Milionář Murphy se nudí, a když se bohatí lidé nudí, jsou ochotni zkusit cokoliv. Murphy chce zažít vzrušení z primitivního rybolovu, při kterém člověk na moři riskuje vlastní život. Jerry Drake, alias Mister No, ho proto vezme do osady zvané Pecém, jejiž obyvatelé se živí tradiční formou rybolovu zvanou Jangada. Na místě však na ně čeká vzrušení úplně jiného druhu. Společnost Atlantik se totiž rozhodla zlikvidovat místní rybáře a prostředky pro dosažení cíle si příliš nevybírá.

Scénář
Guido Nolitta
Art
Franco Bignotti, Roberto Diso
Obálka
Gallieno Ferri
Lettering
Mario Tachecí
Překlad
Mario Tachecí
Redakce
Mario Tachecí, Alexandr Tachecí
Žánry
akční, dobrodružný
ISBN/ISSN
ISSN 1214-8180 (A.F.F.L. s.r.o.)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
145 x 208 mm
Tisk
černobílý
Stran
72
Cena
69 Kč
Originál
Mister No #24: Atlantico! (Sergio Bonelli Editore, květen 1977)
 • Flash
  Flash mecenáš29.10.2015 19:01Mister No #01: Atlantik
  Dostal jsem to s nějakým časopisem. Není to vyloženě špatný, až na několik ale a ty jsou. V sešitu se toho moc nestane. Cena je na tu dobru tragická. Za tohle bych těch 69 kč nechtěl dát ani dneska. To si zas někdo myslel, že se stane milionářem s hajzl papírem. Marketingový tah na konci je taky hodně zoufalý.
 • Kabukiman
  Mister No nezvládne porovnání s mnoha dnešními komiksy, ale z nějakého důvodu je mi paradoxně bližší, než mnohé "vytuněné" novinky. Moderní komiksy (stejně jako filmy) postrádají takovou tu lehce hloupoučkou naivitu a jak si to tak s odstupem času uvědomuji, tak mám tu naivitu v komiksech i ve filmech rád. Fakt je, že děj se rozjíždí hodně pomalu a než to nabere jakž takž trošku spád, tak se vypije hodně alkoholu a vyblábolí spousta nudnejch blábolů, ale já jsem na ten styl kresby a vyprávění přistoupil a tak mi to zase tolik nevadilo. Na druhou stranu chápu i ty, které to nebavilo vůbec. Možná mám v sobě taky trošku nostalgie, protože mám pocit,že jsem jednoho Mistera No v dětství přivezl z jugoslávie...ale nejsem si tím jistý. Každopádně by to asi vysvětlovalo, proč jsem se u toho celkem nudného komiksu docela bavil:) Je škoda,že se u nás tenhle styl komiksů nechytil. Nemusí to být zrovna Mister No, ale prostě klasické dobrodružné příběhy, naivní, černobílé charaktery, exotické lokace, ztracené poklady,krásné ženy,zrada, tajemno... Nová komiksářská generace je ale už jiná, vyrostla na jiných komiksech a filmech než já a evropské komiksy se tady, na rozdíl od japonských, stále nechytají, takže si asi ještě nějakou dobu budu muset počkat, než přijde nějaká "retro" vlna...
 • Fry
  Začátek "Mistra No" přináší více v úvozovkách zábavných momentů, než pak dvojka. Máme tu příjezd "Pana Murphyho", setkání se "Steliem" a v zásadě nekonečnou bitku, u které jsem se divil, že vůbec skončila. Pak je tady také prodavač, který nemůže (nově) dávat potraviny na dluh a celé je to smíchané v Jížní Americe.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš11.2.2013 18:08Mister No #01: Atlantik
  Přesně tak je to zábava pro odrostlejší kluky ze ZŠ a v těhle intencích je třeba to posuzovat. V prvním díle představuje problém hodně málo akce a teprve se rozjíždějící zápletka.
 • Marv
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš15.3.2005 08:48Mister No #01: Atlantik
  No co vám budu povídat. Je to fakt hodně dětský. Je to fakt tak pro čtenáře kolem 12ti let, ale mě se to docela líbilo. Je to naivní, ale vrátil sem se do děckejch let .o))) Mister no je fajn chlapík, kterej má všude kamarády a rád pomůže, prostě takovej mrzáckej superman bez superschopností.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš14.3.2005 11:33Mister No #01: Atlantik
  to Maarv: Teda ty jsi precetl vsechny tri? To musela byt teda vazne vtom vlaku nuda. Bych se mozna radsi koukal z okna nebo pozoral nejakou spolucestovaletku (a nemusela by byt zas tak hezka). Ja jsem se nedavno na hajzliku pokousel prokoustat pokracovanim a po chvilce jsem vzal do ruku letak z Delvity (a to je co rict, protoze o cenu rohliku se zrovna nestaram).
 • maarv
  Tak. Co k tomuhle dílku dodat. Je to skutečně shit srovnatelný tak možná s Colbym od BBartu (mé hodnocení prvního dílu je značně nadsazené, chtěl bych změnit:)), ale za několikrát nižší cenu. Tuhle kritiku berte na všechny tři první díly co u AFFL vyšli, jelikož mi přijde zbytečné pisat ke každému to samé, když se jedná o jeden uzavřený příběh. O příběh, který je naprosto nezajímavý, alespoň pro mě určitě. A to sem ho četl přesně v místě ke kterému prioritně určen, ve vlaku. Ale cesta mi neutekla, ba se přímo vlekla. Nebýt muziky, která mi hrála ze sluchátek, asi by to byla ošklivá cesta. Věková kategorie pro níž je comics určen musí být hodně nízká a zaujmout může dítě, jež nepřišlo do styku s nějakým akčnějším filmem. O kresbe se taky nedá moc chvalného napisat. Je tu spíš jako podpůrná záchytka, je lepší se na ni dlouho nedívat a brát ji pouze jako podtext k dialogům, v tom případě nijak zvlášť nevadí. Dialogy samotné stojí taky za staré bačkůrky, v prvním díle se snaží asi navodit pohodovou atmosféru, ale ty neustálé "hahaha" hlášky mi nepřišli zrovna zábavné a svůj důvod nesplnili. Jediným větším důvodem, proč číst pokračování, zůstává právě fakt, že se jedná o pokračování, tudíž za své peníze chcete znát alespoň, jak to dopadne. Nestojí to za to. Nebudu to dlouho zdržovat, bylo by toho víc, co by se dalo zkritizovat, bohužel chválit nemůžu nic(cenu vlastně ano)...třeba příště... stále u mě s přehledem vede Nathan...
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš9.12.2004 13:02Mister No #01: Atlantik
  Stejny pripad co Tex, na tento druh comicsu tady proste neni potrebna gramotnost a zazemi. A popravde Mister No a Texe bych mozna ocenil v barve pred 10lety v Komete. Jestli jsou me domnenky chybne, bude jedine rad a AFFL preji hodne uspechu.
1853