Str. 010
Str. 041
Str. 095

+ 3 další ukázky

Koupit
Tohle je Island. 10. století. Vikinský válečník Hallstein se po sedmi letech vyhnanství vrací domů. Ví dobře, že na něj nikdo nečeká s otevřenou náručí, vždyť zabil svého nejlepšího přítele... Přesto se plaví zpátky, jeho trest skončil. Chce všechno urovnat a po letech harcování začít žít konečně v míru. Erik Kriek (jemuž už v Argu vyšla komiksová adaptace povídek H. P. Lovecrafta s názvem Z neznámého světa a další příběhy) je ale skvělý vypravěč a příběh se začne odvíjet zcela jiným směrem. Nečekejte velké dějiny. Psanec vypráví komorní drama odehrávající se na Islandu v hlubokém středověku. A vypráví ho zatraceně dobře.

Vyšlo jako 34. svazek velké řady edice Argomiks
Hlava postavy, ostrov a moře na obálce + jméno autora je vytažené lakem


Scénář
Erik Kriek
Art
Erik Kriek
Obálka
Erik Kriek
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Veronika ter Harmsel Havlíková
Redakce
Milan Dorazil, Hana Gelnarová, Richard Klíčník, Jana Pellarová
Žánry
dobrodružný, drama, historický
ISBN/ISSN
978-80-257-3815-3 (Argo)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 310 mm
Tisk
barevný
Váha
1100 g
Stran
192
Cena
698 Kč
Originál
De balling (Scratchbooks, 2019)
 • faster86
  faster8620.6. 08:30Psanec
  Natěšeně jsem otevřel další komiks s vikingskou tématikou, čekal akci a rubačku a ono nic. Po přečtení první půlky jsem to tu chtěl pohanit vrchem spodem, ale druhá půlka dojem trošku vylepšila. Ale i tak mi to přijde takové nemastné neslané, sekvence vzpomínek často chaotická. Nicméně, pokud bych měl něco vypíchnout tak asi barvy, on má komiks díky tomu takový studený nevlídný islandský nádech, spousta severských jmen u kterých jsem si lámal jazyk a ptáci..... za půl roku si budu pamatovat jen to, že pokud skáčeme mezi dějovýma linkama, tak je to dělané za pomoci hejna ptáků, což mi přišlo jako fajn nápad. Jinak Psanec leží v těžkých hloubkách průměru a za pár měsíců na něj bude zapomenuto.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.6. 09:10Psanec
  Ačkoli jsou zdejší komiksové panely zabydleny téměř výhradně postavami a jejich dialogy, přece jenom je z toho cítit ona liduprázdnost a chlad dalekého Islandu. Příběh je lehce zamotaný a do jisté míry nejednoznačný, ale v podstatě triviální. Kriekova kresba fajn.

  Celkový dojem: 60%
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.6. 15:58Psanec
  Tak si rikam, proc nekdo udela pribeh o vikinzich, kde se zvani a resi porad neco o pomste. Co z komiksu mam, je jen serie vymeny nazoru stylem zaberu na jednotlive postavy v panelech. Z komiksu moc nemam, nebavilo me to, neprislo mi to nicim zajimave ani originalni. Byt prvotina Krieka, ma co dohanet, aspon po scenaristicke strance. Jeho kresbu obecne muzu, viz Lovecraft, ale Psanec mi opravdu nesedl. Samotna Edda mi sedla mnohem vic, tohle je asi dobre jako seznamovak, ale jinak nevim.
121
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš20.6. 18:59Psanec
 • faster86
  faster8620.6. 08:30Psanec
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.6. 09:10Psanec
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.6. 15:58Psanec
 • faster86
  faster8620.6. 08:23Psanec
  no p. Klíčník mi na crweconu říkal že Northlanders od Wooda vydávat nebudou protože, to má kolísavou kvalitu, a pak s vikingskou tématikou vydají tohle, no nevím no.....