Koupit
Svět má za to, že je Batman mrtvý, ale Darkseid ho poslal zpět v čase. Temný rytíř se vrací do současnosti a přitom se zúčastní prehistorických bojů o území, honu na čarodějnice, okusí pirátského života a zapojí se do vyšetřování smrti vlastní matky. Dokáže Batman uniknout Darkseidovým plánům a nestvůrnému Hyper-Adaptérovi, který ho napříč staletími pronásleduje? A dokážou ho Superman a Liga spravedlnosti vrátit do naší doby, aniž by zničili samotnou realitu?

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz. Chronologické řazení v sérii: 47

Obsahuje sešity série Batman: The Return of Bruce Wayne #1-6 (květen 2010 - listopad 2010)


Scénář
Grant Morrison
Art
Lee Garbett, Frazer Irving, Georges Jeanty, Yanick Paquette, Pere Pérez, Ryan Sook, Chris Sprouse
Ink
Michael (Mick) Gray, Frazer Irving, Michael Lacombe, Pere Pérez, Alejandro Sicat (Alex Boy), Karl Story
Barvy
Tony Aviña, Nathan Fairbairn, Frazer Irving, Guy Major, José Villarrubia
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Petr Zenkl
Redakce
Mirka Jarotková, Martin Kužel
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BBart s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 260 x 14 mm
Tisk
barevný
Váha
600 g
Stran
216
Cena
329 Kč
Originál
Batman: The Return of Bruce Wayne (DC Comics, 2010)
 • hroubek
  Není to vůbec špatný komiks, ale pokud ho chcete plně docenit a pochopit, tak je potřeba přečíst run od Granta Morrisona několikrát tam a zpět. Morrison to čtenářův vůbec neusnadňuje. Tam, kde by mohly být normální dialogy a celé se to vysvětlit jednoduše, tak tam Morrison přidává další složité a zbytečné věci. A je to velká škoda, protože tenhle příběh má/měl obrovský potenciál, který se z mého pohledu podařilo využit jen z poloviny. Určitě to stojí za pozornost, ale v této sérii vyšly zajímavější lepší příběhy.
 • louza
  Oproti předchozí knize výrazné zlepšení. Batmanův průchod skrze různá časová období je skvělý nápad tím spíš, že Morrison se tady neomazuje jen na hrdinu, ale používá reference i na historické, nebo jiné literární milníky. Je to samozřejmě pořád Morrison, takže přístupnou vyprávěnku, tak jako jí předvedl třeba Gaiman u Marvelu nečekejte. Kniha je navíc pevnou součástí celého autorova cyklu. Ale i tak to krásně funguje skoro samostatně. Nádherný vizuál v režii různých tvůrců. Prostě paráda. Možná ne nejlepší, ale určitě nejzajímavější Morrisonova kniha. Dílo, které mi leželo v hlavě ještě několik dní po dočtení.
 • Spacecore
  Jako veliký Morrisonolog jsem dnes utíkal do trafiky pro "Návrat Bruce Wayna", stejně jako před dvěma týdny pro "Batman a čas". Konečně totiž po letech máme poslední dílky skládačky toho nejlepšího batmanovského runu všech dob. Je ostuda, že to vycházelo / vychází napříč různými edicemi a vydavatelstvími, totálně ve špatném pořadí a v různé doby, ale pomalu se mi v knihovně formuje celý run. Chybí ještě Batman Inc. a kdyby ještě vyšla Final Crisis, Seven Soldiers a Multiversity, měli bychom Morrisonovu Hyperkrizi v celku. Ale to asi za dalších deset let.

  Každopádně jsem Návrat četl 3x anglicky a patří k tomu nejsložitějšímu, co v celém runu je. Strašně se teda těším na přečtení v češtině, protože všechno, co Morrison v rámci Hyperkrize sepsal (pro zájemce: publikoval jsem o tom kdysi článek na jeden web a mám ho v pdf) je náročné a potřebuje to nejen víceropřečtení a správné pořadí knih, ale mít něco nastudováno z Batmana zlatého a stříbrného věku. Nicméně, když dáme dokupy Batmana a Syna, Černou Rukavici, Batman R.I.P., Čas a Batman a Batman a Robin 3 knihy a Návrat Bruce Wayna, měli bychom mít jakž takž ucelenou kolekci. Chybí teda ještě celkem zásadně Final Crisis, ale budiž. Apeluju teda na čtení v pořádném sledu, jinak nemáte šanci pochytit celkovou krásu Morrisonovy tapisérie. Ale i když něčemu nerozumíte, nevadí, i to je součástí celku.

  Každopádně Návrat je stylový, je to nejen sci-fi jízda napříč časoprostorem, ale i velká pocta Batmanovskému odkazu a faktu, že jeho symbol je tak nadčasový, že ho lze začlenit do jakýchkoliv kulis a bude fungovat.