Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Po vraždě jedné prostitutky se vydáva její kamarádka Sheila, která je shodou okolností také prostitutka, na nebezpečnou cestu po stopách jejího vraha...

Sešit je označen jako dvouměsíčník (No 1, I. ročník), pokračování však nikdy nevyšlo.

Scénář
Bohumil Fencl (Bof)
Art
Bohumil Fencl (Bof)
Obálka
Bohumil Fencl (Bof)
Žánry
detektivka, erotický
ISBN/ISSN
Čtyřlístek
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
barevný
Váha
68 g
Stran
16
Cena
8 Kčs
Originál
- (-)
 • chrz
  chrz11.6.2023 18:11Sheila #1: Mstitelka
  Druhý díl nakonec po dlouhých letech vyšel (společně s prvním) v publikaci Generace 89, viz též na mých stránkách
 • choze
  choze30.7.2013 19:07Sheila #1: Mstitelka
  Bof, velký fanda Saudka, se kterým má mnoho společného (amerikanofilii, parodičnost, slabost pro sexbomby, výrazný výtvarný styl) a jeho neúspěšný pokus o vlastní Muriel. Místo space opery gangsterka (k níž Saudek přičuchnul ve Čtyři vraždy stačí, drahoušku), zápletka i hrdinka ale stejně naivní a hrdinka navíc stejně blonďatá, vyvinutá, sexy a s talentem zaplétat se do nebezpečných dobrodružství. Bofova kresba se mi vždycky líbila (obálka je vysloveně luxusní), propašoval sem i dost zdařilých fórků ("Sloužím kapitalistické vlasti!", žralok, co připraví Sheilu o kalhotky...) a celkově to hodnotím kladně, ale vůbec se nedivím, že to ve své době nenašlo čtenáře a skončilo jen jako devadesátková rarita, ilustrující tehdejší vydavatelskou/podnikatelskou neschopnost. Pro děti je tu trochu moc erotiky a zkrvavených mrtvol (vůbec nechápu, že to vydal Čtyřlístek) a dospívající potažmo dospělí dali v té době nepochybně přednost nejakému Lehkému Erotickému Osvěžení, o která tehdy nebyla nouze a do kterých se Bof se svými dalšími erotickými komiksy (Tarzanův syn, Orgysea, Sperman) následně přesunul.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš30.11.2010 18:33Sheila #1: Mstitelka
  Sheila je super, díky své raritnosti však možná trochu přeceňovaná (osobně jsem ji sháněl velmi dlouho a pak už zkrátka nemohla dostát přehnaným očekáváním). Je to v podstatě takový extended díl skvělého Mr. Sweeta s bonusem v podobě často odhalených prsou. Krátká jednohubka, která pobaví. Dalších dílů rozhodně škoda.
 • Woffce
  Woffce11.8.2008 11:02Sheila #1: Mstitelka
  Shodou okolností jsem hned po "Sheile" přelousk´ rozhovor s Bofem v Aarghu! č. 5 a okamžitě vyhlásil trochu opožděnou vendetu vydavatelství Comet. Cituju: "...Nejspíš na tom hrozně prodělali, protože o druhém dílu už nechtěli ani slyšet. A při tom hned u prvního původně říkali: "A už malujte druhou, tam to můžeme pěkně nakopnout..."" No, nenakopli - a je to veliká škoda. Tenhle neodolatelně naivní příběh s lišácky decentním humorem by si zasloužil biblický rozměr (bez rouhání - míněno co do počtu stránek).
 • blackJag
  blackJag admin17.1.2008 11:31Sheila #1: Mstitelka
  Příběh jak vystřihnutý z filmu 4 vraždy stačí drahoušku :-) Sheila je děvka, její najlepší kamarádka, taky děvka je zabita, Sheila chce pomstu. Sheila ale nikoho nezabije, všichni gangsteři kolem ní však umírají. Sheila je považována za tu největší kydličku :-)) Skvělá kresba. Docela ale krátké, takže záležitost na čtvrt hodiny. Pokud bylo druhé vydání už hotové, je to opravdu škoda, že nevyšlo. Tohle by mne bavilo číst dál.
 • Banshee
  Banshee1.7.2004 15:54Sheila #1: Mstitelka
  Jojo, tohle byla jízda... Dalších dílů je vážně škoda, bylo rozjeto na dobrou zábavu. Dosud si vzpomínám na hlášku té bordelmamá na první stránce: "tak zpět do pokojů, děvčata, práce stojí... ...alespoň doufám":))
 • Rankir
  Rankir17.6.2004 11:59Sheila #1: Mstitelka
  Ach, ta nostalgie... Ale Sheila je výborně nakreslená a i když je příběh velmi triviální, je dostatečně vtipný. Fencl mě dostal už v Kometě svým Mr. Sweetem a Sheila byla další krůček dál. Dodneška mě mrzí, že nevyšel ani už hotový druhý díl (natožpak nějaké další).
4721