Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Paulina, studentka ekonomie, se rozhodne strávit léto u kamarádky na francouzském venkově, aby se připravila na zkoušky. Po setkání s místním mladíkem Erwanem, se zaplete do nebezpečné hry v prostředí dvou odlišných světů. Erwan nese břemeno zajištění rovnováhy mezi Zemí a Malým světem. Existují však síly, které chtějí zničit dávno zavedené pořádky, a první příznaky blížící se zkázy lze pozorovat ve stále chaotičtějším zemském světě.

Obsahuje původní čtyři alba série Le grand Mort, vydané nakladatelstvím Vents d'Ouest:
Velký mrtvý #01: Včelí slzy (Le grand Mort #01: Larmes d'abeille, 2007)
Velký mrtvý #02: Paulina (Le grand Mort #02: Pauline, 2008)
Velký mrtvý #03: Blanche (Le grand Mort #03: Blanche, 2011)
Velký mrtvý #04: Sombre (Le grand Mort #04: Sombre, 2012)

Vyšlo jako 28. svazek edice ERB (Ediční Řada Bande dessinée)


Scénář
Jean-Blaise Djian, Régis Loisel
Art
Vincent Mallié
Barvy
François Lapierre
Obálka
François Lapierre, Vincent Mallié
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Jan Havlíček (Gmork)
Redakce
Zbyněk Froněk, Jiří Nevěřil, Josef Vybíral
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-88617-14-3 (Josef Vybíral)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
225 x 315 x 20 mm
Tisk
barevný
Váha
1487 g
Stran
248
Cena
899 Kč
Originál
Le grand Mort (Intégrale I), Tomes I à IV (Vents d'Ouest, 2007; 2008; 2011; 2012)
Varianty
Velký mrtvý (Integrál), knihy I až IV (2023)
Velký mrtvý (Integrál), knihy I až IV (limitovaná edice) (2023)
 • trudoš
  V první řadě se musím přiznat, že jsem po celou dobu vlastně vůbec netušil, co od komiksu Velký mrtvý čekat. A právě to pak neustále zvyšovalo atraktivitu vyprávění, protože ani po čtyřech albech zápletka příliš nevykrystalizuje. Jasně, představí se postavy, popíše prostředí, nahodí se zvraty, vygraduje děj – ale jakou cestou by se mohl další vývoj ubírat, to zůstává tajemstvím. Přičemž podmanivá kresba Vincenta Malliého vám nedovolí příběh opustit, dokud nejste na poslední stránce.
  Ne, že by ovšem bylo všechno dokonalé, pořád tvůrcům nemohu odpustit jistou naivitu protagonistů, chovajících se před střetem s reálným světem jako kdyby vyrůstali v nějaké pohádce. Stejně tak je pro mě nepochopitelné, že když je celý svět v krizi a lidi nemají práci ani peníze, naši hrdinové – třebaže ani jeden z nich nepracuje – si po celou dobu žijí nadstandardně a drobné z nich padají jak z hracího automatu. Ale to jsou drobné výtky, nic to nemění na faktu, že jsem upřímně zvědav, co druhá kniha přinese.
 • wolfgang
  Skvělá záležitost. Knihu jsem si moc užil - gradující příběh, postupné rozplétání mystéria i parádní kresbu. Jen to čekání na dokončení v druhém integrálu bude asi těžké. Snad se ho dočkáme brzy.
 • Good Games
  Good Games mecenáš13.11. 21:24Velký mrtvý (Integrál), knihy I až IV
  Je skvelé, že nám tu vychádzajú tie najslávnejšie diela od Régisa Loisela. Vypadalo to totiž ešte nedávno, že sa ich tu len tak ľahko nedočkáme. Jeho Výprava za ptákem času u nás vyšla totiž už v roku 2010 ako vôbec prvý MDEK, ale predaje neboli práve najlepšie a následne tu komiksy od tohto šikovného Francúzskeho autora dostali stopku a nedočkali sme sa zatiaľ ani pokračovania Výpravy za ptákem času (vo Francúzsku má už séria 11 dielov a u nás vyšli 4). Prelomil to Vybíral v minulom roku a po 12 rokoch sme teda dostali nového Loisela v podobe kompletu Petra Pana. Velký mrtvý patrí medzi tri najslávnejšie Régisove série a musím povedať, že právom. Je to taká dospelá fantasy dráma bez akcie a bez klasickej fantasy (žiadni draci, elfovia či trpaslíci). Má to veľmi silný a zaujímavý príbeh plný záhad v peknej kresbe. Som rád, že sa moje vysoké očakávania naplnili. =►Celá recenzia◄=
 • mcleek
  Jak by řekla klasička: "Tady vidím velký dobrý!" První kniha se jeví jako čisté fantasy, ale zbylé tři jsou už žánrově i atmosférou dost jinde. Příběh je neuvěřitelně vyvážený - civilní a zároveň epický. Dal jsem to na jeden zátah, vtáhlo si mě to a nepustilo. Už aby tu byla druhá polovina a snad bude stejně strhující!