Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 1 další ukázka

Koupit
Alledia, alternativní verze naší planety Země. Nová nositelka mocného amuletu Emily a její bratr Navin pokračují v cestě za záchranou své matky. Jejich výprava v doprovodu mechanického králíka Miskita a nové robotické rodiny vede do rušného Kanalisu, města vodopádů. Pozemští sourozenci poznávají roztodivné obyvatele říše, ale také zlo, které ohrožuje celou Alledii. Elfí král a jeho armáda jsou jim v patách… Na scénu naštěstí přichází mluvící lišák Leon Rudovous, který výpravě nabízí nejen přátelství, ale také šermířský um.

Komiksová fantasy sága se stala fenoménem a základním kamenem moderní tvorby pro děti a mládež. Bývá považována za pokračovatele takových klasik jako Star Wars, Pán prstenů, Alenka v říši divů nebo série o Harrym Potterovi, jejíž americkou edici k 15. výročí Kibuishi ilustroval.

Scénář
Kazu Kibuishi
Art
Kazu Kibuishi
Barvy
Kazu Kibuishi
Obálka
Kazu Kibuishi
Překlad
Michal Prokop
Redakce
Lukáš Růžička
Žánry
dětský, dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7432-941-8 (Paseka)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
152 x 230 mm
Tisk
barevný
Váha
610 g
Stran
224
Cena
329 Kč
Originál
Amulet #02: The Stonekeeper's Curse (Graphix - Scholastic Inc., 2009)
 • karl173
  karl173 mecenáš24.3.2020 21:54Amulet #02: Prokletí kamene
  Amulet je epická fantasy, která je zjednodušená tak, aby jí pochopili i ti mladší, ale zároveň aby si jí užili i ti starší. Je to vlastně taková light verze Kůstka se vší počestností samozřejmě. Ale o tom už jsem mluvil i minule. Mrzí mě, že jsem si dal s touto sérií takovou dlouhou pauzu, protože tohle si žádá po častějším čtení. Byť se nejedná o nejoriginálnější výtvor, tak se autorovi daří podávat děj co možná nejzajímavěji a dává si hodně záležet na svižnosti vyprávění a překrásnou jednodušší kresbu, která je ale zpracovaná do detailů a působí živě. Zkrátka děti to bude bavit a nebudou se nudit a to samé platí i pro dospělé čtenáře. Ale to už se vážně jen opakuji z minula. Za mě pohodová fantasy jednohubka. 4*
 • perak
  perak2.12.2019 07:55Amulet #02: Prokletí kamene
  Líbilo se. Více akčnější než jednička, trochu méně tajemna. Zlých elfů přibývá (a hlavně jsou nasazováni ti nejschopnější a všeho schopní), ale naštěstí je tu lišák Rudovous, který vyrovnává misky vah a spolu s Navinem, Emily a jejím amuletem a spoustou dalších přátel tak mohou překonávat i ty největší překážky a zažívat přitom nezapomenutelná dobrodružství. Skvělá dětská komiksová kniha, která neurazí ani dospělého.
 • Kapis
  Kapis mecenáš17.6.2019 11:11Amulet #02: Prokletí kamene
  Příběh potemněl a trochu rozkryl pozadí, přičemž neztrácí na tempu a skvělých, originálních nápadech. Člověk se nemůže s hrdiny nesžít a nefandit jim. Finální rodinné setkání bylo až dojemné. Velice povedená série, které všechny ty superlativy, kterými je ověnčena, docela sedí, i když srovnávání s Pánem prstenů je kapku marketingově nadsazeno. Jdu hned na třetí díl, malá už ho má přečtený :)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš20.5.2019 22:54Amulet #02: Prokletí kamene
  Vtáhlo mě to neskutečně do děje a opravdu jsem hned musel jít koupit trojku. Nevýhodou je, že to pokaždé zatím končilo cliffhangerem a to mě strašně štve! Krásně dávkované odkrývání světa Alledie. Je vidět, že Kibusihi to má naplánované hezky a přesně ví, kdy se máme něco dozvědět. Každá část do sebe zapadá a má logiku. Chci víc a hned!
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš23.1.2019 22:19Amulet #02: Prokletí kamene
  Tentokrát ma to bavilo o úroveň menej ako minule. Objaví sa tu síce niekoľko nových postáv, uvidíme aj nové prostredie a príbeh sa posúva pomaly dopredu, ale jednotka ponúkla zaujímavejšie akčné scény a ako celok ma bavila možno aj kvôli jej osudovosti (silný úvod s rodinnou tragédiou, objavovanie sily kameňa...) viac.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.1.2019 19:29Amulet #02: Prokletí kamene
  Tentokrát to má rozhodně větší grády, ale o to více je to někdy dost přehnané. Kouzlo to má, ale geniální dílo to úplně není.

  Celkový dojem: 60%
 • RaptoR
  RaptoR mecenáš8.1.2019 09:24Amulet #02: Prokletí kamene
  Amulet je série, kterou byste měli pořídit pro své děti. Uděláte radost nejenom jim, ale také sobě. Dobrodružství Emily a jejího bratra rozhodně zůstanou dlouho ve vaší mysli. A jsem si jist, že i po čase se budete ke komiksu rádi vracet.
  Více zde: http://geekcave.cz/comics/recenze/amulet
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš21.11.2018 14:03Amulet #02: Prokletí kamene
  Dvojka se mi líbila o něco víc než jednička, napětí zhoustlo a postavy se trošku víc profilují a je tu i eko-agitka, takže za mě super :)
  Snad se ta holka rozhodne správně a nebude se chovat příliš otravně jako Frodo před ztrátou prstenu.
 • flipflop
  flipflop3.11.2018 23:27Amulet #02: Prokletí kamene
  Doufal jsem, že mě to druhým dílem začne víc bavit, ale je to slabota. Tolik pokreslených stránek a nic moc nového se vlastně neděje. Tolik vyděšených nebo smutných dětských pohledů už jsem v komiksu dlouho neviděl. Žádná radost.
 • cyboy
  cyboy mecenáš11.10.2018 18:35Amulet #02: Prokletí kamene
  Skvele dobrodruzstvi pokracuje. Skvele napsane i "zrezirovane". Vic v mem komentari k prvnimu dilu.
  90%
  P.S.: Dcera ze me porad taha, kdy bude dalsi dil. Pokud nekdo mate nejakou vazbu na Paseku a vite, tak vam budu vdecny za nejake info.
10941