Meteor #06: Dokonalé stroje
BBart s.r.o.1. vydání 2004série Meteor 6/6
4
...
...
...
...
Kdyby Nävis na lodi někdo neprovedl sabotáž, nikdy by se neocitla na neznámé planetě ARR.S0 I, kde Mekky odjakživa pronásledují zdejší obyvatele, Gunjinny. Také by asi nikdy nepřemýšlela o tom, co znamená být ženou. A nakonec by se nikdy nevydala hledat Snivela, kterého unesli ti nejhrozivější protivníci, s jakými se kdy setkala. Na neznámé planetě totiž život nic neznamená, stroje se obrátili proti svým stvořitelům...

Scénář
Jean-David Morvan
Art
Phillippe Buchet
Barvy
Phillippe Buchet
Obálka
Phillippe Buchet
Lettering
Miroslav Kosek
Překlad
Eva Poskočilová
Žánry
akční, sci-fi
ISBN/ISSN
80-7341-218-7
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 305 mm
Hmotnost
515 g
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
249 Kč
Originál
Sillage: Artifices (Delcourt, 2003)
aneb jak vypadá feministická revoluce po děti (už sem na to starej, ale muj předškolní syn má stejně asi nejraděj číslo 4, teda bez textu, jen jako vobrázky)
Uff, tak to už bylo fakt moc, všechny ženy proletariátu spojte se a osvoboďte se z machořetězů svých vykořisťovatelů. Celý komiks drží opět kresba, klesající tendence zde nabrala rychlé tempo. Přiznám se však, kdyby došlo k ressurection a někdo začal vydávat další díly v broži za 150, asi bych to ze zvědavosti dokupoval.
Příjemná kresba, ale příběh nic moc. Z tohoto nápadu se dalo vydolovat mnohem více....
Meteor mám celkově rád a ani tenhle díl se mi nezdál nijak zaostávající za ostatníma. Stále úchvatná kresba a pohodová atmosféra při čtení.
Fakt je škoda, že Meteoru nevyšlo víc dílů. Dokonce ani v angličtině, kde oproti nám vyšel navíc jeden další díl.
Mě to bavilo...rozhodně to nebyl jeden z těch horších dílů.
Za 45 Kč v Levných knihách!!!
Lehké zklamání ).
Tenhle díl se mě líbil zas o malinko víc než předchozí dva. Škoda že víc dílů téhle série asi nebude.
Co by tahle série potřebovala změnit je scénárista... to je hroznej zoufalec. Omílá dokolečka jedno téma. Nebýt kresby, která je jako ostatně pokaždý moc pěkná, tak by to už bych to pošestý nezkousnul. Jinak tenhle komiks je určený pro mladší generaci, tak 12-14 let, takže ty se na to určitě budou dívat jinak než já. Nic to, ale nemění na tom, že série má klesající úroveň, takže nejlepší jsou první dva, možná tři díly. Ale je to naštěstí poslední díl, který u nás vyšel, takže sbohem a Alles gute.
IMHO tenhle díl nijak nezaostává za zbytkem téhle příjemné, bohužel dost monotónní série.
Zdá se mi, že oproti ostatním dílům to krapítek pokulhává, ale jinak stejný.
No jo, no. Musim rict, ze logika scenare trochu pokulhava, ale protoze je tenhle dil inspirovany H.G. Wellsem, konkretne Valkou svetu, tak ho beru na milost a davam 70%.

zajo: no to zas ne. to ani nejde :) vzdycky se tvaris jako to co jsi. jen predtim opravud byl trochu promyslenejsi. Tohle vypada na sitii trosicku rychlejsi jehlou.
Skôr by som povedal že sa Meteor v prvých dieloch tváril ako niečo čo nie je
sakra. to sem fakt psal ja?..."po prvnim pohledu dovnitr o neco vice" - mysleno o neco vice zklaman
"kdyz jsem ho v Seqoy uvidel" = uvidel 6. dil
Neco jako v Matrixu uznavam jen 1. dil, tak v Meteoru jen 5 dilu. Myslel sem, ze 5. je posledni a kdyz jsem ho v Seqoy uvidel, byl jsem nejdriv nadsen, po pohledu na obalku o neco mene, po prvnim pohledu dovnitr o neco vice, po podrobnejsim prolistovani o neco hodne vic (kresba je bud spatne naskenovana nebo spatne zpracovana, proste linky maji vsude jinou tloustku - nekde se dokonce ztraci). Naevis v 6. dilu nevypada jako Naevis v 1.-5. dilu (nevim jestli to bylo jen jinym ucesem) a scenar je naprosto naivni. Clovek by si rekl, ze v predchozich 5 dilech se autori snazi k necemu dopracovat, ale po shlednuti tohodle dila si nejsem tak jistej.