Conan Barbar #17
Semic-Slovart1. vydání 1993série Conan Barbar 17/18
4.5
...
...
...
...
Comicsová podoba příhod Conana Cimmeřana, nejslavnější postavy z pera Roberta Ervina Howarda.

Příběhy:
Pijáci krve
Vampírova nevěsta

Miniprofily: Slyde, Zodiak I
Publicistika: Conan žije!

Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci.
Originál:
The Men Who Drink Blod! - Conan the Barbarian #102 (září 1979)
Bride of the Vampire! - Conan the Barbarian #103 (říjen 1979)
Vydal: Marvel.
Obálka: Savage Sword of Conan #51 (duben 1980)


Scénář
Roy Thomas
Art
John Buscema
Ink
Ernie Chan
Barvy
George Roussos (Bell)
Obálka
Earl Norem
Lettering
Květa Šlosárová
Překlad
K. Blažek
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
80-7147-208-5
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
50 g
Tisk
barevný
Stran
32
Původní cena
25 Kč
Predposledné číslo. Nudnejší Conan, ktorého som dočítal len z povinnosti a úcty k jeho bronzovým svalom, ale tak zas prepadák to nie je, 2* si určite nezaslúži. Situáciu predsa len zlepší zvrat, kedy sa ukáže, že Conan stojí proti vlastne upírom.
Jj, Conan byl vždycky super a zjevení se těchto sešitů na pultech PNS se dalo srovnat se sestoupením Mesiáše mezi nás bídné červy. Byl jsem sotva puboš a komisů bylo tehdá tak strašně málo, mám přečtené x- krát, kde x = (10,40) V té době Semic Slovart opravdu kraloval a Conan se Spideyem patřili k špičce.
Upíria story.
Pijáci krve OBSAH:. Kmen Bamulů, jehož náčelníkem se Conan stal v minulém dílu přepadnou podivní tvorové s upilovanými zuby, kteří si říkají drellikové. Podle místní pověsti jsou to upíři ale Conan dokáže že to není pravda tím, že zabije jednoho z útočníků. Druhého se podaří zajmout a ten je zavede do pasti k sídlu svého kmene. Samotní drellikové jsou sice lidé, ale vládne jim mocný skutečný upír, který si s Conanem pohraje jako s kusem hadru.80

Vampírova nevěsta OBSAH: Na upíra zapůsobí Conanova síla tak, že mu nabídne nesmrtelnost. Chce z něj udělat sobě rovného. To Barbar nejdříve odmítne. Pod hrozbou, že Upír zabije všechny zajaté muže jeho kmene ale Conan musí naoko souhlasit.Pak za pomoci štěstí, dřevěného kopí a ženy která upíra milovala dokud jí nezradil, tvora zlikvidují. Poddané drelliky také zabijí a jejich sídlo vypálí.80 %

Komentář: Různé formy upírů se v příbězích s Conanem objevují celkem pravidelně. Tohohle pokousal obrovský netopýr a pak se nemrtvým. Zřejmě se jedná o klasickou transylvánskou formu, možná Drákulův prapředek, která je alergická na dřevěný kůl. Česnek Conan sebou bohužel neměl, takže to nevím na sto procent.
Conana jsem měl ze všech sérií nejradši a pořád mám. MdS
Pro mě jeden z nejoblíbenějších dílu Brabana Onana (fórek pro sedmileté-vymyslel jsem to teď) Conan proti upírovi, který z něj chce udělat svého souputníka.