Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Tři comicsové příběhy inspirované tvorbou Edgara Rice Burroughse.

Obsah:
Moc černého doktora - Tarzan s pomocí vzdělaného doktora Zuriho zachraňuje život zraněnému opovi Gorlukovi
Jak se stal Koma bojovníkem - Koma, přítel Tarzanova syna Koraka prochází zkouškou dospělosti, trpí však nepřízní kmenového šamana
Silný muž - král Dan-El se musí vypořádat s hladem a vzpourou hraběte Mihura

Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci.

Scénář
Gaylord Du Bois
Kresba
Russ Manning, Jesse Marsh
Obálka
George Wilson
Žánry
dobrodružný
ISBN/ISSN
VSS Bratislava
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
164x202 mm
Tisk
barevný
Stran
30
Cena
8 Kčs
 • choze
  Nejstarší kousek, který jsem čerstvě sehnal do své sbírky starých českých komiksů a to za pár šupů v antiku, aniž bych to někdy dříve četl. Příjemně naivní kresba i scénář tří krátkých příběhů, z nichž Tarzan figuruje hlavně v prvním (k němuž se váže obálka) a jen trochu v druhém (a vůbec ne ve třetím a ve vložené povídečce). Na zadní stránce upoutávka na další sešit z řady a sice Tři malá prasátka.
 • Kabukiman
  Tuhle obálku jsem jako fanouš Tarzana vždycky hrozně žral:) Ve své totalitní době to byl také nesehnatelný komiks. Dnes se kupodivu prodává na aukru za celkem malé částky. Tenhle komiks je prostě nostalgická srdcovka a to i přes špatný děj a kresbu.
 • J.Connor
  První dva příběhy s Tarzanem jsou z dnešního pohledu peklíčko, scénáristicky a hlavně kresebně. Třetí povídka mi přijde nejzajímavější, i kresba, byť zřejmě od stejného autora, je snesitelnější, minimálně je vše dynamičtější. Z druhého pohledu moc pěkný naivní retro kousek, který prostě musí fanouška komiksu potěšit.
 • FrAnK
  Mám tenhle kousek po tátovi a pamatuju, že když mi ho dával tak se mi to dost líbilo jak tarzan tak hlavně pak finální souboj a vzpoura v druhém příběhu, který sice nesouvisel se tarzanem , ale me se libil
 • Woffce
  Pamatuju si, jak mě jako dítě nejdřív vyděsila Gorlukova amnézie, následně rozdurdilo chování pološílenýho doktora Zuriho, a v závěru uklidnilo vědcovo naprosto nepochopitelný prozření a uvědomění si vlastního mravního marastu, z kterýho ho příkladem vlastní šlechetnosti vytáh´ - jak jinak - "Mirek Dušín" Tarzan. No, krása... Nostalgie mi ani nedovolí tak úplně nepochválit kresbu (jejíž autor nám zůstal utajen) - jako špuntovi mi byla její preciznost ukradená.
 • Opravdu jen pro nostalgiky nebo fanclub Burroughse. Vyšlo i v slovenské jazykové mutaci.
 • Markyz de Sade
  Mám ho ve velice dobrém stavu, ale kresba je fakt hrozná. Beru to jako sběratelský kousek. MdS
 • ClimbVibe
  Taky půda, taky unešený :) Ale chybí mi tam ta první povídka s obálkou. Z nostalgických důvodů dávat body nemůžu... :)Rozhodně jsem rád, že to mám alespoň v salátovém vydání...
 • willis
  Tohle jsem je jeden s prvních komiksů, který jsem četl. Našel jsem ho kdysi na půdě v nějakém prádelním koši a byl jsem z toho dost unešený. Obsahuje 3 povídky z nichž hlavní hrdina Tarzan je jenom v té první (Moc černého doktora). Ve druhé vystupuje jeho syn a Tarzan se tam jenom mihne a třetí je úplně mimo. Coloring využívá asi tak 16 barev a z dnešního pohledu ani kresba ani scénář nejsou nijak zvláštní, ale mám k tomuhle dílku osobní vztah.