Koupit
Spider-Man musí uzavřít nesnadné spojenectví se severským bohem zla a lsti Lokim. Tato nesourodá dvojice totiž bojuje za záchranu reality před Morwen, věčnou čarodějkou chaosu. Tím však potíže pavoučiho hrdiny nekončí, protože se vrací záhadný Ezekiel. Spider-Man se konečně dozvídá pravdu o původu svého tajemného rnentora a o strašlivé ceně, kterou Ezekiel zaplatil za získáni svých pavoučích schopností — ceně, kterou si přišel vybrat zlovolný Gatekeeper!

Obsahuje příběh:
Kniha Ezekielova

Hřbety jednotlivých svazků postupně tvoří ucelený obraz od Marko Djurdeviče.

Obsahuje sešity série The Amazing Spider-Man (Vol. 1) #503-508 (leden 2004 - květen 2004)


Scénář
Fiona Averyová, J. Michael Straczynski
Art
John Romita Jr.
Ink
Scott Hanna, Scott Koblish
Barvy
Matt Milla
Obálka
John Romita Jr.
Lettering
Rui Alves, Hugo Jesus
Překlad
Petr Novotný, Martina Zvolská
Redakce
Petr Novotný, Martina Zvolská
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 2612-3169 (Hachette Fascicoli)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 265 mm
Tisk
barevný
Váha
580 g
Stran
152
Cena
249 Kč
Originál
Spider-Man: Book of Ezekiel (Marvel Comics, 2004)
Varianty
Komiksový výběr Spider-Man #059: Kniha Ezekielova (2021)
The Amazing Spider-Man #06: Ezekielův návrat (2011)
 • Delphín
  Když pominu pasáž s Lokim, která mě nebavila, tak se jedná o důstojné rozloučení se skvělou sérií.
 • Spacecore
  John Romita Jr. je můj oblíbený kreslíř Spider-Mana. Pravděpodobně za to může fakt, že jeho kresba byla první, se kterou jsem se setkal u "dospělého komiksu" v roce 1999 sešitem Spider-Man č. 6, který tehdy vydávala Crew. Jeho kresba je tedy pro mě taková definice komiksového umění a které je měřítkem čehokoliv dalšího. Mimoto jeho kresbu můžu kdykoliv a kdekoliv. A to zdůrazňuji hlavně proto, že je jeho kresba často (podobně jako Dillonova) kritizována.

  No a Straczynski je zase člověk, který (hned po Stanu Leem) předvedl nejúžasnější Spider-Manův (a také Peter Parkerův) run v historii. Tudíž cokoliv z tohoto runu vzešlo je ryzí zlato. Nečetl jsem ho celý, nýbrž po kouskách, ale mám dojem, že po tomhle už to mám skoro komplet. Zde se věnujeme uzavření Ezekielova oblouku, který byl započat v geniálním Návratu, který řadím do svého TOP 10 komiksů vůbec. Linka je uzavřena solidně. Nemá to takové grády jako na počátku runu, ale to vůbec nevadí, Straczynskiho scénář je sympatický, lidský a ta mytologie zde rozvíjená, je působivá. Příběh s Lokim taky nebyl vůbec špatný. Objektivně bych dal 4, ale ze sympatií a za to, že jsem četl komiks s opravdovou radostí musím přidat.
 • hroubek
  Parádní zakončení jednoho velkého příběhu od Straczynskiho a Romity Jr.. Je to parádně napsané a nakreslené a samotné epizody ze života Spideyho jsou velmi dobré. Co povyšuje tento komiks na nadprůměrné čtení, je závěr příběhu a hlavní souboj. Zde jsou cítit obrovské emoce a velký um Straczynskiho, protože výborně posunul Petera do dalšího stádia života a dal mu nový rozměr a smysl života. Z mé strany hodně dobrý komiks.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.3.2020 08:56The Amazing Spider-Man #06: Ezekielův návrat
  Tohle taky nebylo bůhvíco, ale ještě to šlo. První sešit paráda, to šlo. Lokiho příběh byl nudný a moc mě nebavil - takový cokdybytor. Kdežto s Ezekielovým návratem mě to už aspoň trochu bavilo. Nicméně mi přijde, že i Straczynski je moc rutinérský a mě by moc zajímalo, jak moc ho vydavatelství brzdilo nebo omezovalo. Přesto se mi to četlo mnohem méně plynule, než jak jsem byl zvyklý z prvních 3 knih.
 • karl173
  karl173 mecenáš6.3.2019 20:14The Amazing Spider-Man #06: Ezekielův návrat
  Slušný díl, který vrací sérii zase k lepšímu. Příběhy byli čtivé a zajímavé. Zase tu dobře fungovali vztahy a byli tu dobré dialogy. Trochu problém jsem měl v pasáži s Lokim a Morwen. Pár věcí mi tam nějak nesedělo a přišlo mi trošku slabší. Naopak návrat Ezekiela byl fajn. Škoda že mu autor nevěnoval více prostoru. Co se týče kresby, tak Romita zde znovu našel svojí ztracenou formu a na kresbu se dobře koukalo. Za mě 75%
 • hroubek
  Ezekiel je opravdu zajímavě napsaná postava a jsem moc rád, že si toho byl vědom i Straczynski, který mu věnuje půlku knihy. Úvodní příběh není špatný, druhý je mnohem lepší, jelikož se objeví Loki, další ukazuje jaký rozdíl mezi Spider-manem a ostatními superhrdiny. Všechny tyhle příběhy mají něco do sebe a nenudí, ale pak příjde část o Ezekielovi. Mytologická a totemická rovina získávají úplně nový obraz, a samotný Ezekiel působí jako tragická postava, celé je to zakončeno v perfektním finále, které se hodně moc povedlo.
 • sedw
  Po dvou předchozích slabších číslech zase parádička. První část s Lokim sice ještě příliš nenadchla, ale příběh s Ezekielem byl na jedničku. Zajímavý nápad, zajímavý vývoj postavy, za mě super.
 • Luigim
  Prostě wow. Moc pěkný příběh. Naprosto souhlasím s tím, že to je cíleno na obyčejného čtenáře. Jsem rád, že se mi podařilo sehnat pomoci inzerce i první 3 díly. Straczynski je fakt machr.
 • trudoš
  Pád do osidel scenáristy J. Michaela Straczynskeho je to nejlepší, co mohlo Pavoučího muže potkat a to především kvůli zacílení na obyčejného čtenáře. Jistě, ten punc úplně normálního hrdiny, který má kromě zachraňování světa na starosti ještě vlastní život, už dodal Stan Lee, ale to nic nemění na tom, že Straczynski tenhle motiv dotáhl k dokonalosti. Peter Parker je žijící osoba, která má sny, cíle a přání, jež se příliš neliší od těch našich. A že už musel za tu trochu rodinného štěstí pořádně zaplatit. O humor naštěstí nepřišel.
  Tohle album uzavírá další životní etapu. Ezekiel se vrací a odhaluje tajemství, které celou dobu před Spider-Manem skrýval, a dosavadní magické události tak konečně zaklapnou na své místo. To doplňují kratší i delší etudy, z nichž naprosto bezkonkurenčně vede ta první, o krejčím superhrdinů a superpadouchů.
  Spider-Man sice není nejsilnější ze všech komiksových borců, ale nejvtipnější a nejosobnější rozhodně ano. Ve Straczynskeho provedení to platí trojnásob.
 • mAGiic
  Vyvrcholení pavoučí ságy, ve kterém je odhalena pravá Ezekielova identita. To jsou 3 bloky, zbylé booky slouží jen jako vata k tomuto hlavnímu příběhu. Slabší 4.
 • Fry
  "Amazing Spider-Man #6: Ezekielův návrat" - Nevím sice jak jsou na tom předešlé dva díly, ani ten následující, ale z toho, co jsem měl tu možnost číst (1, 2, 3 a 6) je tato kniha rozhodně ta nejlepší. A možná to je dokonce i jeden z nejlepších příběhů Pavouka, které se mi dostaly pod ruku. Dobře, když si odmyslíte ten malinko slabší začátek točící se okolo Morwen, tak Ezekielova linka byla prostě úžasná! Jo a Romita zde nakreslil pár velmi slušných velkých panelů ... Za mě 5*!
 • luky.kuky10
  zakonceni pribehove linie s Ezekielem nemohlo dopadnout lepe. Rozuzleni deje mezi Petrem a Tajemnstvim zahalenym "starikem" dopadlo nad ma ocekavani, a nemohl jsem se dockat, az doctu posledni stranku. Pak uz me jen napadlo "to je vse?"... Skoda, mohlo to byt celkove delsi. Ale stejne, je to pecka! Vsem, kdo maji radi spider-mana, nebo se ctenim jeho pribehu chteji zacit, je tahle serie naprosto skvela!:-)
 • jh666
  Můj třetí Spideyho book od Straczynskiho a opět je skvělý. Na rozdíl od Návratu a Hříchů minulosti jsou nám zde předloženy hned 3 příběhy, což není na škodu, když jsou opravdu povedené. Příběh s krejčím je nejvtipnější, i když z posledního panelu ty znalé trochu zamrazí. Příběh s Lokim je výborný a ukáže nám odvrácenou stranu boha klamu. Pak je tu malá jednohubka ze života Petera a MJ a pak konečně přijde pravda o Ezekielovi, která fakt stojí za to.
 • Pavouk01
  Naprostá bomba, i když nedokážu porovnat úspěch prvního Návratu a tohoto dílu, což znamená, že mě oba dostaly stejně... !
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš5.12.2011 15:20The Amazing Spider-Man #06: Ezekielův návrat
  Poslední díly si nepamatuju a tak mi unikají detaily (někdy to dám celé) ale je to dobrej Spidey s výbornejma hláškama. Superhrdinský krejčí vážně pobavil. Máme tu i jeden příběh o zatoulaném černouškovi. Naštěstí krátký. Celá část s Ezekielem výborná. Ezekiel je charismatický chlapík a i když Romita junior kreslí spidermana jako desetileté děcko v kostýmu, tak je to fajn...
 • erik
  Táto kniha ma celkom bavila. Je to zlepenec niekoľkých krátkych príbehov, najdlhší z nich, Ezekielov návrat, je najzaujímavejší, jednohubky zachraňuje úsmevný krajčír kostýmov, krádež bicykla už menej, no a dvojdielny crossover s Lokim mi nevadil.
 • The Genius
  Ezekielův návrt představuje zrcadlo celé dosavadní série, protože přináší všechny její nešvary i silné stránky v jediném booku, což je dáno tím, že se skládá z několika příběhů. Silnější chvilky tak střídají ty slabší. Jednoznačně nejlepší je závěrečný třídílný příběh věnován Ezekielovi, který se svou kvalitou jako jediný přibližuje alespoň třetímu booku.

  Více na http://mygenius.blog.cz/1104/spider-man-ezekieluv-navrat


 • rooty
  SN je hrdina mého dětství, kdy jsem vyrůstal na Semicu a Unicornu. Teď už mě tak nebere. Straczynsky má ale zajimavé nápady, v jeho podání mě Spajdy docela baví, hlavně fórky, které jsou lepší, než ty oldschoolové..a o tom hlavně pro mě teď SM je. Příběh s krejčím mě taky zaujal, Loki nic moc...Ezekielův návrat je ale vrcholné číslo

 • choze
  Stylová pavoučí kamizola, tedy to nejlepší z předchozího slabého booku, se k mé nezměrné radosti opět připomíná! A to hned v příběhu o superhrdinském krejčím, který je celkem fajn, i když samozřejmě naprostý nesmysl (jak je u Spideyho od Straczynskiho zvykem), ale člověk nikdy nesmí nechat logiku stát v cestě dobrému příběhu, že jo. Prostřední příběh o magii s Lokim a Morwen je těžká nuda (magické kydy nemusím a Morwen je hovno padouch), na jejímž konci si Spidey zase s jedním černouškem zahraje na Walkera Texas Rangera. Tímto apeluji na všechny americké děti, ať se vyserou na hraní si na gangy, protože kdo o tom má kurva pořád číst. Naštěstí pak ale přichází skvělá Kniha Ezekielova, v níž dojde na inzerovaný Ezekielův návrat, ke kterému bych měl jen dvě výtky - zasloužil by si celý book a tahat do Spideyho ty Inky, to je zase pičovina na entou. Pavoučí invaze, Strážce poskládaný z pavouků (zdravím Swarma), noční můra s Mary Jane, dva parádní monumentální monology a Ezekielův vývoj, to vše je ale super. Straczynski po čase opět boduje.
 • punisher
  Po příšerné pětce přišlo něco o hodně lepšího,al přesto je to docela blbost.Jenže je to Spiderman a u něj to asi už jiné nebude.
 • brkowycz
  Největším problémem Straczynského Spidermana je laťka, kterou si Návratem nasadil hodně vysoko. Tento díl ale řadím mezi lepší z téhle serie, i když má slabší chvilky.
  Rozhodně se mi líbil ten nápad s návrhářem a křejčím superhdinských a superpadoušských převleků, myslím že tenhle malý nápad ten book dobře nastartuje.
  Následuje příběh o čarodějce Chaosu, která posedne jedno z mnoha Lokiho dětí, které pak Spiderman pomáhá Lokimu zachránit. Těžce průměrná záležitost, ničím nevyčuhujícíc. Naopak, Spiderman a bitvy bohů? Nevím jak vám, ale mě tohle nikdy nešlo moc do sebe a doufám že si to v dalších dílech Strazcynski odpustí.
  Závěrečná část je o vyvrcholení serie o původu, což mě sice vyloženě nenadchlo, ale líbilo se mi. I ten závěr, potěšilo mě, že také jednou vidím souboj, který nemusí být jen o bušení pěstí. Osobně si myslím, že ty tři sešity "Ezekielovy knihy" dosahují úrovně příběhů z druhého nebo třetího dílu.
  Romitova kresba mi nějak nevadí, navíc mě těšilo, že se tu tetička May skoro nevyskytuje a nehraje si zase někde ve frontě na hrdinnou důchodkyni.

  PS: (možný Spoiler) - Můžete mi někdo sakra vysvětlit, jak se SP dostal z New Yorku do J,A.?
 • Big G
  Příšernej shit! První tři díly byly boží, ale pětka a teď hlavně šestka... Fakt zoufalost!
3642184