Dívka ze země Venku #01
DOBROVSKÝ s.r.o.1. vydáníkvěten 2022série Dívka ze země Venku 1/12
4
...
Koupit
Dávno pradávno. daleko předaleko, existovaly dvě země. Svět byl rozdělený na zemi "Venku", obývanou podivnými bytostmi, jejichž dotek přenáší prokletí, a zemi "Uvnitř", kde žili lidé. Setkání dvou bytostí, které se nikdy neměly potkat, dává do pohybu příběh...

Série je známá především pod názvem The Girl From the Other Side (anglický název), než pod originálním názvem Totsukuni no Shoujo.

Scénář
Nagabe
Art
Nagabe
Obálka
Nagabe
Lettering
Kateřina Urbanová
Překlad
Anna Cima
Redakce
Radmila Klásková, Vladimíra Staňková
Žánry
drama, horor, městská fantasy
ISBN/ISSN
978-80-277-1144-4
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
128 x 182 mm
Hmotnost
190 g
Tisk
černobílý
Stran
184
Původní cena
199 Kč
Originál
Totsukuni no Shoujo #01 (Mag Garden, 2016)
Zatím takový "všednodenní" úvod seznamuje s dvojicí hlavních postav a letmo s předělem pochmurných zemí lidského Uvnitř a prokletého Venku. Přečtený je hned a na věci příští zahákne spolehlivě.
Poetická pohádka pro dospělé.
Divnoalenka, nic víc, nic míň. Moc se žvaní a nic vlastně neodhaluje, jen náznaky náznaků a samá šeď. Chtělo by to trochu tempa a něco originálnějšího.
Příběh opuštěné pětileté holčičky, která žije na lidu prázdném místě, kde se o ní stará pan učitel. Je to dětinské, smutné, milé, trochu jinak nakreslené. Čtení je lehké, uvolněné. Úvodní díl mě rozhodně navnadil na další díly.
Velmi příjemné tempo vyprávění ovinuté šálou tajemství. Komorní prostředí, ve kterém je ono "Venku" vlastně čtenářovo "Uvnitř", a cosi divného je tam venku, jinde. Hraje to na city, příšerka a roztomilá holčička. Plus cliffhanger na konci, který mě asi bohužel zaháčkoval na díl druhý...

Celkový dojem: 60%
Zaujalo mě to kresbou, neodolal jsem a koupě rozhodně nelituji. Dívka ze země Venku nabízí podmanivý, mysteriózní příběh, ve kterém si vše z tajuplného světa skládáte dohromady jako skládačku... v jednom svazku dostanete tak akorát dílků, abyste se necítili zmateni/frustrování hromadou nezodpovězených otázek, ale zároveň chtěli pokračovat a získat další dílky. Na mangu je to navíc celkem netypická věc (v dobrém slova smyslu), alespoň co se té kresby týče. Nenáročné, vyprávěné s lehkostí, schopné být milé (až pohádkové) a zároveň i pochmurné. K tomu všemu zvolen papír více typický pro mangu (a pro tento typ příběhu více než vhodný), obsahující na začátku pár barevných stránek, s pouhými 11 svazky tvořící celou sérii - za mě rozhodně spokojenost. Budu se těšit na další díly a doufám, že se nové nakladatelské značce Gate bude u nás dařit.
Tady se vše pomalu rozjíždí a pak to končí hodně nepříjemně. Kresba absolutně podmanivá a originální a na mangu rozhodně netypická. Výborná série postupně gradující s pomalu se stupňujícím napětí, kdy všechny otázky jsou zodpovězeny ve správný čas. První kniha nás seznamuje s ústřední dvojicí a základním nástinem hlavní myšlenky příběhu. Výborné, velmi temné, pochmurné a zároveň roztomile vtipné..
The Girl From the Other Side #01 - Milé, nevinné, avšak místy až noirové drama plynoucí ladně, jako dětství samo. Pokud v tom vidíte paralelu na sérii 'The Ancient Magus' Bride', nejste tak úplně vedle, nicméně jste úplně mimo. Tahle série dokáže překvapit, ale také pohladit po duši. Vztah Shivy se svým mentorem je doslova magický a nebezpečí se skrývá 'tam venku' ... Za mě 5*!
GWB, Milo: Moc do toho nevidím, ale myslím si že autor ani neskrývá že se inspiroval hlavní charakterovou dvojící právě ze série 'The Ancient Magus' Bride'. To 'úplně mimo' míří na to, že ač podobné, tak jsou série naproti sobě vlastně zcela jiné.
Jo, to mě taky zaujalo, ale nereagoval jsem, abych nebyl za úplného rejpala... O:)
Fry: Hele, co to znamená "nejste tak úplně vedle, nicméně jste úplně mimo"?:))
Anton Whatever: https://www.csfd.cz/film/1104811-divka-ze-zeme-venku Zkus pohledat anglický název na uložTEČKAto. :)
Myslím že anime teprve vyjde
Asi hledám blbě, ale nevíte prosím jak se jmenuje anime? Našel jsem cosi 10ti minutového, ale to jste asi nemysleli..?
Fry: Díky, jasný, teď koukám na datum vydání. :)
baatcha: ano, manga 2016; anime film 2022
Předpokládám, že tohle, jak je u mangy/anime zvykem, vzniklo ještě předtím, než vznikl film, že jo?