Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 3 další ukázky

Koupit
Čarovná, lyrická a emotivní komiksová adaptace kultovního a po generace oblíbeného románu Petera S. Beagla Poslední jednorožec. Příběh nás uvádí do světa kouzel, ukazuje sílu lásky i bolest nad ztrátou. Jednorožka, žijící o samotě v kouzelném lese, jednoho dne zjistí, že je dost možná poslední svého druhu. Po počátečním váhání se vydává na cestu, s nadějí, že se jí podaří najít další jednorožce, a to i přesto, že na konci svého putování bude muset čelit hrozivému Rudému býkovi.

Obsahuje sešity série The Last Unicorn #1-6

Scénář
Peter S. Beagle, Peter B. Gillis
Art
Renae De Liz
Ink
Ray Dillon
Barvy
Ray Dillon
Obálka
Renae De Liz
Lettering
Václav Dort, Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Ondřej Černý, Václav Dort, Jan Kantůrek, ml., Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková, Barbara Warneke
Žánry
adaptace, fantasy, mytologický, pohádka
ISBN/ISSN
978-80-88152-76-7 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
618 g
Stran
192
Cena
699 Kč
Originál
The Last Unicorn (IDW Publishing, 2014)
 • perak
  perak23.5.2020 11:50Poslední jednorožec
  Asi nejsem ta správná cílová skupina. Příběh není zas až tak špatný, ale přesto mi chybělo něco, čím by mne čtení více bavilo. Občas mi vyprávění přišlo zkratkovité, kdy se děj pohnulo hodně dopředu v pár sekvencích. Nečetl jsem předlohu, tak nemohu porovnávat, ale prostě mi přišlo, že si autoři komiksu z původního díla vybrali jen některé pasáže, na něž dali větší důraz a zbytek jen rychle nadhodili.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.6.2019 21:28Poslední jednorožec
  Nebavilo. Jen ta kresba stojí za to. Pořád prostě nechápu o co tam jde. Děj mi uniká a nechytám se. Proč proč proč to všechno.... Aspoň to bylo stravitelnější než ten animák. Od něj jsem asi moc čekal a nakonec nic. Jestli mi někdo trochu pomůže celou kauzu Posledního jednorožce osvětlit, klidně mě kontaktujte. Já se fakt snažím, ale mě to fakt nebavilo a pro mě byl komiks jen změť sekvencí a prostřihů mezi scénami.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.6.2019 13:50Poslední jednorožec
  Tuhle "klasiku" jsem dodnes vůbec neznal. Kniha je krásně vydaná, fajnově nakreslená a hned ze začátku navazuje perfektní pohádkovou atmosféru a náladu. Jenže scénáristicky se to v druhé půli celé začne sypat a začne to nudit. Opravdu se zdá, jako by se někde hutně přeskakovalo. Dějové vyvrcholení mě prakticky už vůbec nezajímalo. Ovšem neznám předlohu, tak těžko říct, jestli je celkový příběh takový vachrlatý nebo to jen adaptace, která se musela vejít na omezený počet stran.

  Celkový dojem: 50%
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš27.5.2019 09:51Poslední jednorožec
  Posledního jednorožce jsem viděl cca někdy na střední jako animák s německým dabingem, takže mi k srdci nikdy nepřirostl a už jsem si ani nepamatoval, o čem to pořádně bylo. Doufal jsem, že komiks to napraví, ale moc zábavné mi to nepřišlo a děj se mi zdál hodně zmatečný, jako kdyby mu chyběly celé scény mezi stránkami, hlavně v druhé polovině. Takže i přes snahu autorů a poměrně líbivou kresbu mne to nechává chladným.
 • cyboy
  cyboy mecenáš30.4.2019 17:22Poslední jednorožec
  Roman jsem necetl, protoze kdyz chlap pise o jednorozcich, tak je na tom neco divneho. Kazdopadne komiks jsem si se zajmem precetl (kdyz si chlap cte o jednorozcich, tak je na tom asi taky neco divneho).
  Jednoducha pohadka pro deti, ktera se sice snazi pracovat i s metaforami, ale nakonec z toho nic moc neni a jde vlastne jen o jedno velke klise.
  60%
57125