Koupit
Jeden z největších komiksových opusů velmistra komiksového média Alana Moora vychází v jediném svazku. Vnitroblok, Neonomicon i Providence se tak dostávají českému čtenáři v opulentní knize, která je povinností pro všechny fanoušky kultovního autora. Sága vrhá světlo na dodnes neprozkoumané hrůzyplné aspekty děl H. P. Lovecrafta. Opulentní hororový komiks je proto právem oslavován jako jedna z nejobsáhlejších knih věnujících se znepokojujícím motivům Lovecraftova díla. Epos představuje události předcházející napsání nejslavnějších povídek z mytologie HPL. Zároveň ukazuje důsledky jejich stvoření pro naši realitu a sny.

Moore nenechal nic náhodě a podílel se na všech fázích výroby – od příběhu přes kresbu a lettering až po samotné vydání. Výsledkem je mistrovské dílo posouvající hranice žánru, které umožňuje znovu si prožít všechny příběhy klasického kánonu v nových, překvapujících souvislostech.

Obsahuje sešity série Alan Moore's The Courtyard (leden 2003 - únor 2003), Neonomicon (červenec 2010 - únor 2011) a Providence #1-12 (květen 2015 - duben 2017)
Logo a autoři na obálce vyvedeni stříbrným embosem.


Scénář
Alan Moore
Art
Jacen Burrows
Ink
Jacen Burrows
Barvy
Juan Carlos Rodriguez, Juan Manuel Rodriguez (Juanmar)
Obálka
Jacen Burrows, Juan Carlos Rodriguez
Lettering
Pavel Růt, Alena Tejnická (Sarah)
Překlad
Marko Hauliš, Richard Podaný
Redakce
Milan Dorazil, Anežka Dudková, Richard Klíčník, Richard Podaný
Žánry
fantasy, horor
ISBN/ISSN
978-80-257-3288-5 (Argo)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 310 mm
Tisk
barevný
Váha
3432 g
Stran
760
Cena
1998 Kč
Originál
Alan Moore's The Courtyard / Neonomicon / Providence (Avatar Press, 2003, 2011, 2017)
 • Nezbi
  Nezbi mecenáš29.6. 22:38Providence Omnibus
  Kresba pěkná…i ta první část se mi docela líbila…ale u toho Providence jsem půlce věcí nerozuměl.(Lovecraftem nepolíben - možná chyba ve mě). Poznámky jsem četl první tři kapitoly, dal už ne…3*
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.6. 17:09Providence Omnibus
  No, nechápu ten všeobecný hype kolem Providence. Jenom, protože Moore? Můj první dojem, v půlce Providence jsem si řekl, že čím je Moore starší, tím je to užvaněnější starej dědek. Pak jsem si říkal, že úplně vidím některé čtenáře, kteří budou říkat, že je to skvělá pocta Lovecraftovi, zvlášť to budou jisto jistě říkat ti, co ho nečetli, ale četli jenom o něm. Takže pro tyhle čtenáře je to je vážně super, ti se pobaví a třeba je to i "donutí" přečíst si originál. Nakonec jsem si říkal, že 8. kapitola by klidně mohla být bez bublin, jak díky omylu u nás byla v Providence souborce. Užvaněná kapitola ještě shrnutá v deníku (celkově ty deníkové kapitoly jsou otřes, proč psát něco, co bylo předtím v komiksu?). Samotná kniha je perfektní v tom, že je to komplet a to v povedené edici. Proti tomu nic, Burrows je ve velkém formátu vážně zajímavý a čitelný, nicméně má scénář takového kalibru, že mu nedá velký prostor se předvést ve své hororovosti, fantasknosti a atmosféričnosti. Prostě se hodně žvaní a chodí od jednoho místa k druhému. Sem tam se to proloží něčím fantaskním, ne vždy cthulhuovským. Celkově mi to moc lovecraftovské nepřijde, jen tak zasmrádlé a mnohem víc jede na vlně obecného okultismu a to nám dává přes citování dnes již klasické literatury. Neonomicon byl taky docela zajímavý, ale nedostal vůbec prostor, sorry ale 4 sešity jsou jako co? Něco se vyšetřuje, pak se to jde vyřešit a nakonec bum, hodně cthulhu sexu a nakonec mrtvoly a závěr, vysvětlivka nula, i když ten závěr ve vězení na leccos světlo přeci jen vrhnul a to se ve finále shrnulo / dohrálo v Providence v posledních 2 kapitolách (jestli to byla pocta Rosemary má děťátko, tak se to docela povedlo, ale celkově ty pastiche už moc nedávám, ale jak říkám, tady to šlo). Vnitroblok je taky slabý a je na něm vidět, že se na tom Moore nepodílel aktivně, protože má úplně jiný vypravěčský styl a k tomu ta paneláž je dost netypická na nám známé komiksové čtení.
  Suma sumárum jsem si z toho něco málo odnesl, ale není to žádné terno, o čem bych šel psát domů. Na Lovecraftovi neujíždím, ale jsem rád, že jsem se tím prokousal a mám nějaký přehled, proto tohle vnímám jako takovou poctu typu, že se autoři za každou cenu snažili to dát najevo. Kresba byla moc pěkná a sedla mi. Burrowse si nechám v hledáčku, ale Moore je pro mě uzavřená kapitola. Jeho pozdější období fakt nedávám.
12
 • MindReader
  MindReader10.6. 14:38Providence Omnibus
  Nic navic tam neni, Vnitroblok byl uz v Neonomiconu.
 • james89
  james8910.6. 14:06Providence Omnibus
  Já si původně tu Providenci ani kupovat nechtěl kvůli vadě, ale nakonec jsem si koupil Neonomicon, tak to byla pro mě povinnost. Kdybych tušil tohle, tak bych si taky počkal :D ale tady bude i něco dalšího navíc podle popisu
 • louza
  louza10.6. 13:04Providence Omnibus
  Druhej pokus :-) Pro jistotu i Neonomiconem ať to stojí za to, kdyby náhodou něco nevyšlo. Taky mám původní knihu, ale měnit to nebudu. Docela se mi to bez těch bublin líbilo. Stejně je to tam napsaný dvakrát.
 • RudyRod
  RudyRod10.6. 12:59Providence Omnibus
  Výborně, jsem moc rád, že jsem si koupil tu zmršenou verzi. Bravo Argo!
 • james89
  james8910.6. 12:34Providence Omnibus
  Budou tam všechny kapitoly s bublinama? :D