Comicsová adaptace románu E.R.Burroughse.

Scénář
Jaromír Kincl
Kresba
Gustav Krum
Obálka
Gustav Krum
Žánry
dobrodružný
ISBN/ISSN
80-85216-04-3 (Comet)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
barevný
Stran
64
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš11.12.2020 18:33Magazín Kometa: Tarzanův návrat
  „Já ještě nikdy nevidět veslovat opice, to být divná plavba.“ Pekná raritka z 90. rokov. Som rád a hrdý na to, že ju mám vo svojej zbierke, ale na môj vkus príliš statické a zastarané. Najviac sa mi páčili rôzne vizuálne nápady, akými tvorcovia spracovali exotickú africkú divočinu. A Rokow bol ultimátny badass.
 • louza
  Jeden ze zásadních a zcela nedoceněných milníků žánru. Projekt který skončil na dlouhá léta v šuplíku, byl zprzněný barvou a opět uložen k ledu. Gustav Krum jakožto ilustrátorská legenda stvořila vlastní době přizpůsobenou vizi obrázkového příběhu, který je dodnes světovým unikátem. Těžko říct, proč mistr zvolil druhou a třetí knihu Tarzana, kterou spojil do jednoho celku. Pravdou zůstává, že díla jako Tarzan nebo Trojská válka tvoří unikátní alternativní pilíř české předrevoluční komiksové tvorby a svědčí o dobové pokrokovosti svého tvůrce. Škoda, že se do něčeho podobně pokleslého nepustil Zdeněk Burian.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš21.2.2011 14:03Magazín Kometa: Tarzanův návrat
  Kruma můžu, ale barva mu ve finále moc neprospěla. Slušné, ale nic významného, body hlavně za vizuál.
 • willis
  Děj letí strašně rychle vpřed. Na prvních 4 stranách se odehraje tolik věcí, že by to jindy stačilo na celý sešit. Není nad umění zkratky, vlastně celý komiks je dělaný v takovém tempu. Nejbizarnější je to, že ačkoliv se celý komiks točí okolo únosu Tarzanova syna, ten se tam za celou dobu ani jednou neobjeví. Jinak Krum je ok, ale scénář mně připadá bez nápadu. Všechno co se stane ta nějak čekáte... žádný překapení.
 • choze
  OBSAH: Malý syn a manželka lorda Greystokea/Tarzana byli uneseni padouchem Rokowem, který Greystokea přinutí zaplatit a pak ho vysadí na opuštěném ostrově. Greystoke se rychle vrací ke svému tarzanskému alter egu, získá zvířecí i lidské spojence a vyráží po Rokowově stopě, přičemž se mj. dostane do záhadného města Oparu nebo svede boj a arabskými otrokáři... KOMENTÁŘ: I když je to hrozně statické (stále stejné velikosti panelů), kresba comicsového matadora Kruma má správný pulpový feeling a celkově je to výborný dobrodružný comics ze staré školy. Svého času jsem to četl pořád dokola (neměl jsem rád české comicsy ze současnosti) a i dnes se to dá.
 • Markyz de Sade
  Mě se moc nelíbil. MdS
 • DEmnoG
  No, docela to slo. A tenkrat me to docela bavilo.