První číslo brněnského komiksového magazínu.

Komiksy:
Kanárek - D. Spáčil
Dick Tracy - V. Tučapský
nedokončená grafická novela - J. Komárková
Mysterium of the Black Hole - J. Komárková
Anální sex - B. Krejčová
Kašpárek a vraný beran - H. Kukletová
Nic jsem neviděl - Z. Boušková
Nic jsem neslyšel - Z. Boušková
Planeta - M. Pilcerová
Mladá žena a bílá velryba - P. Holý, J. Žižková
Mafet (první část) - J. Šouflová
Homo Perfectus - E. Hauserová, J. Maxon
Burgerstory - T. Tomaszewski
Divoký Srdce - T. Putna, T. Najman
Pohádka - T. Kučerovský
bez názvu - J. Kučerovský, T. Kučerovský
Klacek & Fracek 1 - T. Prokůpek

Publicistika:
Komiksy Káji Saudka - Zlatý věk - M. Krejčí, V. Tučapský
Kája Saudek: Celý můj život je parodie (rozhovor) - T. Prokůpek
Muriel a oranžová smrt - key
Ženy a komiksy - P. Twardowska
Ženy, co dělají bubliny - T. Prokůpek
Komiksový festival v Lodži - T. Prokůpek
Przemyslaw Truściński - T. Prokůpek

Scénář
Zdeňka Boušková, Eva Hauserová, Prokop Holý, Jana Komárková, Barbora Krejčová, Tomáš Kučerovský, Jiří Kučerovský, Hana Kukletová, Martina Pilcerová, Tomáš Prokůpek, Tomáš Putna, Jana Šouflová, David Spáčil (Havran), Tomasz Tomaszewski, Vladimír Tučapský (key)
Art
Zdeňka Boušková, Jana Komárková, Barbora Krejčová, Tomáš Kučerovský, Jiří Kučerovský, Hana Kukletová, Juraj Maxon, Tomáš Najman, Martina Pilcerová, Tomáš Prokůpek, Jana Šouflová, David Spáčil (Havran), Tomasz Tomaszewski, Vladimír Tučapský (key), Jana Žižková
Obálka
Tomáš Kučerovský
Publicistika
Milan Krejčí, Tomáš Prokůpek, Vladimír Tučapský (key), Patrycja Twardowska
Redakce
Tomáš Kučerovský, Tomáš Prokůpek
Žánry
dobrodružný, fantasy, horor, magazín, romantický, satirický, ze života
ISBN/ISSN
Prokůpek & Kučerovský
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
černobílý
Stran
68
Náklad
300ks
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.11.2015 08:18Aargh! #01
  Zcela pochopitelně jsem se nemohl pustit do čtení Aarghů, bez toho, abych začal u prvního čísla. Ne, toto číslo bohužel stále nevlastním, ale posílám díky do Divadla loutek;) za kopii (zcela prokazatelnou kopii, za originál to vydávat nemohu, ani kdybych moc chtěl). Naděje, že budu mít kdy originál je stále slabší a tak dlouho jsem po tomhle čísle toužil a těšil se na něj, že jsem kapku zklamán. Ale ne moc, publicistika je na vysoké úrovni, jak páně Prokůpek prokazuje v každé další publikaci, ani moc nevadilo, že to je 15 let staré. Komiksy spíše experimentální, krátkometrážní, nic co by mne nějak oslovilo a to ani po stránce grafické. Takže takový průměr, mít originál, tak přidávám hvězdu ze sběratelského hlediska. Jak by co, tak vyměním za šicí stroj :) !!!
 • Slaine
  Slaine admin26.2.2006 17:32Aargh! #01
  Konečně jsem sehnal první číslo a můžu konstatovat, že hned od počátku měl Aargh! skvělej design (momentální Crew by mohla závidět) a naprosto výbornou publicistiku - jak výběrem tématu, tak informační hodnotou a zábavností. Např. článek o zlaté éře Káji Saudka s připojeným popisem příběhu Muriel a oranžové smrti byl úžasnej. Comicsy byly převážně pocitovky - aspoň doufám, jinak jsem je vážně nepochopil :). Zaujala mě třeba příjemně poetická Mladá žena a bíla velryba a po výtvarné stránce byly zajímavý i věci od Jany Komárkové.
 • Disease
  Disease10.6.2004 12:43Aargh! #01
  Ačkoli obsažené komixy mě moc nezaujaly, ta publicistika byla na vynikající úrovni.
 • Zack
  Zack admin9.6.2004 14:31Aargh! #01
  Na prvni Aargh! si jeste dobre pamatuju, to sme jeste poradali comXcon na Delte a takovi dva divni klucici prijeli z Brna se svym fanzinem, ktery se ale okamzite rozprodal (teda aspon to, co privezli, ale treba si to idealizuju :). Na fanzinovy pocin mel Aargh naprosto dokonalou grafickou upravu, publicistika vytecna, redakcni prace na profesionalni urovni. Vyber autoru je podminen stylovym zamerenim vydavatelu, takze osobne bych ocenil min pseudoumeleckych pocinu, ale zas nejak znechucen jsem nebyl. Bylo jasne, ze kresliru tu je dost a nejsou spatni. Ovsem o to vic zaril fakt, ze se scenari a scenaristy vubec tomu je presne naopak.
242
 • robur31
  robur3114.2.2023 09:43Aargh! #01
  V únorové aukci na AUKRU prodáno za 30 208 kč. Moc to nechápu, ale číslo je to pěkný.
 • pavel
  pavel12.8.2016 23:25Aargh! #01
  Nechcete jej někdo zdigitalizovat?
 • Kaluž
  Kaluž mecenáš6.11.2015 07:19Aargh! #01
  Kapis: Šicí stroj už doma máme, co tam máš dál? :)

  Jinak k prvnímu Aarghu! mám takovou perličku... kdysi v dávnověku byla v části místního (dnes již bývalého) kina zřízena videoherna pro chudé, kteří si zde za malý poplatek mohli užít nejnovější kousky na konzolích PlayStation. Občas jsme tam s přáteli zašli, abychom se společně ponořili do virtuálních světů a dali si po čuni v nějaké té bojovce. Provozovatel tam měl i pultík s herním bazarem a nějakým tím tematicky zaměřeným časopisem. A právě tam jsem narazil na první číslo zbrusu nového magazínu s poutavou obálkou. A teď to přijde. Vyžádal jsem si časopis a po pár letmo prolítnutých stránkách jej zase vrátil prodejci s myšlenkou, že takovou černobílou sračku si domů nevezmu. Kluci z nablýskané Crwe tady holt byli o něco dříve a za tu dobu si mě už stihli důkladně rozmazlit. Když teď ale koukám na tu sběratelskou hodnotu, něco mi říká, že jsem ten nos tenkrát ohrnovat neměl :)