Příběh: Dědictví Osbornů
Spider-Man vs. nový Green Goblin, pod jehož maskou se již neskrývá Norman Osborn, ale jeho syn Harry.

Upozornění: Sešit je číslovaný jako 2/98, celkově je ale v sérii třetí!

Scénář
J.M. DeMatteis (Michael Ellis, Wally Lombego)
Art
Sal Buscema
Barvy
Bob Sharen
Obálka
John Romita Jr.
Lettering
Jana Kaštánková
Překlad
Peter Havlíček
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
Unicorn Comics CZ
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
49 g
Stran
32
Cena
49 Kč
Originál
The Spectacular Spider-Man #189 (červen 1992) (Marvel)
 • bat62bum
  bat62bum31.7.2022 11:49The Amazing Spider-Man #03
  Tyto komiksy jsem před nějakou dobou sbíral z různých bazarů abych taky měl nějakou tu sešitovku. A musim říct že zrovna ty od unicorna mě docela dost bavily. A ten styl kresby je prostě třešnička na dortu. Zrovna s goblinem byla ta kresba prostě meh ale třeba díl s Lizardem mě prostě extrémě dostáva. Já prostě miluju devadesátkový kresby. Ano. Sice například u lizarda neboli čísla 3 je na nějaké te stránce prostě výtisk trochu mázlej ale to neznamená že se do toho nemůžu vžít. Prostě si to každý číslo užiju. Za mě jasný čtyři hvězdy.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš1.3.2020 14:22The Amazing Spider-Man #03
  Shrnutí Willise je zde po všech směrem super. Náhled má příběh i do situace kolem Spidermana. ;) A jak píše hobgoblin, jedná se o psychologický souboj. Obálku bych dal na roveň druhému dílu. Tentokrát komiks rovnou i začíná a končí na vnitřní straně obálky, zřejmě museli dodržet počet stran. Každopádně je to škoda, protože první strana by měla být oddělená... Takhle horor psycho překvápko z kouzelné krabice ztrácí smysl. Kresba střídá silnější linku se slabou, která je určena na detaily a ce to celkem hranatej styl, není vůbec špatná. ;) Příběh je opět temnější, což osobně mám rád. Green goblin je správný psycho. Co mě zaujalo už tenkrát je postava zlatyho může. V komiksu nazýván Markem, švagrem green goblina, ale spidey o něm mluví jako o roxtonovi. ;) Zkoušel jsem vyhledat mark(c) Alla(e)n - což je původní prijmeni Liz a nakonec se mi nějak podařilo dohledat: http://www.postavy.cz/molten-man/ , takže se jmenuje Mark Roxton. ;)
  Za mě celkově dobrý... Dávám 3*.
 • Ter
  Ter28.9.2014 22:00The Amazing Spider-Man #03
  Ma tento komiks niekto na predak? Za prijatelnu cenu v zachovalom stave?
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš2.8.2012 10:33The Amazing Spider-Man #03
  Průměr, ale přesto jsem rád, že jsem to po letech splašil. Zpracování samozřejmě otřes, ale voní to nostalgií .o)
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 14:17The Amazing Spider-Man #03
  Zpracování zase otřesný, ale výběr komiksu opět dobrý, nadprůměrný příběh.
 • choze
  choze21.3.2008 17:27The Amazing Spider-Man #03
  Po předchozím dvousešitovém masakru ze série Amazing sáhl Unicorn po komornějším ukecaném příběhu ze série Spectacular. Šedivý průměr.
 • willis
  willis1.2.2008 11:08The Amazing Spider-Man #03
  O čem to je?: Harry Osborne jako Zelený skřet (Green Goblin) nejprve vyhrožuje Parkerovi a pak se dostaví na večeři své rodiny už v kostýmu. Psychicky je dost nevyrovnaný ohrožuje svoji manželku i syna a je rozhodnutý pomstít se za to, že mu Spiderman zlikvidoval otce. Takže Spiderman dorazí do sídla Osbornů a srovná ho do latě, tedy spíš do policejního antonu. Goblin teď už převzal plně vládu nad Harrym vyhrožuje, že prozradí Spidermanovu (tomu je to ale vcelku jedno) totožnost, ale nakonec si to, scénáristé jistě vědí proč, rozmyslí.
  Komentář: Dobrý je si udělat v každém díle malou inventuru takže: SM je ženatý, MJ tedy ví o tom že Peter je SM, tetička May žije. Po prvních dvou dílech následuje odskočení Unicornu do paralelní série Spectacular Spider-Man. Povedený verbální psycho souboj na večeři, dodá tomuhle dílu na atmosféře, ale nakonec stejně dojde na pavoučí instinkty a pěsti.
 • Hobgoblin
  Hobgoblin20.5.2006 20:07The Amazing Spider-Man #03
  Psychologický souboj dalo by se říct. Neobvyklé, ale vůbec ne špatné. Závěr skvělý
 • Slaine
  Slaine admin28.8.2004 17:34The Amazing Spider-Man #03
  Unicornovskej Spider-man měl dobrý příběhy (slušní záporáci... Venom, Carnage, Green Goblin), bohužel sračkózní kvalitu... Ale Spidey je Spidey...
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade15.6.2004 10:56The Amazing Spider-Man #03
  Ušlo to. MdS
21072