Tajemství zlatého koně
Egmont ČR (Albatros Media a.s.)1. vydání 2003
4.1
...
...
...
...
Dvě původní komiksové povídky Káji Saudka. První z nich vypráví dávnou pověst o pasáčkovi, který nalezl poklad a znovu ho ztratil. Záhadu rozluští až o pět století později speleologové. Druhá povídka je speleofiction o tunelu, který vede do podivuhodné podzemní skrýše, plné technických vynálezů.

Scénář
Kája Saudek
Art
Kája Saudek
Žánry
dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
80-7186-890-6
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
240 x 320 mm
Tisk
černobílý
Stran
48
Původní cena
179 Kč
Originál
- (-)
Je to Kája, proto ta cena za nostalgii. Povídky jsou takové klukovské - naivní.
Pořád je to Saudek, ale po přečtení jeho slovenských stripů tahle kniha působí jen jako ne moc povedený remake.
Dvojice Kájových speleo-dílek, jejichž jednoduché scénáře vyvažuje luxusní kresba s s pro Káju typickým parádním rozpanelováním, spoustou nápadů a fórků a celkovou dynamikou a atmosférou. S Tajemstvím zlatého koně jsem se poprvé setkal na stránkách Komety, ale moc mě to nevzalo, narozdíl od Kájovy Modré rokle a Ztraceného kamaráda tamtéž trochu později. A i dneska se mi víc zamlouvá béčková Trať se ztrácí ve tmě, plná nacistických vlaků, létajících aut, zabijáckých robotů, drezín, svítilen ve tvaru lebky a vnadů dívky "D".
Dvě kýčovité jeskynní povídky s nudným scénářem, ale jak bylo řečeno, Saudkova kresba a vtípky vše zachraňují. Stejně jako hlavní hrdinky:)
KJ je jeden z mála (možná jediný) kdo dokáže pouze svou kresbou povýšit sračkový scénář, na něco alespoň "čtivého". Tato kniha je toho důkazem. (I když zlatý kůň možná tak hrozný nejni.) Ale ta práce s okny a těch nespočet datailů a slovních hříček je prostě úchvatná.
Prostě Kája Saudek!!!
V kometě se mi to koloravané líbilo mnohem více, celkem mě to aji ovlivnilo, některé scény si pamatuju právě z těchto klukovských letech. Chodbu jsem četl poprvé, do sbírky Saudkovek nutnost. Ty spousty drobných detailů. Kája je borec.
Saudek je prostě geniální kreslíř, kterej u nás nemá obdoby. Jinak z těchto jeho povídek se mi líbilo Trať se ztrácí ve tmě a to o dost víc než Zlatý kůň, kterej je na tom je podle mě scénáristicky mnohem hůř.
Tak tohle vydání jsem četl a klasicky dobrej Saudek.
Mně tyhle speleologické komiksy od Saudka nějak moc nesedí, i když zde uvedená Trať se ztrácí ve tmě je asi z toho období nejlepší. Vůbec mám pocit, jakoby jeho talent nedokázal nikdo podpořit nějakým špičkovým scénářem.
Kája je klasik. MdS
Libilo se mi to v Komete, takze tak trochu z nostalgie 70%.
Už se opakuju, ale starej dobrej Saudek.