Lady Mechanika 5: Sangre
Argo1. vydáníúnor 2023série Argomiks 58/70, Lady Mechanika 10/11
4.1
...
Nejznámější steampunková hrdinka se vydává do Španělska, aby vyřešila případ ještě podivnější než všechny předchozí. Mladého dědice panství totiž posedl démon a při jeho vymítání upadl do kómatu. Vše je ale ještě podezřelejší, než to na první pohled vypadá. Lady Mechanika musí z jednotlivých dílků sestavit celou skládanku, v níž má svou roli prastará magie jižní Ameriky, nadpřirození krvesajové, předsudky a hlavně láska. Lady Mechanika ale musí zachovat chladnou hlavu a rozhodnout se, na čí stranu se postaví. A když bude mít štěstí, získá další indicii k tajemství vlastního původu.

Obsahuje sešity sérií Lady Mechanika: Sangre #1-5 (červen 2019 - únor 2020)

Vyšlo jako 37. svazek velké řady edice Argomiks (dle tiráže), podle data vydání vyšlo jako 38 svazek.


Scénář
Joe Benitez, Marcia Chen (M. M. Chen)
Art
Joe Benitez, Brian Ching, Martin Montiel Luna
Barvy
Joe Benitez
Obálka
Joe Benitez
Lettering
Alena Tejnická (Sarah)
Překlad
Richard Klíčník
Redakce
Eva Brucknerová, Richard Podaný, Martin Šust
Žánry
akční, dobrodružný, steampunk
ISBN/ISSN
978-80-257-4016-3
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 310 x 19 mm
Hmotnost
1220 g
Tisk
barevný
Stran
148
Původní cena
698 Kč
Originál
Lady Mechanika 6: Sangre (Benitez Productions, 2020)
Varianty
Lady Mechanika 5: Sangre (2023)
Lady Mechanika 5: Sangre (limitovaná edice) (2023)
Už mě to neba. Nika mse to neposouvá a jen se plká a furt řeší nějaké vztahovky. To, co dělá Lady Mechaniku Lady Mechanikou, tady už moc není, jen je to hezky okostýmované a namalované. Toť vše. Naprosto triviální a nezapamatovatelná zápletka, která nějak funguje, ale universu nic moc nedává. Pokud se to nehodlá dál posunout, dopadn to jako s Černou palicí od Lemira - zacyklení se ve vlastním světě, který se sám udržuje v chodu á la status quo. Chybí mi ten nářez, steampunk, tajemství, komploty, romantismus á la space opera, začíná to jít do kopru, ale ještě to nějak šlo číst.
Příběh je celkem fajn, ne úplná špička, ale svůj standard z předhozích dílů si LM drží. I když upíři jsou už trochu obehrané téma. Co mne zklamalo, byla kresba - u minulých dílů se mi hodně líbila, ale v případě mi nějak nesedla.
Úroveň komiksu je stále výborná, ale s Chingom došli zmeny v grafike, ktoré mi nevyhovujú, napr. chýbajú detaily v tvárach postáv v pozadí...
Mám takový pocit že se Benitez s každou mechanikou zlepšuje. První sešit je rozhodně za 5 hvězd, pak to malinko klesne ale kvalitu si to drží až do konce. Je to tak příjemně laděné do hororu a některé scény jsou fakt super.
Skvělé, čtivé jako vždy. Jen změna v grafice, hlavně u obličejů se mi vůbec nelíbí, za celou dobu jsem si na to nebyl schopný zvyknout.