Koupit
Po noční můře, která zničila celý Gotham, nastává čas na změnu a Batman shromažďuje své rozptýlené síly. Do jeho týmu přibyla nová Batgirl, mladičká asasínka Cassandra Cainová. Poison Ivy si vytvořila vlastní ráj v Robinsonově parku, kde však čelí hadovi v podobě Clayface. Batman zatím potřebuje všechny zdroje, aby porazil moc, která ho dalece přesahuje. Navíc někdo tajemný najal Banea, aby zničil gothamský centrální archiv, a Batman musí přijít na to, kdo je skutečným nepřítelem Gothamu...

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz.
V české mutaci vyšel tento svazek jako 60. v pořadí.

Obsahuje sešity série Shadow of the Bat #88 (srpen 1999), Legends of the Dark Knight #120 (srpen 1999), Detective Comics #735-736, #738-739 (srpen-září, listopad-prosinec 1999), Batman #568, #571-572 (srpen, listopad-prosinec 1999).


Scénář
Bob Gale, Kelly Puckett, Greg Rucka
Art
Mike Deodato Jr., Alex Maleev, Damion Scott
Ink
Wayne Faucher, John Floyd
Barvy
Wildstorm FX, Matthew Hollingsworth (Matt), Dave Stewart, Roberta Tewes, Gregory Wright
Obálka
Sean Parsons
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Richard Klíčník
Redakce
Eva Brucknerová, Eva Halbichová
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BBart s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 260 x 13 mm
Tisk
barevný
Váha
600 g
Stran
216
Cena
359 Kč
Originál
Batman: No Man's Land (DC Comics, 1999)
 • hroubek
  Hodně moc povedený komiks, který je radost číst. První kniha fungovala jako předehra, ale to důležité se začíná dít tady. Batman rozjel svou vlastní křížovou výpravu za záchranu padlého Gothamu a konečně mu dochází, že musí upravit svůj přístup, protože to, co fungovalo v minulosti teď nebude fungovat. Je potřeba otevřít oči a nekoukat na věci černobíle. Scénáristé rozjedou zajímavé příběhy, které jsou parádně napsané a výborně ženou příběh kupředu. Hodně moc mi sedlo jak jsou jednotlivé sešity vyvážené. Je tu dost akce, která skvěle funguje, ale jsou tu i skvěle napsané dialogy, jenž posouvají postavy a příběh dál. Scénáristé skvěle pracují se záporáky. Ivy zde má skvělou linku, Bane se ukáže v nejlepší formě, a schizofrenní Two-Face předvede luxusní soudní přelíčení. Tento komiks má jednu velkou a zásadní chybu. Chybí vedlejší příběhy. Tohle tady mělo vyjít úplně zkompletované, a ne aby chyběli sešity a příběhy. Země nikoho kniha druhá je parádní komiks, který si musíte přečíst.
 • trudoš
  „Kdyby jen o tomhle Manos věděli. To by si dost pomohli.“
  „Promrhali by to na nesmyslné krveprolití.“
  „A co s tím provedeš ty?“
  „Použiju to na smysluplné krveprolití.“
  Sisyfovská snaha postavit Gotham City znovu na nohy, ačkoli jej celý svět odepsal, pokračuje. Je třeba zajistit spojence, potraviny a především respekt nepřátel, přičemž stará pravidla už nepravidlují. Morálka i těch nejčestnějších ochránců zákona se tak vydává na cestu, z níž už nemusí být návratu
  Podmanivé čtení, u něhož řešíte jedinou maličkost – proč tahle událost český komiksový trh tak dlouho míjela? To, co totiž vyjde v kompletu Legenda o Batmanovi, není ani třetina všeho, co se v rámci samotné Země nikoho událo. A přitom jde o velmi dobré příběhy zasazené do takřka postapokalyptického prostředí, kde je dovoleno prakticky cokoliv a kde se zcela nově ohýbají charaktery tolik let určitým způsobem profilovaných hrdinů i padouchů. Greg Rucka cupuje Batmanovo univerzum jako žralok olympijské přeborníky v plaveckém bazénu.