Tintinova dobrodružství #19: Koks na palubě
Albatros (Albatros Media a.s.)1. vydáníkvěten 2010série Tintinova dobrodružství 63/84
4.2
...
...
Ve svém chronologicky devatenáctém dobrodružství se Tintin vydává do Arábie a spíše náhodou narazí na stopu novodobých otrokářů. Po četných dobrodružstvích zjistí, že za nekalými obchody stojí milionář a zločinec mezinárodního formátu Rastapopulos. Když se Tintinův přítel kapitán Haddock octne otrokářům tváří v tvář, použije snad největší sbírku svých nadávek, jakou se mu kdy podařilo vytvořit.

Druhé vydání v roce 2017

Scénář
Hergé
Art
Hergé
Obálka
Hergé
Překlad
Kateřina Vinšová
Redakce
Lubomír Kuba, Ondřej Müller
Žánry
dobrodružný, humorný
ISBN/ISSN
978-80-00-02594-0
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
220 x 295 mm
Tisk
barevný
Stran
62
Původní cena
159 Kč
Originál
Les Aventures de Tintin #19: Coke en stock (Casterman, 1958)
Varianty
Tintinova dobrodružství #19: Koks na palubě (3. vydání) (2021)
Tintinova dobrodružství #19: Koks na palubě (2. vydání) (2017)
Tintinova dobrodružství #19: Koks na palubě (2010)
Místy to trochu drhlo v plynulosti četby, ale nápad a provedení bylo na výbornou. Tady Tintin jede na plno, i když ta záminka jít něco dělat je až moc dílo náhody a až moc příhodné, nicméně onen komicky prvek ve formě Abdalláha zabral. Opět jsme ve víru akce a událostí. Škoda jen, že Szpim dostal málo prostoru, ale to se brzo napraví. Hlavně už nespěte! Dávám 5 hvězd - paráda!
Tak toto je první album Tintina, které jsem si přečetl - a mimochodem mě příjemně navnadilo, abych si sehnal další a rozlouskal je, zatím mám za sebou pouze tři, ale určitě to není konečné číslo. Koks byl akční, dobrodružnej a zábavnej, z těch tří, které mám teprve za sebou, je rozhodně nejlepší (Koks srovnávám v Tibetem a Šperky).
Další z klasických tintinovských dobrodružství plné akce, které se odehrává jak na souši, tak na moři. Zajímavé je toto album tím, že se zde vyskytuje pohromadě nejvíce Tintinových přátel a nepřátel z mnoha přechozích příhod.
8103