Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Poslední vzdorující Flash

Gorilla Grodd umírá na nemoc, kterou dokáže vyléčit jen zdroj rychlosti. Spolu se Singularitou, Multiplexem, Negativním Flashem a pánem blesků Raijinem přichází do Central City, aby vysál energii ze všech tempařů!

Grodd Flashe v hloubi duše sžírá, otevírá mu staré jizvy a způsobuje psychické rány, které mohou mít dlouhodobý efekt. Jediné, na co nejrychlejší žijící člověk dokáže myslet, je záchrana města a osvobození Iris Westové, která konečně začíná Barrymu zase věřit.

Když Barry Allen přijde o svou rychlost, připadne úkol vypořádat se s Groddem a osvobodit obyvatele města oběma Wallyům Westům a Čínskému Flashovi. Jejich snaha se ukáže jako marná a Barry se pro znovuzískání své rychlosti odhodlá zajít tak daleko, že požádá o pomoc Godspeeda. Tento stěžejní díl rychlostní ságy od základu promění všechny tempaře, i vztahy mezi nimi. Dokáží přežít následky Groddova zoufalého manévru?

Obsahuje sešity série The Flash (Rebirth) #39-45

Scénář
Joshua Williamson
Kresba
Carlos D'Anda, Carmine Di Giandomenico, Christian Duce, Dan Panosian
Ink
Carlos D'Anda, Carmine Di Giandomenico, Christian Duce, Dan Panosian
Lettering
Petr Schwarz
Barvy
Luis Guerrero, Brian Miller (Hi-Fi Colour Design), Ivan Plascencia
Překlad
Michael Talián
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Obálka
Carmine Di Giandomenico, Ivan Plascencia
Grafické úpravy
Petr Schwarz
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7449-966-1 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
168
Cena
379 Kč
Originál
The Flash #07: Perfect Storm (DC Comics, 2018)
 • karl173
  Minule se Williamson teprve rozehříval a já sám jsem doufal, že příště nám přinese něco velkého a hlavně neokoukaného. No a teď mám za sebou další knihu a minimálně z poloviny se to povedlo.
  Nejdřív začnu tím pozitivním. Williamson si opravdu připravil něco velkého a máme tu šestidílný příběh " dokonalá bouře ", ve kterém se doslova rozpoutala bouře po celém Central city. Na scénu přichází neokoukaný Grodd a rozpoutá peklo na zemi. Všechno je to epické a krásná scéna střídá druhou. Kresba je tu tedy, jak je zvykem, velmi podařená. Sice se ve dvou číslech tužky chopili jiní kreslíři, ale pořád se dalo na co koukat, byť kvalitativně na ostříleného Giandomenica to nemělo.
  Příběhově " dokonalá bouře " už ale tak " dokonalá " není. Sice je pravda, že jsem se víceméně po celou dobu čtení bavil a to hlavně díky svižnosti scénáře. Ale na druhou stranu už jsem z toho nebyl tak odvařený jako zpočátku série, kdy jsem vyloženě hltal, co se bude s Flashem/Barry Allenem a jeho kamarády dít dál. Přijde mi, že všechny hlubokomyslné úvahy a takzvané útoky na srdíčko už se tu omílají neustále dokola a navíc způsobem, který je v každém druhém superhrdinském příběhu. A když vás tohle už nebere a tohle všechno hodíte stranou, tak vám toho zase až tolik nezbyde. Sice to na konci Williamson poměrně zdařile zachraňuje a já jsem přeci jenom spíše spokojený, ale já mám jakýsi vnitřní pocit, že vrcholem série už zůstane čtvrtý díl.
  Nicméně nechci Flashe ještě házet do starého opotřebovaného železa, jelikož závěr příběhu a samotný závěrečný sešit, který se udává po hlavním příběhu této knihy, přináší zajímavý cliffhanger.
  Stále jsem tak zvědavý co nám tato série ukáže. Tento díl s odřenýma ušima tak ohodnotím ještě jako nadprůměr, ale upřímně moc jistý si tím nejsem. 4*