Strygy #02: Nástrahy
BBart s.r.o.1. vydání 2003série Strygy 2/4
3.8
...
...
...
...
Generální ředitel významného zbrojařského podniku je zavražděn během dovolené v Kordillerách, kam si vyjel se svou okouzlující manželkou. Šlo o čin nějakého fanatika nebo o mstu? Stín dostane od svého tajemného zaměstnavatele pokyn, aby zahájila vyšetřování a odvrátila hrozbu, že firma padne do spárů Sandora G. Weltmana. Její kroky ji zavedou k Nivekovi, který se dosud nemůže vzpamatovat z nepříjemné aféry s okřídlenými bytostmi…

Scénář
Eric Corbeyran
Art
Richard Guérineau
Barvy
Isabelle Merlet
Obálka
Richard Guérineau
Překlad
Tomáš Bicek
Žánry
akční, detektivka, dobrodružný
ISBN/ISSN
80-7257-968-1
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 305 mm
Hmotnost
505 g
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
199 Kč
Originál
Le Chant des Stryges: Pièges (Delcourt, 1998)
Príjemne tajomné a vzrušujúce, aj keď výstižnejšie, než scenár, mystickú zápletku predávala kresba od Richarda Guérineaua (Cesta meče), ktorá mi pripadala parádne realistická. Tomu odpovedali pútavé, temné, ale pritom nie depresívne farby. Aj keď nechápem, prečo jedna postava vyzerá ako John Travolta v Pulp Fiction. Páčilo sa mi, že je to orientované na dospelejšieho čitateľa, takže tu nájdete erotiku, i úmrtia. Hodnotiť scenár je trochu ťažké, ono je to totiž jeden príbeh publikovaný na pokračovanie, takže „samostatne“ to fakt blbo hodnotiť (a asi to ani nie je správne resp. to o ničom nevypovedá).
Zdá se mi to nebo kreslíř čistě pro zábavu obdařuje občasně vedlejší postavičky ksichty známých herců ? (str. 33 Travolta jako Vincent Vega, Woody Allen na str. 27 dílu č. 4, Fox Mulder na str. 32 dílu č. 4). Skutečně výtečná série mimochodem.
Poměrně napínavý příběh se zajímavou kresbou jehož jedinou chybou je, že v čechách nebyl dokončen a poměrně zajímavě rozjetá série přestala vycházet....
Docela jsem se pobavil, jen je skoda, ze v ceska mutaci neni pribeh dokoncen a velmi pravdepodobne ani nebude. Ale i tak se jedna o mirne nadprumernou zalezitost.
Parádní a hodně napínavej komiks. Navíc sou tam hodně sympatický postavy. Kresba klasická taková francouzská prostě .o)