Ukázka
Ukázka
Ukázka
Koupit
Dřív než byl stvořen marvelovský vesmír, dřív než nad Gothamem přeletěl netopýří muž, zrodil se ve viktoriánské Anglii největší superhrdina všech dob – Sherlock Holmes. Poprvé se objevil v románu Studie v šarlatové před 140 lety, jeho hvězda však nepřestává zářit. Geniální mozek, výstřední povaha i náchylnost k drogám fascinují generace čtenářů i tvůrců. Teprve však v této komiksové knize máme možnost vstoupit přímo do detektivovy hlavy, do Sherlockova legendárního „paláce myšlenek“.

Londýn sužují záhadná zmizení a stopou se zdá být vstupenka na kouzelnické představení. Každá strana komiksu slibuje nejen potěšení z překvapivých a detailních ilustrací, ale hlavně další krok k vyřešení zločinu. Pátrání se totiž odvíjí přímo před našima očima jako červená niť, kterou můžeme při listování opakovaně hledat a sledovat.

Vychází s podporou Ministerstva kultury České republiky.

Scénář
Benoit Dahan, Cyril Liéron
Art
Benoit Dahan
Lettering
Designiq
Překlad
Šárka Belisová
Redakce
Nina Hřídelová, Jakub Sedláček, Vojta Sedláček
Žánry
autobiografie, detektivka, dobrodružný
ISBN/ISSN
978-80-7637-406-5 (Paseka)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
236 x 316 x 12 mm
Tisk
barevný
Váha
750 g
Stran
96
Cena
399 Kč
Originál
Dans la tête de Sherlock Holmes 1, 2 - L'Affaire du Ticket Scandaleux (Ankama Éditions, 2019 a 2021)
  • trudoš
    Dokonalá pocta dílu sira Arthura Conana Doylea, především jeho slovutnému Sherlocku Holmesovi. Francouzští umělci Benoit Dahan a Cyril Liéron rozehrávají důmyslnou analýzu myšlenkových procesů Velkého detektiva a zároveň čtenáře baví perfektně zkomponovaným Případem podezřelé vstupenky. Třebaže název naznačuje komediální rovinu, vyprávění se naopak nese v duchu toho nejlepšího, co kdy sir A. C. Doyle napsal. Benoit Dahan pak celý projekt korunuje originálním rozvržením jednotlivých stránek a sekvenčních panelů. Tohle je přesně ten typ komiksu, kdy se bavíte jak zápletkou, tak kresbou, protože jedno i druhé si vyžaduje vaši pozornost. Milou změnou je také skutečnost, že jde o dílo nijak nevyžadující znalost předlohy. Tvůrci netrousí skryté náznaky či přímočaré odkazy na předchozí nebo budoucí případy Sherlocka Holmese a jeho „zapisovatele“ doktora Johna Watsona. Obsahově i formou přitom album dokáže zaujmout dospělého čtenáře stejně jako mladistvého, o fanoušcích i nefanoušcích nemluvě.
  • George Walker Bush
    Detektivní příběh mě bavil zejména ze začátku, pak moje nadšení trochu ochladlo. On je ten nápad celkem dobrý, ale z onoho rozplétání nitě se stávalo spíše zamotávání a přeplácávání. Nicméně výtvarná stránka zůstává skvostná a působivá. Klasická Anglie na francouzský způsob.

    Celkový dojem: 60%