Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Bývalý nacista Heinrich, nyní schizofrenní upír Requiem, bojuje s perverzní sestrou Satanicou z kláštera Sester krve i s kapitánem Salemem z hygienických inkvizičních jednotek. Převtělený Aleister Crowley s Klubem pekelného ohně dál připravuje puč proti Draculovi. A zatímco politické napětí mezi Draconií, Dystopií a feministickými pirátskými divoženkami (vedenými transvestitním J. Edgarem Hooverem) houstne, v experimentálních laboratořích Věže krve se rodí hrůzný Franken-Einstein...

Obsahuje tři původně samostatné alba (Requiem: Chevalier Vampire #07: Le couvent des soeurs de sang, Requiem: Chevalier Vampire #08: La reine des âmes mortes, Requiem: Chevalier Vampire #09: La cité des pirates) v jedné knize.

Originálně vycházelo pod nakladatelstvím Nickel Editions (2003, 2004, 2005)


Scénář
Pat Mills
Art
Olivier Ledroit
Barvy
Olivier Ledroit
Obálka
Olivier Ledroit
Lettering
Jiří Hrbek
Překlad
Štěpán Kopřiva
Redakce
Filip Gotfrid, Martin Kužel
Žánry
dystopie, horor, mytologický, postapokalyptický, sci-fi, válečný
ISBN/ISSN
978-80-7449-928-9 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
233 x 310 mm
Tisk
barevný
Váha
1260 g
Stran
184
Cena
599 Kč
Originál
Requiem: Chevalier Vampire #07: Le couvent des soeurs de sang, Requiem: Chevalier Vampire #08: La reine des âmes mortes, Requiem: Chevalier Vampire #09: La cité des pirates (Glénat, 2018, 2021)
 • louza
  Oproti předchozí dějově překombinované knize se tu autor nedrží snahy o příběh příliš urputně a raději odhaluje další zákoutí pekelného světa svých vizí. Minimálně v prvních dvou třetinách knihy se mu daří vyvážit děj s vizuálem a zábavou a když se k tomu přičte i Kopřivův překlad, je to někdy neskutečně bizarní sranda, která musí pobavit i MdS důchodového. Při čtení na mě dýchla atmosféra staré crwe, kdy byla komiksová scéna doménou několika málo úchylných jedinců, kteří si ještě ani neříkali nerdi a soudobým hipsterům a různým takyintelektuálům, držícím dnešní prapor komiksu proklatě vysoko ještě ani nerašily vousy.
 • louza
  vita : hele neříkám, že je to celý takový, ale jsou tam místy fakt boží scény, když super korektní a učeně mluvící emancipovaná zombícká inkarnace tuším matky terezy (s obrovským poprsím, na dotaz proč vypadá jak šlapka vysvětluje - aby ti chlapský xindli viděli o co přicházej :-)) ) vydá rozkaz typu, nechť naši bojovníci obrátí konkurenční vojsko v hromadu výměšku, načež její trpasličí pomocník přetlumočí do amplionu rozkaz "Rozstřílejte je na sračky!!"...Pekelnýho bosse Draculu vytočej tím, že mu ukradnou zásilku fetu a pak semu jí pokusí prodat zpátky, pak tu máme jednoho chlípnýho upírskýho generála, kterej postává za dveřmi souložících párů a krade jim jejich orgasmy a alternativní inkarnaci hlavního hrdiny, který dělá z jeptišek jebtišky. Prostě samý libový nápady made in Crew 2000. Kdyby tohle vyšlo po miléniu, tak by vůbec nikdo nepochyboval že to tak má bejt, protože tohle byl náš komiksový svět. Jenže doba se hnula a v dnešním crewním portfoliou už to působí téměř nepatřičně. Ale byly doby, kdy vycházelo jen tohle a přišlo nám to normální. Doby kdy Lemire ještě dělal v mekáči a komiks byl přednosně o krvi a kozách.
 • vita
  louza: Šmankote ten Tvůj komentář tak navnadil a duši starýho crwemilce pohladil, že do toho Requiemu asi půjdu :)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum10.6. 18:15Requiem: Upíří rytíř #03
  Přesně tak, na crewním webu. Asi tak pětkrát ;-D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.6. 16:42Requiem: Upíří rytíř #03
  Karlito - na krvi v auditoriu ;)
 • Karlito_69
  Karlito_6910.6. 16:03Requiem: Upíří rytíř #03
  Mám pocit, že někde říkali, že tomu daj ještě nějaký čas aby to mohli vydat pohromadě a pokud se tenhle deadline překročí, že to právě rozdělí.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš9.6. 12:11Requiem: Upíří rytíř #03
  Myslím, že jsem to řešil s JP a zbývají 4 sešity, z nichž ještě jeden není napsanej? A crew se rozhodovala, zda vydat dvě knihy po dvou sešitech nebo později jednu se čtyřmi ... Na tu by se muselo čekat.
 • louza
  Kolik ještě zbývá knížek?
 • Fimi
  Fimi mecenáš8.6. 08:02Requiem: Upíří rytíř #03
  Konečně je to venku...