Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3

+ 1 další ukázka

Monografie představující tvorbu současných českých ilustrátorů, malířů a komiksových tvůrců.
První číslo se zaměřilo na kreslíře Tomáše Kučerovského

Scénář
Tomáš Prokůpek
Kresba
Tomáš Kučerovský
Redakce
Jiří Mitáček
Publicistika
Tomáš Prokůpek
Žánry
monografie, publicistika
ISBN/ISSN
978-80-904467-5-5 (Analphabet Books)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
295 x 210 mm
Tisk
barevný
Stran
96
Cena
240 Kč
 • trudoš
  Pro tvorbu Tomáše Kučerovského mám dlouhodobě slabost a osobně jej považuji za jednoho z nejvýraznějších představitelů současné ilustrace, o prvenství na komiksové scéně ani nemluvě. Ten chlap je prostě neuvěřitelně kreativní, jeho styl jednoznačně osobitý a zároveň překvapuje ochotou bez problémů sáhnout po nových možnostech výtvarného projevu. Vizuálně dokáže svými obrazy člověka upřímně rozesmát, stejně jako uvést to stavu depresivní apatie. Je to kabrňák a ne že ne.
  Přesto musím nad jeho monografií z roku 2012 trochu zalamentovat. Průřez dílem nabízí výborný, ačkoliv si myslím, že by šel bez problémů naplnit i obsah trojnásobný. Zklamala mě spíš textová část, která nepostupuje při charakterizaci autora příliš systematicky a snaží se to vykompenzovat několika mála rozhovory. Ty však tázající úplně nezvládl, občas si na otázky odpovídá sám, nebo dotazovanému vkládá do úst významy, které chce, aby zazněly. Jinak ale krásná publikace - už se nemůžu dočkat, až otevřu další v pořadí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš20.2.2020 09:16ZOOOM #01: Tomáš Kučerovský
  Úplná náhoda, že jsem na to narazil na Comic Conu a ještě k tomu mi to prodal osobně sám pan Kučerovský a ještě za původní cenu a ještě s obrázkem a podpisem!!! Skvělá sbírka skvělého ilustrátora. Moc se mi to líbí. Vše parádní a je to zajímavá sonda do umělcovy dílny. Za mě plný počet.
 • kaylin
  Velikost knihy dovoluje, aby na jednu stranu byly vytištěny dvě strany standardní, což ovšem vede i k výraznému zmenšení velikosti. U takového portfolia je to celkem škoda. Výtečná je dvojjazyčnost, kdy vše, co je zde psáno česky, je na stránce přeloženo i do angličtiny. Nabízí se pak otázka, jako co má kniha fungovat? Představení českému čtenáři asi není třeba, protože mezi komiksáky je Tomáš dobře známý. Jestli budou osloveni i ti, co se o český komiks nezajímají, to nevím. Angličtina navozuje pocit, že je zde trochu snaha o to, dostat naše autory do zahraničí, tak snad se tak stane. Uvidíme. Trochu mě ale mrzí, že se kniha nesnažila přinést ještě trochu něco navíc - třeba zde není porovnání Tomášových skic pro počítačové hry s konečnou podoba grafiky ve hře. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/03/532-zooom-1-tomas-kucerovsky-60.html
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.5.2013 15:57ZOOOM #01: Tomáš Kučerovský
  Kučerovského mám rád, tohle je tedy velmi příjemná exkurze do jeho tvorby. A Brněnské rozjezdy na závěr mě velmi pobavily, supr.

  Celkový dojem: 80%
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš29.6.2012 12:21ZOOOM #01: Tomáš Kučerovský
  Tomáš Kučerovský je momentálně můj nejoblíbenější český autor působící na komiksové scéně. Jeho umělecký rozptyl je neuvěřitelný a pokaždé mě mile překvapí. Až bude Tomášovi sedmdesát a jeho monografie, která vyjde u nakladatelství Taschen, bude mít přes tisíc stran plných obrázků a doprovodného textu, budu první, kdo si ji koupí. Dneska je to zatím jenom takové malé portfolio pro případné zaměstnavatele. Ale moc krásně zpracované, to se musí analphabeťákům nechat.
 • Toe
  Zpracování nádhera a o ničem jiném, než o zpracování tahle kniha vlastně není. Též bych pro příště uvítal více rozhovorů...
 • ClimbVibe
  ClimbVibe mecenáš26.4.2012 22:06ZOOOM #01: Tomáš Kučerovský
  Kučerovského "portfolio na papíře" působí velice pěkným dojmem. Některé stránky (obrázky a komiksy) jsou jedním slovem úchvatné. Pár výtek by se asi našlo (v zájmu ukázat od každého něco se objeví i slabší věci), ale pozitiva jednoznačně převažují. Grafická úprava super. Uvítal bych rozsáhlejší rozhovory, hlavně na téma komiks. Nerad do hodnocení zahrnuju cenu, ale za 240 ká je skoro hřích nemít ZOOOM 1 ve své komiksovně.