Známý zpěvák a zakladatel skupiny Nirvana se proslavil svým nezřízeným životem, vřelým vztahem k drogám a podivnými texty, díky kterým skupina položila základ hudby zvané Grunge. Co ho vedlo k tomu co dělal a jak skončil? Neustálé otázky kolem jeho smrti může rozptýlit i tento comics, který celý jeho život sleduje pomocí citátů z Cobainových deníků a přináší tak nový pohled na tohoto úspěšného, ale velmi nešťastného mladého muže.

Scénář
Barnaby Legg, Jim McCarthy
Art
Flameboy
Překlad
Miroslav Adamec
Žánry
historický
ISBN/ISSN
80-86839-03-6 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
170 x 240 mm
Tisk
barevný
Váha
394 g
Stran
96
Cena
499 Kč
Originál
Godspeed: The Kurt Cobain Graphic (Music Sales US Corporation, 2003)
 • Skot
  Hodnotím třemi hvězdičkami se zaťatými zuby, průměrný scénář životopisu nadprůměrného umělce, určit se z něj dalo udělat mnohem více. Velmi slabá kresba s křiklavými barvami,vadí mi různá srdíčka a andílci a růžičky. Zpracování knihy dobré ale cena značně přemrštěná. Místo tohoto dílka mohl určitě vyjít jiný lepší překladový komiks .
 • Milda
  Na rozdíl od většiny (zdejších komentátorů) se mi kresba líbila. Protože jsem fanda Nirvany, nedozvěděl jsem se nic nového (a to asi ani nebylo úmyslem autorů). Dvojnásobek stran by si kniha klidně zasloužila, některé pasáže jsou opravdu až příliš zestručněné. Za 200,- v LK jsem více než spokojen. Komiks jsem četl několikrát a rád si v něm jednou za čas opětovně zalistuji... takže přes mé drobné výhrady dávám 5 hvězdiček.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš30.3.2011 10:12Spánembohem: Příběh Kurta Cobaina v obrazech
  Co dodávat, fanoušek seattleské scény jsem byl taky a jaký... Jinak podivná kresba, nemohu říci vyloženě špatná, ale něco mi tam chvílemi nesedí a nemám vůli to nějak blíže analyzovat. Sumarizace někdy velmi překotná, ale nic vyloženě podstatného asi vynecháno nebylo. Pro někoho to může být slušná "učební" pomůcka, na druhou stranu přijde mi, že z tématu šlo vytřískat mnohem víc, přeci jen se tady bavíme o poslední štaci rocku, možná poslední rockové hvězdě a velmi sugestivním a depresivním příběhu, který se navíc opravdu stal. Zdaleka nejlepší mi pak informačně a pocitově přišla předmluva. Jistý respekt si autoři zaslouží, pokud je mi známo, žádní zkušení matadoři to nejsou, pustili se na pěkně tenký led a nepropadli. Za 2k v LK zcela adekvátní.
 • The Genius
  Nirvanu jsem kdysi zbožňoval, přečetl i Kurtův životopis, takže mě tenhle komiks ničím nepřekvapil. Četl se ale příjemně, scénář mi přišel fajn, ale ta kresba..ta kresba..řekněme, že mohla být lepší.
 • DANCO
  hm kratky cx,velmi,velmi kratky cx...ale dobry...kresba ma moc neuchvatila.sice nie som fanusik realistickej ale moc mi to nesadlo...stalo to vela...moc vela na 94 stran...a dej:good ma to hlavu aj petu ako jeho zivot no vsetci vedia ze frcal na drogach vedel snad kazdy a na dost obrazkoch bolo len jak si vychutnavali heroin.:Dale inak good cx vsak 75% vravi za vsetko...No dovi,dopo,dopI:D
 • brkowycz
  Tak začnem od začátku, scénář: jak zde uváděli ostatní, člověk se nedoví nic moc nového, ale přišlo mi že jsou zde docela dobře napsané, dialogy, poznámky krajem... kresba drtivě průměrná, ničím nezajímavá, a na závěr to pětikilo. To snad není možný, ubohejch sto stran vcelku nijak nevyčuhujícího comixu za šílený peníze. NA závěr bych chtěl podotknout že hlavní "věc" pro tenhle comix stvořil kdysi kurt cobain. Pro mě to je zajímavě podaný a stručný životopis. Tečka.
 • Woffce
  Pokusím se hodnotit bez ohledu na to, jak to mám s Nirvanou: s tím "Spánembohem" nesouvisí. Příliš mě nenadchla kresba, ale celkově se mi zdá tenhle komiks povedený. Když se oprostím od docela slušný povědomosti o životě K.C., přijde mi to hodně zajímavý a určitě se k tomu vrátím. (Apropo: S Nirvanou to mám tak, že RÁD)
 • Davey
  Tak tohle bylo dílko!Docela dost se mi to líbilo..
 • krvinka56
  Takový druh komiksu tu ještě nebyl a dle mého názoru super vjec .Doufám že budou další.
 • Markyz de Sade
  Ach so... MdS
 • DEmnoG
  to Mds: Kdepak Markyzi, kdyz se podivas, kdy jsem Spanembohem hodnotil a kdy jsi psal do autidka CC, tak je jasny, ze tebe jsem nemyslel:). Myslim, ze Vranu k Spanembohem prirovnaval pan Dort.
 • Markyz de Sade
  Mám rád Nirvanu i Cobaina a tahle kniha je podle mého názoru hodně povedená. To přirovnání k Vráně jsem napsal já ve smyslu, že podle mě je to po Vráně druhá nejdepresivnější věc jakou jsem kdy četl. MdS
 • Black Bro, yo
  Já naopak fanoušek Nirvány jsem, takže to bylo promě docela zajímavý, ale v rámci komiksu nic moc a jak říká komentář napsaný předemnou je to životopis hodně, hodně stručný. Důležitý okamžiky tam jsou, ale právý fanoušek to už stejně dávno ví, bohužel.
 • DEmnoG
  Predem se slusi podotknout, ze nejsem fanousek Nirvany, i kdyz album Nevermind me neminulo. Nekde jsem cetl prirovnani Spanembohem co do atmosfery k Vrane... no, kam se na Vranu Spanembohem hrabe. Spanembohem je strucny Cobainuv zivotopis s durazem na strucny. Nic vic, nic min. O kresbe se da rict, ze je slusna.
68113