Indián Umpa-pa a jeho nerozlučný přítel bledé tváře, rytíř Hubert z Listového Těsta, se ve druhém svazku svých příběhů nejprve nedobrovolně ocitnou na válečné stezce proti proradným Plochým nohám a potom se vypraví přes moře do Hubertovy vlasti Francie. Cestou je však přepadne strašlivý pirát Brake na svém korábu Hrůzný!
- Scénář
- René Goscinny
- Art
- Alberto Uderzo
- Obálka
- Alberto Uderzo
- Překlad
- Kateřina Vinšová
- CdbID
- 2815
- Žánry
- dobrodružný, humorný
- ISBN/ISSN
- 978-80-252-0674-4
- Vazba
- lepená v měkkých deskách
- Formát
- 215 x 287 mm
- Tisk
- barevný
- Stran
- 64
- Původní cena
- 159 Kč
- Originál
- Oumpah-pah 2 - Oumpah-pah le peau-rouge ()

Příjemné překvapení. První svazek jsem bral jen jako experiment, ale druhý už mě seriozně zaujal, protože Asterix je přeci jen již trochu vyvařený a zde je sice obdobná poetika, ale zcela jiné kulisy. Docela mě i baví, jak na sebe příběhy navazují, ale dokážou stát i samy o sobě. Příjemné, srandovní, milé. A podobně jako jiné Goscinnyho věci (ať už s Uderzem či Morrisem) je Umpa-Pa bez uzardění čitelný i pro dospělého.

"Nechť se můj syn pomaluje teplými barvami, aby se na bitevních polích nenachladil!" Když jsem si Umpu kupoval, nečekal jsem,že se u něj pobavím víc,než u Asterixe. Kresba je stejně výborná jako u Asterixe, příběh není nějak zvlášť složitý,ale spíš založený na hromadě vtípků ve kterých Goscinni dělá nekompromisně srandu jak z indiánů tak i z bělochů. Škoda,že vyšly pouze tři díly....................... Tlustý bizon domluvil :D

Druhý díl je lepší než první, hlavně část s piráty, jak už řekl royan. BTW je vidět, že si Goscinny na pirátech nějak ujížděl (viz Asterix). Ale jinak slabší nadprůměr.

Opět povedená záležitost s několika pořádnýma forkama.Hlavním plusem obou příběhů je jejich krátkost.

První část knihy NA VÁLEČNÉ STEZCE je někdě na úrovni prvního svazku ( 70 %) , druhá část PIRÁTI mi už přišla přeci jenom povedenější a vtipnější ( 80 %), proto oproti prvnímu svaku přidávám celkově 5 %.
- Četl/a (20)
- adevr, Doppelganger, emanek, flipflop, Fox01, goodspeed, Hanussen, J.Connor, James, jankie, Jestrab2, KdG, Mamut12, NecRoman, picaccino, RadimNemec, seneke, tacmud, TZcomics, Zdendy
- Má (73)
- 007, adevr, Azbest, AZTeck, bboorreekk, blackJag, Blair, burzum, chalmovsky, CSE_AC/DC, Dali, Davey, DEmnoG, doophy, Doppelganger, DracoAn, emanek, fel68, Fox01, fredy.nj, goodspeed, grinder, Hamichal, Hanussen, holubdema, imro, invape, J.Connor, James, jankie, Jestrab2, jjjirik, Kabukiman, Kazumaki, KdG, krvinka56, Lenny, Lobok257, maara, Mamut12, merhyx, mikado, MIKER65, monty.cl, NecRoman, Neutrino, Nightmare, Nyxxie, pavel, pechna, picaccino, RainDamage, Ricarderon, royan, Skot, sleepless, tacmud, Tarka Daal, The Genius, TheBronxCore, Tombal, tomntp, TZcomics, willis, Wiruss, Woffce, xai, xintax, yogi, yogi, Zajo original, Zdendy, zdennanek
- Chce (3)
- Braindead, p.beger, Radkos