Lucky Luke: Máma Daltonová
Egmont ČR (Albatros Media a.s.)1. vydání 2007série Lucky Luke 23/31
4.6
...
Z vězení uprchnou Daltonovi a ukryjí se u matky Daltonové. A tak má Lucky Luke, muž, který střílí rychleji než jeho stín, tentokrát příležitost se seznámit se svéráznou ženou, jež obětavě vychovala čtyři zločince.

V pořadí osmý svazek vydaný pod nakladatelstvím Egmont ČR, dle chronologického řazení se jedná o 38. svazek série.

Scénář
René Goscinny
Art
Maurice De Bevere (Morris)
Obálka
Maurice De Bevere (Morris)
Překlad
Edda Němcová
Redakce
Stanislav Kadlec
Žánry
humorný, western
ISBN/ISSN
80-252-0613-0
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
215 x 285 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
99 Kč
Originál
Lucky Luke #38: Ma Dalton (Dargaud, 1971)
Převelice vtipný díl s důvtipnou zápletkou. Nejvíce jsem si užil kresbu, která je legendární.
Tak z prvních osmi sešitů jasně ten nejlepší, který poráží a pro mě zatím nepřekonaného Zelenáče. Příběh je sice poněkud jednodušší, ale to nic neubírá na jeho kvalitách. Avšak co tento díl přibližuje absolutnímu hodnocení je humor. Ač všechny díly Lucky Luka byly na humor bohaté, tento je ještě o úroveň výš, snad na každé stránce se našel vtip, u kterého mi cukaly koutky. A humorná linka s Tramtabumem (lehni!) mě nutila smát se pořád dokola, tak jednoduchý nápad, ale ve spojení s geniální kresbou se nešlo nezasmát. Pokud někdo uvažuje o zkoušce Lucky Luka, doporučuji začít tímto albem!
Zbožňuju obálky Luckyho Luka a tahle patří k těm nejlepším! No a komiks je samozřejmě perfektní!
Super díl, jeden vůbec z nejlepších LL, ne-li nejlepší. Matka Daltonová je geniální propracovaná postava, jejíž způsob života mě opravdu pobavil.
Další parádní díl.
Olee hombre... takze opet vkusne vtipna zapletka + odpovidajici kresba = prijemne pocteni. To by me zajimalo, jak si Lucky Luke vede prodejne, pac je to takovej prijemnej mainstream, ktery malokoho urazi... prijemne vyvazeny mix ala Astrerix:). Pro lidi, kteri si ujizdi na "nevaznem" divokem zapada jasna volba.
LL si stále drží svou úroveň. Linka parádní, barva stará klasika, no a Goscinny se ani kritizovat nesmí:) Jsem moc zvědavý, co s LL udělají další scénáristé. Snad se toho dočkáme.