Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 2 další ukázky

Koupit
Kdo je ten muž pod maskou?

Je to už 35 let, co Ozymandias vypustil na New York obří interdimenzionální chobotnici. Tehdy zabila tisíce lidí a také důvěru lidstva v maskované hrdiny. Jedna maskovaná postava v plášti se ale od těch dob stala kulturní ikonou rozdělující společnost. Co to tedy může znamenat, když se Rorschach znovu objeví na scéně? V jeho masce vystupuje zabiják, který se pokusí zabít vyzyvatele prezidenta Roberta Redforda. Kdo se skrývá pod maskou a jaké jsou jeho motivace? Pravdu má odhalit jediný detektiv, který se zaplétá do pavučiny konspirací zahrnujících mimozemské invaze, zneuznané dobrodince, mystické vize a také komiksy, včetně Franka Millera osobně. A to všechno jej pochopitelně navždy změní.

„Někdo masku potřebuje. Někdo ne.“

Obsahuje sešity série Rorschach #1-12 (říjen 2020 - září 2021)

Scénář
Tom King
Art
Jorge Fornés
Ink
Jorge Fornés
Barvy
Dave Stewart
Obálka
Jorge Fornés
Překlad
Richard Klíčník
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek, Pavel Mařata
Žánry
akční, detektivka, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7595-606-4 (BBart s.r.o.)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 x 20 mm
Tisk
barevný
Váha
920 g
Stran
312
Cena
790 Kč
Originál
Rorschach (DC Comics, 2021)
Varianty
Rorschach (pevná vazba) (2022)
Rorschach (paperback) (2022)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.11. 09:46Rorschach (pevná vazba)
  Naprosto nezazivna kravina, ktera tezi ze slavy watchmenu, vezouci se na jejich sile a komiksoveho nadgeneracniho zazitku. Kdy uz to proboha skonci? Cozpak jsme povinni toto snaset? Natoz to cist? Absolutne mi cely dej postradal jakykoliv smysl a co mi tim vsim chtel rict. Zbytecne, nudne a plytke. Postavy vylozene protivne, vse vytvorene na silu, aby co, aby watchmen dneska. To uz radsi nejak vydavejte v jinych mutacich klasicke watchmeny nez takoveto pokusy. Naprosta ztrata casu.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš16.11. 08:09Rorschach (paperback)
  Vydarený sequel (nie prequel!) legendárnych Mooreových Watchmenov resp. sequelový spin-offový rip-off, aby som bol presný. Áno, zápletka ohľadom prezidentského atentátu nie je príliš pútavá, svet vysokej americkej politiky je tuzemskému čitateľovi zrejme na míle vzdialený. Ale zas druhou stranou mince je, že Watchmeni boli vždy politicky a spoločensky zafarbení a komiks Rorschach logicky kráča v ich stopách. Scenáristu Toma Kinga mám rád, páči sa mi, akým spôsobom uchopil Batmana (napr. v Já jsem zhouba alebo Batman / Flash: Odznak) a jeho prítomnosť vo Watchmenoch je možno prekvapivá, ale napokon tento bývalý protiteroristický dôstojník CIA (!) obstál. Tempo je príjemne pomalé, nesúc sa v noirovom znamení a v duchu postupného odhaľovania a vyšetrovania. Ak ste čítali Watchmenov, tak vás asi prekvapuje, že existuje sequel s práve Rorschachom, ale ako to s týmto temným hrdinom bolo, si už budete po dočítaní musieť odpovedať sami. Parádna je ako kresba Španiela Jorge Fornésa (Batman 11: Pád a padlí), tak farby legendárneho spolupracovníka Mikea Mignoly, Davea Stewarta (Abe Sapien, Hellboy atď.). Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-rorschach-komiks
 • Good Games
  Good Games mecenáš14.11. 19:22Rorschach (pevná vazba)
  Zaujímavá detektívka, v ktorej je príbeh poriadne zamotaný a vlastne v celej knihe sa odohráva vyšetrovanie úvodného plánovaného atentátu, ktorý sa podarilo prekaziť a atentátnici Rorschach a maskovaná žena boli zastrelení. Pripravte sa na pomalé rozprávanie, minimum akcie a sústredenie sa na rozhovory. Má to aj vydarenú atmosféru a celý čas sa to pohráva s čitateľom a možno do poslednej chvíle nebudete vedieť, ako to skončí. =►Celá recenzia◄=
 • trudoš
  trudoš editor5.11. 16:17Rorschach (pevná vazba)
  Tom King a Jorge Fornés na sebe vzali nelehký úkol – navázat na ikonické dílo a zároveň předat nové generaci vlastní odkaz, který by byl minimálně stejně silný, jako ten Alana Moora. Nezklamali. Znovu tak zavítáme do světa Watchmenů, tentokrát však trochu jiným způsobem, než tomu bylo u Geoffa Johnse v jeho Hodinách posledního soudu. Grafický román Rorschach je prost superhrdinů a výbušné akce, dokonce by se dalo říct, že maskované ochránce zákona staví do úplně nových rolí – rolí šílenců, konspirátorů a fanatiků. Není to však tak, že by autor jen převrátil ustálené motivy a měl vystaráno. Snaží se předat myšlenku stejně temnou, jako důležitou, pravdu hořkou jako náprstek cyankáli. Hodně se v tom odráží politická realita Spojených států a především potřeba za každou cenu najít viníka, na kterého lze hodit zodpovědnost za všechna příkoří, kterých se lidem dostává.
  Je to rafinované dílo, scenáristicky i výtvarně, přemýšlivé a nejednoznačné. Po každém dalším čtení přitom jiné než předtím.
331
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš16.11. 08:09Rorschach (paperback)
  Je to Black Label, takže to asi hovorí za všetko. Ale určite treba mať prečítaných Watchmenov. Chvíľu som sa zamyslel nad tým, že možno ani tých nie, že by stačilo brať to proste ako detektívku s divným chlapíkom v čudnej maske, ale to je asi určite blbosť, rozhodne aspoň originál Watchmen od Moorea.
 • trudoš
  trudoš editor7.11. 19:39Rorschach (paperback)
  delsemela: Je dobré mít přečtené Watchmeny, protože na ty se děj přímo odkazuje, ale víc netřeba, protože Rorschach stojí mimo dění Odznaku i Hodin posledního soudu (Před Strážci jsou diskutabilní). Lépe řečeno, jde o vlastní, alternativní linku.
 • delsemela
  delsemela7.11. 12:40Rorschach (paperback)
  Mám k tomuto dílu menší dotaz:
  Zdravím
  Mám dotaz ...kam patří nové dílo Rorschach nebo -li jaká je posloupnost jednotlivých dílů jak se mají číst v jakém pořadí ? Je to takto ???
  Co se týče návaznosti. 1./ Strážci, pak 2./Znovuzrození superhrdinů DC ???
  https://comicsdb.cz/comics/7031/znovuzrozeni-hrdinu-dc
  dále pak 3./DC: Batman/Flash: Odznak ???
  https://comicsdb.cz/comics/7644/znovuzrozeni-hrdinu-dc-batman-flash-odznak-batman-flash
  A pak 4./Hodiny posledního soudu 1,2 ???
  5./Před strážci ???
  a kde je Rorschach ???
  díky za info