V galské osadě probíhají přípravy na oslavu výročí vítězství u Gergovie. V té samé době dorazí do římského tábora eskorta s vzácným vězněm. Je ním korsičan Kalamaikamikmikmix, vůdce korsické opozice římského impéria. Protože součástí oslav bývá tradičně i vymlácení římského tábora, zajatec dlouho zajatcem nezůstane. V doprovodu Asterixe a Obelixe - kteří chtějí vidět, jak tamní lid odolává Římanům - se pak vrací zpět na Korsiku.

3. CZ vydání vyšlo v roce 2007

Scénář
René Goscinny
Art
Alberto Uderzo
Obálka
Alberto Uderzo
Lettering
Martina Adlová
Překlad
Kateřina Vinšová
Redakce
Eva Zvárová
Žánry
dobrodružný, humorný
ISBN/ISSN
80-7186-867-1 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
215 x 285 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
99 Kč
Originál
Astérix #20: Astérix en Corse (Dargaud, 1973)
Varianty
Asterixova dobrodružství #23: Asterix na Korsice (3. vydání) (2007)
Asterixova dobrodružství #23: Asterix na Korsice (2003)
 • Kabukiman
  Tak to já jsem jel bez překladů jen podle obrázků...:))) Vůbec jsem netušil o čem to je,takže se mi asi líbil jen sled zábavných obrázků :D Asterixův syn je ještě v poho, kompletaci ti rozhodně doporučuji:)
 • J.Connor
  :) já to německý vydání i dohledal, mám asi 12 čísel, rodiče mi to vždycky jednou simultánně přeložili a pak už jsem jel po paměti. Zajímavý taky je, že se mi spousta panelů i po těch letech naprosto konkrétně vybavila...holt Mind is a terrible thing to taste ;) ... z posledního nákupu mi ještě zbývá Asterixův syn, takže jestli zůstane feeling na stávající úrovni, jdu do postupný kompletace.
 • Kabukiman
  J.Connor: jo byl jsem na tom uplně stejně :) Nedávno jsem mu také po nějaké době přišel zase na chuť a asi před měsícem jsem ho znovu komplet dočetl:) Nutno podotknout, že poslední díly jsou docela peklo- mimozemšťani, lítající Arnoldové... Co se týče tohodle dílu, člověče já ho měl v té němčině snad taky a taky jsem ho hltal!:))) Tvůj příspěvek mi nějak připadl jako bych ho napsal já...divný :D :D :D
 • J.Connor
  Asi si Asterixe zkompletuju. Jako dítě jsem ho hltal, pak si ho jednou zkusil přečíst v pozdní pubertě a už mě to nijak neoslnilo, takže jsem se jeho sbírání nevěnoval, ale teď ho po víceméně rozmařilém nákupu několika čísel začínám opět cenit (já tedy nikdy nepřestal, ale v mezidobí jsem ho uzavřel v kategorii dětské čtení, kterým samozřejmě je, ale po šichtě v práci si na relax dát jedno číslo je velmi očišťující a člověk už dospělýma očima oceňuje zase úplně jiné aspekty). Asterix na Korsice bylo navíc jedno z prvních čísel, které jsem kdysi vlastnil a v mnohonásobném hltání každého panelu mi nebránila ani němčina.
 • Fry
  Tenhle dil je unikat, jeden z nejlepších.
 • The Genius
  Tenhle díl mi přišel trošku slabší.
 • DEmnoG
  Asterix.....