Ukázka
Ukázka
Koupit
Péťa nemá moc kamarádů, zato hodně followerů. Na svém kanále se věnuje nejrůznějším záhadám i podfukům. Když narazí na průvodce po Prašině, na vlastní kůži pozná, kde končí smyšlenky a začíná pravda. A jak s tím souvisí odkaz vědmy Tamary Jemné…

Svět knižního fenoménu Prašina se rozrůstá v komiksové sérii s novými příběhy, novými hrdiny a novými záhadami. Toto jsou kroniky Prašiny.

Vydáno s laskavou podporou Magistrátu hlavního města Prahy.

Scénář
Kateřina Čupová (Faqy, Chechula), Ester Kuchynková (Yone), Vojtěch Matocha
Art
Kateřina Čupová (Faqy, Chechula), Ester Kuchynková (Yone)
Barvy
Ester Kuchynková (Yone)
Lettering
Kristýna Šlajchrtová
Redakce
Lukáš Růžička, Vojta Sedláček
Žánry
dobrodružný, young adult
ISBN/ISSN
978-80-7637-383-9 (Paseka)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
167 x 257 x 2 mm
Tisk
barevný
Váha
90 g
Stran
24
Cena
99 Kč
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.9.2023 22:08Prašina: Podivné procházky #2
  O tochu lepší než jednička a funkce spojovníku mezi 1 a 3 tady zafungovala a příjemně to gradovalo. Na kresbu jsem si pořád musel trochu zvykat.
 • Norri
  Norri mecenáš1.8.2023 21:04Prašina: Podivné procházky #2
  V druhé knize se děj moc neposunul. Hlavní hrdinka Péťa jen hledá informace. Více méně marně. Největší záhadou sešitu je, proč Péťa na internetu vyhledává slovní spojení, na které jinde narazí až později. Záhada z konce prvního sešitu nebyla v podstatě skoro vůbec prohloubena a tomu asi bude odpovídat i rozuzlení v posledním sešitě.

  Kresba je pořád stejná, tj. docela dobrá. Panelování je zde o něco nápaditější, problém s různě širokými mezerami ale zůstal. Navíc se v půlce sešitu mění bílé mezery na černé. Těžko říct proč.
 • faster86
  faster8625.5.2023 11:54Prašina: Podivné procházky #2
  je to jen mezičlánek mezi jedničkou a trojkou, nic zajímávého, atmosféra taky žádná proti původní sérii, kresba se mi víc líbí v původní sérii
 • Doppelganger
  Doppelganger22.4.2023 17:21Prašina: Podivné procházky #2
  Kresba super, příběhově mi to moc zajímavé nepřijde - příště už je konec a v tomto díle se prakticky nic nestalo.

  Jediná výtka ke kresbě: nesnáším, když je na komiksovém panelu ukázána strana novin či knihy a text kopíruje ohraničení panelu, či obrys postavy - to si to nejde rozvrhnout nějak lépe? :)
 • Sagikkun
  Sagikkun21.4.2023 17:19Prašina: Podivné procházky #2
  Stále mi to přijde jako fajn jednohubka s hezkou a zajímavou kresbou, avšak stále to ve mně nezanechává tolik, abych tomu mohl dát více než lepší 3*.
1482