Flash #06: Když zamrzne peklo

3.9 | Crew | akční, superhrdinský | série Flash (Po Znovuzrození), Flash (Znovuzrození hrdinů DC)

Vražda za mřížemi!

Iron Heights je ta nejtvrdší věznice v Central City. Dokáže udržet za katrem i ranaře jako Captain Cold a Mirror Master. V nedávné době se však stala vězením i pro Barryho Allena. Toho jeho šéf odvolal z postu kriminalisty a poslal ho do Iron Heights, kde má na starost konzervování místa činu. Ze své nové pozice je nejrychlejší člověk na světě poprvé svědkem toho, jak vypadá život zločinců po zatčení... a zásluhou drsného správce věznice Wolfea to není pěkný pohled.

Ale život za mřížemi se nyní pro jednoho z vězňů změnil v trest smrti, a jelikož Barry už nepracuje v kriminální laboratoři, nemůže s vyšetřováním jinak asistovat. Jako Flash je však odhodlaný rozkrýt celou záhadu... i kdyby ho to mělo vehnat přímo do pasti.

Královně centralského podsvětí Copperhead zatápí někdo nový. Někdo, kdo je nějak spojený s věznicí... a s vraždou. Dokáže Flash záhadu rozluštit a zneškodní stále vlivnějšího zločineckého bosse? Nebo zjistí, že z Iron Heights opravdu není úniku?

Scénář:
Michael Moreci, Joshua Williamson
Kresba:
Christian Duce, Scott Kolins, Scott Alan McDaniel, Pop Mhan, Howard Porter
Ink:
Christian Duce, Michael (Mick) Gray, Scott Kolins, Pop Mhan, Howard Porter
Lettering:
Petr Schwarz
Barvy:
Brian Miller (Hi-Fi Colour Design), Ivan Plascencia
Překlad:
Changer the Elder
Redakce:
Filip Gotfrid, Martin Kužel
Obálka:
Barry Kitson, Brian Miller (Hi-Fi Colour Design)
Grafické úpravy:
Petr Schwarz

Obsahuje sešity série The Flash (Rebirth) #34-38 a příběh z The Flash Annual #1

Rok a měsíc vydání: červen 2020 | ISBN: 978-80-7449-880-0 | Vydání: 1. | Vazba: lepená v měkkých deskách | Formát: 170 x 260 mm | Počet stran: 152 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 349 Kč | Název originálu: The Flash #06: Cold Day In Hell | Vydavatel originálu: DC Comics, 2018

Obálka (1/9)
Ukázka (2/9)
Ukázka (3/9)
Ukázka (4/9)

+ dalších 5


Koupit

Spike
Spike | 16.7.2020 | Flash #06: Když zamrzne peklo |

S klidem můžu říct že i šestým dílem si Flash drží svou laťku. Veškeré výtky by šly zopakovat už z minulých knih, ale přeci jen se na to kouknu blíže.

Začátek navazuje na cliffhanger z konce minulé knih, vrací se nám Meena, ale sympatická postava z prvního dílu je fuč, teď je to docela mrcha, zatím ještě není úplně jasné co všechno v její proměně má prsty tak doufám že to bude nějak uspokojivě vysvětlené. Kolem celé Singularity se asi budou dít ještě velké věci, tak jsem zvědav jestli náplní očekávání. Černý Wally West se tu sice objevuje, ale příběh se netočí primárně kolem něj takže se zaťatými zuby to jde snést.
Po dvou sešitech s Meenou se dostáváme k hlavnímu příběhu na který nás láká obálka. Ten má 3 sešity takže je taky vzatý docela z rychlíku, je to taková jednohubka o dalším z mnoha plánů Rogues/Ranařů, který se Flashovi podařilo zhatit. Čte se to dobře a svižně, jen to prostě ničím nepřekvapí, zvraty tipnete už zdálky. Například ten co se týče Augusta Hearta, coby záporáka Godspeeda z prvního dílu. Ale to vůbec nevadí, protože zrovna tahle postava je tu skvělá. Osobní život Barryho Allena tu tentokrát sice nemá tolik prostoru jako minule, zato ale se tu prohlubuje jeho přátelsko-nepřátelský vztah s Augustem, a jejich vzájemné výměny názorů patří k tomu nejlepšímu. Doufám že tahle postava se vrátí i do budoucna, na to že většina nových padouchů nemá takovou trvanlivost jako ti staří známí, tak zrovna Godspeed je výjimkou potvrzující pravidlo.
Na závěr pak máme jeden sešit soustředící se na původního Wallyho Westa. Ač se nejde moc do hloubky, jeho trable s tím začlenit se zpět do světa který si ho nepamatuje jsou fajn a čtenáře to zajímá. Povedený konec.

Ač bych uvítal víc prostoru pro civilní linky, tak celkově je šestý Flash opět zárukou nadstandardně kvalitního mainstreamu, který neurazí. Kresba se zde docela střídá, ale kvalitativně se drží stejné úrovně, žádná tu nijak nevyčnívá. Čeho si naopak všimněte hned, to je změna grafiky u obálky. S tím problém nemám, ač teď už k sobě s předchozími knihami moc nejde, když to tak bylo už v originále nedá se nic dělat. Naopak nechápu proč se upustilo od číslování na hřbetu. Může se to zdát jako detail, ale pro rychlou orientaci a přehlednost je číslování dílů docela zásadní. O žádný restart se nejedná, takže i když se změní grafika, čtenář by tím spíš uvítal kdyby na pohled poznal že tohle je šestý díl série a ne něco jiného. Ach jo. Navzdory tomu, strávil jsem s Flashem příjemnou hodinku večer u kafe a hezky to uteklo. Další díl určitě kupuju taky. 7/10

xflori01
xflori01 | 5.7.2020 | Flash #06: Když zamrzne peklo |

Tato Rebirthovská série Flashe si drží skvělé tempo. Jednotlivé díly nejsou žádné skvosty, takže když naši vyhlášení recenzenti zde na databázi dají dílům 3*, tak se tomu divit určitě nebudu. Je to ale super mainstreamovská superhrdinská série, která si udržuje pořád víceméně stejnou kvalitu. V tomhle díle máme dva příběhy - první o Meeně a zapojení Singularity a v druhém zápletku s Ranaři ve vězení, kde současně Barry pracuje. A jako poslední je speciál o Wally Westovi, který má problém znovu žít jako civil (když si ho nikdo nepamatuje). I když předchozí dva příběhy nebyly špatné, poslední speciál mi naprosto sedl a díky němu nemusím mít nadále dilema, jestli dát dílu 3 nebo 4*. Ještě malou odbočku k novému formátu - s odstraněním hlavičky Znovuzrození nemám problém, grafika nových obálek je skvělá, ale velkou výtku mám v absenci číslování na hřbetě. Jak se na tom mohla nakladatelství shodnout? Vždyť číslování dílů je velmi důležité pro orientaci čtenáře. Takhle si každý bude složitě dohledávat, kolikátý díl to je, aby ho měl správně zařazený (a to platí pro všechny DC série).

rewkon
rewkon 28.8.2020

trudoš
trudoš 22.8.2020

Craxx
Craxx 18.8.2020

lantan1
lantan1 10.8.2020

jh666
jh666 7.8.2020

SomeOne
SomeOne 20.7.2020

Spike
Spike 16.7.2020

punisher
punisher 12.7.2020

Doppelganger
Doppelganger 8.7.2020

xflori01
xflori01 5.7.2020