Souborné vydání příběhů z původních sešitů #1, 4-6.

Příběhy:
Retrospektiva
Objevuje se Champion
Přichází Hydroman
Tajemný vynález
Wizardovo vítězství
Ve spárech nepřátel...
Maratón (začátek)

Nakladatelství pravděpodobně použilo neprodaných výtisků této sešitové řady a svázaním vznikl tento soubor. Dle poznatků byly (možná) vydány i soubory s odlišnými díly, nejspíš dle aktuálních skladových zásob jednotlivých sešitů.

Scénář
Bill Mantlo, Dennis O'Neil, Marv Wolfman
Art
Sal Buscema, John Romita Jr., Andru Ross
Ink
Mike Esposito, Jim Mooney
Barvy
Bob Sharen, Roger Slifer, Glynis Wein Oliverová
Obálka
Gil Kane
Překlad
Hana Horská, Anna Pokorná
Redakce
Juraj Heger, Viera Hegerová ml.
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-126-7 (Semic-Slovart)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
165 x 235 mm
Tisk
barevný
Stran
132
Cena
48 Kčs
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš22.7. 07:32Záhadný Spider-Man Extra
  Tuná nie je čo dodať. Môj komentár k prvému Záhadnému Spider-Manovi, ktorý u nás vyšiel, bude brutálne neobjektívny. A také je už jeho hodnotenie - nekompromisných 5*. A to napriek tomu, že prvý zošit je dnes už svojím spôsobom strašný a zastaraný. Strýka Bena ani poriadne nespoznáme a už umiera, zrod Spajďáka je urobený ako z rýchlika a bonusom je bizarný druhý príbeh s kurióznym protivníkom menom Pretekár. Lenže viete čo? Písal sa rok 1991, kúpili mi to rodičia v PNS, ja som mal desať rokov a nemohol som z toho spustiť zrak. Bolo to čosi absolútne úžasné, nevídané a navždy to vyformovalo komiksovú časť môjho Ja (spolu s Thorgalom, Funkym Kovalom alebo 3x Kája Saudek). Takže z nostalgie 5*. Pozoruhodné je, že sa tu mihne wrestler Drvička Hogan (to je ten, ktorého v ringu porazí Peter v čase, keď ešte nemal ani kostým, ale superschopnosti už áno), po ktorom po roku 2000 siahli tvorcovia série Pavučina, postavenej na príbehoch, v ktorých hrá Spajďák len vedľajšiu (ak vôbec) rolu.
 • Fruitix
  Fruitix25.10.2015 20:01Záhadný Spider-Man Extra
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  mAGiic24.10.2014 00:08Záhadný Spider-Man Extra
  Nedomyšlený soubor čísel, mezi kterými jsou mezery v ději, logiku Semicu v tomhle chápal asi málokdo. 3*
 • Hulik
  Hulik31.3.2013 16:29Záhadný Spider-Man Extra
  Ty rozhovory s vydavateli Semicu či Komet by byli parádní.Hlavně u Semicu by to rozkrylo to 20 let staré mystérium.Jak je napadlo co vydávat,nebo zda to dostali tak už z centrály.Fakt by mě to zajímalo.Otázka je zda se vůbec dají lidé z tehdejšího Semicu ještě nějak objevit.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš31.3.2013 13:50Záhadný Spider-Man Extra
  Samozřejmě, pokud jste fandou komiksů a Váš věk se alespoň blíží třiceti, je jasné, že čtyři svázaná čísla Záhadného Spider-mana od Semicu musí dostat ve Vaší kolekci čestné místo a potěšit srdéčko. O co víc však vzbudí pozitivní emoce, o to víc se člověk racionálně ptá, k čemu měl tento obskurní vydavatelský počin sloužit ? Díly na přeskáčku a děj vytržený z kontextu, navíc vydané hned na počátku fungování Semicu, kdy byla starší čísla v pohodě dostupná...Ideu se už asi nikdy nedozvíme, a proto bych měl tip pro pány z Aarghu! a dalších magazínů, co takhle po vyzpovídávání všech možných tvůrců, dát také jednou prostor vydavatelům, myslím, že rozhovor s realizačním týmem Semicu nebo Komety by mohl být z hlediska historie komiksu u nás fakt podnětný.
 • andywart
  andywart2.4.2010 19:10Záhadný Spider-Man Extra
  Vzhľadom k tomu, že mi niektoré diely tejto série chýbali, tak som uvítal celý book. Riešenie postupnosti je však veľmi divné a zostáva toho veľa nedo povedaného. Dobrá idea, ktorá nebola dotiahnutá do konca...
 • The Genius
  The Genius24.9.2008 15:12Záhadný Spider-Man Extra
  Tak tenhle book nechápu - proč byly vynechány některé díly a nešlo se popořadě dodnes nechápu. Ale pokus to byl slušný :)
 • choze
  choze4.2.2008 11:43Záhadný Spider-Man Extra
  Výběrově sebrané díly z prvního ročníku slovartovského Spideyho, konkrétně 1, 6, 7 a 8. Samozřejmě nechybí první díl s retrospektivou a je fajn, že se vyhnuli vysloveně slabým dílům jako dvojka s Madame Web nebo desítka s Kapitánkou Marvelovou, na druhé straně je děs, když Champion končí v půlce, za něj je hozenej závěr ságy o Šílené čtyřce a celej soubor končí opět v půlce příběhu. Já osobně bych tam vybral jiné díly, třeba trojku se Submarinerem na moři nebo čtyřku s Hydro-manem, ale v pohodě, souboj Sandy vs. Hydro to jistí.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade6.2.2006 14:26Záhadný Spider-Man Extra
  Chabý pokus o vydání TPB. MdS
363