Strážci galaxie #04: Prvotní hřích
CREW1. vydáníbřezen 2019série Strážci galaxie (Marvel NOW!) 5/5
4
...
...
...
...
+ 3 další ukázky
Koupit
SKUTEČNÝ KONEC SÁGY O RAKOVERSU - KONEČNĚ ODHALEN!

Před nějakou dobou byli Star-Lord, Thanos a Nova uvězněni v strašlivém rakoversu. Star-Lord a Nova se rozhodli obětovat své životy, aby jednou provždy odstranili Thanose, pak Nova zmizel, Star-Lord se znovu stal Star-Lordem a Drax... zemřel.

Jenže Star-Lord, Drax a Thanos zase pobíhají kolem a těší se zřejmě dobrému zdraví. Nastal čas, aby zazněla odpověď na otázku: Co se doopravdy stalo s Richardem Riderem? A pokud jde o Venoma... budou moct Strážci Flashi Thompsonovi ještě někdy důvěřovat? Jeho symbiont se pořád víc a víc vymyká kontrole, a to by pro celý tým mohla být špatná zpráva.

Obsahuje sešity série Guardians of the Galaxy (Vol. 3) #18-23 (srpen 2014 - leden 2015), #26-27 (duben 2015 - květen 2015) [Marvel NOW!]

Scénář
Brian Michael Bendis
Art
David López, Ed McGuinness, Valerio Schiti
Ink
Mark Farmer, John Livesay, Ed McGuinness, Mark Morales, Valerio Schiti
Barvy
Jason Keith, Justin Ponsor, Valerio Schiti, Christian Ward
Obálka
Mark Farmer, Ed McGuinness, Justin Ponsor
Lettering
Josef Ládek
Překlad
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce
Jana Balharová, Filip Gotfrid, Jiří Pavlovský
Žánry
akční, sci-fi, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7449-668-4
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
495 g
Tisk
barevný
Stran
180
Původní cena
399 Kč
Originál
Guardians of the Galaxy #04: Original Sin, Guardians of the Galaxy #05: Through the Looking Glass (Marvel Comics, 2015)
super akorát jsem se v tom trochu neorientoval
Skvělé zakončení série.
Hmm...
Po minulém díle jsem si myslel, že bude další buď kvalitně stejný nebo lepší a ono ne. Finále těchto Strážců tedy nic moc. 60%
Poctivá a kvalitní suprárna od kvalitního a léty prověřeného scénáristy. Jako upřímně, rekordy to nejspíš lámat nebude, ale jako fajn počtení ve svém žánru funguje výborně. Dostáváme přesně takové Strážce, na které jsme zvyklý, a jak jsme si je oblíbili. Obecně postavy tu fungují velmi dobře, jsou chytlavé, zábavné, různorodé... Hází jeden vtípek za druhým, nutno podotknout, že humor tu je kvalitní. Navíc je to nabušený pěknou vesmírnou akcí, spousta mlátiček. Kresba je také velmi fajn, akorát bych očekával ještě víc kulervoucí vesmírné výjevy, přeci jenom byly občas na můj vkus trochu suší. Je vidět, že nám autoři ještě mají co nabídnout a to je fajn vyhlídka.
Povedené zakončení. Když jsem slyšel, že se Crwáci rozhodli slepit dvě knihy dohromady, aby z toho něco vyhodili, tak jsem se trochu zděsil, ale nakonec to dopadlo skvěle. Není tu vůbec znát, že by zde něco chybělo a rozhodnutí Crwe musím zatleskat. Navíc je zajímavé, že tento díl drží pohromadě mnohem lépe, než ty předchozí a ze čtení jsem měl konečně zase skvělý pocit, jako kdysi u prvního dílu. Za mě tedy spokojenost, tohle jsou zkrátka ti zábavní Strážci galaxie, které mě baví číst.
Tak tohle je tak nevyvážená série předchozí díl byl slabota a tento mně bavil ať už příběh z rackovers nebo z venomem.
Po minulé knize jsem si už opravdu myslel, že se sérií skončím. První kniha nebyla špatná, druhá byla horší, Soud s Jean Greyovou byl super, třetí kniha byla nemastná neslaná. S touto sérií je to jak na horské dráze. A čtvrtý book (v pořadí pátý) jen potvrzuje mojí tezi. Po špatné knize přichází Strážci Galaxie: Prvotní Hřích. Tahle kniha je zábavná, akční, nenudí a je skvěle nakreslená.
Pachuť minulých Strážců rozhodně nezmizela, ale rozhodně je méně intenzivní. Kniha se mi v celku líbila a přesvědčila mě, abych na sérii úplně nezanevřel, ovšem nebudu od dalších dílů moc očekávat. 4*.
Tento díl mě kromě prvního dílu zatím bavil nejvíc. Jen je škoda, že je tato série hodně provázaná s jinými (např. Captain Marvel) a jsou vynechány dva sešity, které tam prostě chybí - proč má Gamora najednou nový vzhled a schopnosti? CREW tam mohla alespoň vložit stránku se stručným obsahem/rekapitulací těchto sešitů, ať zůstaneme v obraze. Ale jinak nemám knize co vytknout. Bendisovy scénáře miluji a kresba je taky dobrá. Pro mě tato knížka splňuje to, co od superhrdinských sérií chci.
Se Strazci se asi rozchazim cim dal vic. Ma to svetle momenty, ale celkove nic moc.
60%
82451
Jh666: aha, díky moc!
Tyfus: Crossover Black Vortex. Zasáhl několik dalších sérií (Legendary Star-Lord, Captain Marvel, Nova, Guardians Team-Up, All-New X-Men a dva speciály) a samostatně by to nedávalo smysl.
Tušíte někdo proč tady jsou vynechány čísla 24-26?
Četl/a (61)
Blackhand47XD, calvin10, CaptainCzech, chuckboris, Cinema Ranger, ConanVJ, Craxx, cyboy, dajik, deadpool, Delphín, Denis1996, Doppelganger, duri, Elnie, fifas, Fox01, FrostyPozarnik, Georgíno J., gezic, Hønzza, IndyP, JaroKakashi, jh666, Kaaos, kallenved, karl173, kendor007, Keno, lacoste, lantan1, Loxin, Madao, malylada, mearez, MEGA, Mercurio, miuanek, namdnas, NikkiKonig, noovakpetr, Osimchin, Paldini, PatrikTheMighty, pearlxjam, punisher, radimisko, raenius, rewkon, S4TW, Schimi85cz, Sick666, Sv1hl1k, TQChose, trudoš, vishnar, VskPrzk, xflori01, xxSIMIxx, Zbysek2410, zlejzmrd
(103)
Abe, Alfred, BadBoy, Blackhand47XD, blackJag, bmc75, calvin10, CaptainCzech, Caylen-Tor, CHester Turner, chuckboris, Craxx, CSE_AC/DC, cyboy, deadpool, Delphín, Denis1996, DKoscik, Doppelganger, DracoAn, duri, Elnie, fifas, Fox01, Georgíno J., gezic, Honzin, hugosnowden, invape, Jack, JackOneil, JaroKakashi, jh666, kallenved, karl173, KdG, kendor007, Keno, Kiwi1902, komiksák007, Krvavý Patejl, lacoste, Lenny, Loxin, Lukyn2810, Madao, malylada, Mamut12, Maty48, MEGA, Mercurio, Mikei, miuanek, monty.cl, MP, Mr.Ward, NecRoman, NikkiKonig, noovakpetr, nx, Nyxxie, Olesh, Oompa Loompa, Osimchin, Paldini, PatrikTheMighty, paulmuaddib, pavel, pearlxjam, pechna, perper, Piros0013, Poseidon1978, punisher, raenius, rewkon, Rumburaq, S313, S4TW, Schimi85cz, Sick666, Sidi Santini, Skot, songoku, suricattaontheway, Symbi, tacmud, terrordemon, timek, Tomasino79, Tomate, tomned, Toren, TQChose, trudoš, Tyfus, xflori01, xintax, xxSIMIxx, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zlejzmrd
Chce (21)
66pepo66, ADM1, Al0f0k, Azik2586, Badgu.y1902, BreakingAway, delsemela, Duracell, dvoracekpetr1, filemon, James, Jáňa, Keenkeen, Ladinek82, Lutron, meffis, Nightmare, Premek, Sebastian the wise, sleepless, Sorbony
Koupí (7)
Adelheid1, DegiCZ, Keenkeen, mineralk, Nightmare, PH79, Sorbony