Batman Detective Comics #05: Gothtopie (paperback)
BBart s.r.o.1. vydáníbřezen 2017série Batman Detective Comics (New 52) 14/28
3.4
...
Koupit
V Gothamu je všechno v pořádku… ale něco tu nehraje.

V utopickém Gotham City už zločin nemá místo. O spravedlnost se stará Batman se svou partnerkou a milenkou Selinou Kyleovou. Takhle to tu bylo odjakživa. Občané jsou spokojeni, až na rekordní počet jinak naprosto normálních sebevražd.
Zpod sněhobílé fasády Gothtopie se dere na svět něco hodně temného. A až Batman zjistí, že tu něco nefunguje tak, jak by mělo, stane se veřejným nepřítelem číslo jedna, a to dokonce i pro své nejbližší.

Dokáže nejlepší světový detektiv zjistit, kde má původ ta masová halucinace, která zachvátila celé město? Nebo Gotham propadne šílenství jednou provždy?

Obsahuje sešity série Batman Detective Comics (New 52) #25-29 (listopad 2013 - březen 2014)

Vyšlo v brožované, limitovanější pevné vazbě s přebalem a extra limitované pevné vazbě s přebalem na speciálním papíře s černobílou variantou obálky, číslované s certifikátem (52ks).


Scénář
Mike W. Barr, Francesco Francavilla, Gregg Hurwitz, John Layman, Brad Meltzer, Scott Snyder, Peter J. Tomasi
Art
Neal Adams, Ian Bertram, Jason Fabok, Francesco Francavilla, Bryan Hitch, Aaron Lopresti, Jorge Lucas, Guillem March, Sean Gordon Murphy
Ink
Neal Adams, Ian Bertram, Jason Fabok, Francesco Francavilla, Bryan Hitch, Aaron Lopresti, Jorge Lucas, Guillem March, Sean Gordon Murphy, Art Thibert
Barvy
David Baron, Francesco Francavilla, Matthew Hollingsworth (Matt), John Kalisz, Guillem March, Dave McCaig, Tomeu Morey, Kevin Senft (Blond), Dave Stewart
Obálka
Jason Fabok, Tomeu Morey
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Petr Zenkl
Redakce
Mirka Jarotková, Jiří Pavlovský
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7507-608-3
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 mm
Hmotnost
656 g
Tisk
barevný
Stran
208
Původní cena
499 Kč
Originál
Batman Detective Comics #05: Gothtopia (DC Comics, 2014)
Varianty
Batman Detective Comics #05: Gothtopie (pevná vazba) (2017)
Batman Detective Comics #05: Gothtopie (paperback) (2017)
Batman Detective Comics #05: Gothtopie (limitovaná edice 52ks) (2017)
Gothtopie je v pořadí pátým dílem ze série a musím říct, že mě kniha nezaujala tak jako předchozí Trest, avšak stále se jedná o kvalitní kousek, který přináší zajímavé momenty a pár neotřelých nápadů .. Samostatně stojící příběh, který nese název knihy je fajn a ukazuje nám Gotham z druhé a né moc často vídané stránky...Potěší taky příběhy jako Případ chemického syndikátu či Stará škola a Oběť..Opět tedy dostaneme pořádnou komiksovou porci která stojí za přečtení a ačkoliv jsou příběhy uzavřené, tak kniha dokáže nalákat na další pokračování.
Třídílný příběh Gothtopie zanechal po svých 60 stranách spíš rozporuplné dojmy, zatímco kraťas s Gordonem a dohrávka s Man-batí dvojicí v Koruně strachu mě bavili mnohem víc. Je škoda, že Gothtopie hned na začátku ukáže jiné verze hrdinů, takže nabízející se postupné budování vtíravého pocitu, že něco není v pořádku, vymění za zcela zřejmou věc. Přestože jde o iluzorní realitu halucinujících myslí, trochu váznoucí logika je zde tuším spíše nezáměrná. Tady je to proto jasný průměr, který ovšem definuje vnímání celého booku. Bonusy na závěr asi potěší pamětníky a skalní fanoušky, ale ostatní je mohou s klidem vynechat. Dohromady za 3 hvězdy z 5.
Batman Detective Comics #05: Gothtopie - Nečekal jsem zázraky, ale nakonec se Laymanovi alespoň ta poslední kniha v rámci možností povedla ... Gothtopie totiž na rozdíl od předchozích dvou dílů sází na jeden delší a hlavně ucelenější příběh. Navíc Batman ve svém novém světlém kostýmu vypadá opravdu výborně a Fabokova kresba tentokrát výrazně předbíhá styl ostatních kreslířů. Hodně fajn je taky Gordonův origin a jsem rád, že se dořešila i ta linie okolo všemožných Man-Batů která se táhla celým předchozím dílem ... Za mě 4*!
5. díl je o něco slabším dílem než předchozí. Začátek začíná slibně. Příběhy s Gordonem jsou zajímavé a dobře zpracované. Ty jsem si dost užil. Pak ale přijde opakování, které je jedním z důvodů proč je kniha slabším dílem. Nejprve opakování s Man-Batem, které je ale krátké a můžete ho brát jen jako malinké doplnění do série s Man-Batem. No a pak je tu Gothopie. Vcelku se jedná o dobrý příběh, který má zajímavé nápady. Kresba je taky dobrá a Loprestiho styl mi sedl, ale problém tohoto příběhu je to že už jsme tohle viděli. Je to zkrátka opakovačka. Je to již třetí setkání s jistým padouchem jako hlavním záporákem v DC 52. A taky je příběh docela krátký, což jen potvrzuje, že autoři už tak možná vyčerpali své nápady. Na závěr je pak několik krátkých příběhů, které mohou někomu vytvořit úsměv na tváři a nad posledním se můžete zamyslet. Jsou celkem fajn, ale není to už zkrátka něco, co by mi dalo nějakou větší hodnotu. Navíc některé z nich mi moc nesedli co se týče kresby. Za mě 3*
Úplně nenudí, ale určitě to není kniha, k níž bych měl potřebu se vracet. Dobré příběhy bez nějaké větší přidané hodnoty, která by je povyšovala nad průměr.
No.. tak tento dil Detective Comics me trochu zklamal. Hlavni a nejdelsi pribeh byl jednimz tech slabsich v tomto svazku. Nebyt kratsich bonusovych pribehu a uvodni kapitoly s Gordonem, tak bych hodnotil jeste mene. Takhle jen za tri hvezdy. Skoda, protoze predchozi Trest byl fakt skvely. Tak uvidime, jak na tom bude dalsi kniha.
Proč vybrali tu nejošklivější a nejobyčejnější obálku?:-) Gothtopie jakožto hlavní příběh mě bavil asi ze všeho nejméně a spolu s bonusy má člověk téměř pocit, že téma Batman je už natolik vyčerpané, že je třeba hrát si s alternativními scénáři a vesmíry. Celkově vzato mě však tato série příběhů docela bavila, hlavně začátek a konec booku.

Celkový dojem: 70%
V krátkých příbězích dovedou zaujmout hlavně ty, které se vracejí k postavě a její oslavě sedmdesátých pátých narozenin. Díky tomu se mezi kreslíři mohl ocitnout i legendární Neal Adams. A dělá si legraci ze své kresby, z postavy Batmana v minulosti, ale i v současnosti. Tohle je komiks s krásným nadhledem, který díky tomu hezky vyniká. I ostatní krátké příběhy jsou takové odlehčené, což je velmi příjemné a díky tomu nebudete mít po dočtení knihy negativní pocity, ale spíše pocity příjemné. Je škoda, že tohle nepodpořil i hlavní příběh celé knihy. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/04/1425-batman-detective-comics-5.html
Je dobře, že od třetího Detective Comics jde kvalita s každou knihou nahoru, ovšem je škoda, že konkrétně u tohoto dílu dostala samotná Gothopie nakonec tak málo prostoru.
Pěkná kompilace příběhů z New 52 a krátkých bonusů oslavujících Batmanovy pětasedmdesátiny. Kromě Gothtopie je parádní také příběh komisaře Gordona z roku nula. Víte jak Gordon přišel na nápad s reflektorem s logem Batmana? Bonusové příběhy jsou super a číní knihu zajímavější. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/batman-gothtopie

Doplněno:
Tak jsem si to dal po třech letech znova a pořád je to dobré! Poprvé jsem to četl samostatně, bez předchozích dílů, a nyní při čtení celé série. Tenkrát jsem měl štěstí, protože tahle kniha má jako první v sérii kraťoučké rekapitulačky a tak se čtenář snadněji zorientuje. Nyní, se znalostí předchozího děje a se znalostí hlavního Snyderova runu, jsem si to o trošičku více užil.
1251931
petrsimcik: Jo, úplně v pohodě.
Pocopil jsem to správně tak že tahle kniha je nezávislá na sérii? Tj. funguje samostatně bez ostatních Detective comics?