5
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
225 x 315 x 12 mm
Hmotnost
800 g
Tisk
barevný
Stran
104
Původní cena
599 Kč
Originál
Le Scorpion #03: La Croix de Pierre; Le scorpion #04: Le Démon au Vatican (Dargaud 2002; 2004)
Jako uz jsem zacal tusit, ze to bude natazene ale jo, proc ne, ja to proste muzu, i kdyz uz mi zacalo dochazet, kam to pujde a jak to asi dopadne. Kresba je porad famozni.
Sériu Škorpión mám rád už od jej vzniku. Síce sa príbehom nejedná o žiadne veľdielo, no je to veľmi príjemný mix Zorra a Troch mušketierov okorenený erotikou. Hlavná silná zbraň série je Mariniho úžasná kresba a farby. Jednoducho sa na to neviem vynadívať a pevne dúfam, že si tu séria nájde dostatočný počet fanúšikov. Tretí diel je zatiaľ najlepší v sérii a ten štvrtý zasa prekvapivo mení prostredie Ríma za loď a Orient. Pre mňa je táto séria ideálna komiksová zábava na odreagovanie. =►Celá recenzia◄=
Je to tak trošku schématické dobrodružství, ale pořád je to zábava. Záporáci z Vatikánu jsou krásně zlí, zatímco hlavní hrdina je správný rebel a proutník, ale zároveň je chytrý a vzdělaný. A samozřejmě, krásné ženské jsou nebezpečné a zrádné. Indiana Jones osmnáctého století. Stačí to, ale víc než zábavu od toho nečekejte. První knihu jsem si pro zopakování chtěl jenom prolistovat, ale nakonec jsem ji kompletně přečetl a vůbec mě to opakované čtení nenudilo. Věřím, že to tak bude i před třetí knihou, kdy si pro zopakování znovu dám tuto druhou. Mariniho kresba je pořád skvělá, samozřejmě.