DC Comics - Legenda o Batmanovi #028: Země nikoho, kniha třetí
BBart s.r.o., De Agostini Publishing S.p.A1. vydáníkvěten 2024série DC Comics - Legenda o Batmanovi 25/66
4.8
...
Koupit
Konečně se vyjasní, kdo tahá za nitky v padlém Gothamu. Lex Luthor je připravený město přestavět a udělat z něj centrum svého nového impéria. V cestě mu stojí pouze jistý Temný rytíř. Zatímco se Bruce Wayne snaží Luthora přelstít, Batman a jeho spojenci čelí poslední smrtelné hrozbě. Joker se vynořil ze stínů a hodlá spáchat zločin, který zničí veškerou naději na budoucnost. Tragédie číhá blíž, než by kdo čekal...

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz.
V české mutaci vyšel tento svazek jako 61. v pořadí.

Obsahuje sešity série Shadow of the Bat #93-94 (leden - únor 2000), Legends of the Dark Knight #125-126 (leden - únor 2000), Detective Comics #740-741 (leden - únor 2000), Batman #573-574 (leden - únor 2000).


Scénář
Devin Graysonová (Kalile), Greg Rucka
Art
Richard Burchett (Rick), Sergio Cariello, Dale Eaglesham, James Hodgkins (Jimmy Broxton), Melanie Kranenburg, Pablo Raimondi, Paul Ryan, Damion Scott
Ink
Sal Buscema, John Floyd, James Hodgkins (Jimmy Broxton), Rob Hunter, Sean Parsons, Mark Pennington, Bill Sienkiewicz
Barvy
Wildstorm FX, Noelle Giddings, Klaus Janson, Pamela Rambo, Jason Wright
Obálka
Dale Eaglesham, Danny Miki
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Richard Klíčník
Redakce
Eva Brucknerová, Eva Halbichová
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BBart s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 260 x 12 mm
Hmotnost
575 g
Tisk
barevný
Stran
200
Původní cena
359 Kč
Originál
Batman: No Man's Land (DC Comics, 2000)
Velmi dobrý a kvalitní komiks, který jsem si moc užil. V úvodu je řečeno, že celý příběh Země nikoho se rozvíjel na osmdesáti pěti sešitech. My jsme bohužel dostali jen pětadvacet sešitů. Je to obrovská škoda, protože tenhle příběh by si zasloužil být odvyprávěn, na co největším možném prostoru. Takhle jsme dostali pouze torzo. Torzo, které samo osobě funguje výborně, ale je hodně znát, že desítky zápletek a příběhů chybí. Scénáristé odvedli výbornou práci a je radost číst jakým způsobem uvažují, jak pracují s postavami, a kam to celé posouvají. Místy je to skvěle napsané a má to parádní psychologickou stránku. Většina postav si projde svou vlastní krizí a musí najít sílu bojovat dál za ty správné ideály a hodnoty. Někomu se to podaří, a někomu bohužel ne. Opět musím ocenit, že civilní rovina tohoto příběhu šlape perfektně a je mnohem zajímavější, než všechna superhrdinská akce. Moc jsem si užil části, které nepotřebují dialogy, protože stačí jen sledovat panely a hned nám naplno dochází, co se děje a jaký to má význam. Země nikoho, kniha třetí je velmi povedený komiks a já ho mohu jen doporučit.
Právě tak dobré finále, jak jsme doufali. I když vydavatelství De Agostini zazlívám příběhové okleštění celé události, návaznost dobrodružství je i přes vynechané sešity precizní. Namísto osobních soubojů se tentokrát vyprávění soustředí na klíčové aktéry a uzavírá černou kapitolu města Gotham. Ne, že by všechny problémy byly vyřešeny mávnutím proutku, či snad rovnou nastoupily světlé zítřky. Ale kroky učiněny jsou, pročež bude nutno vyvinout ještě hodně úsilí, než se rozbouřené emoce uklidní. Někdo to přečká s čistým štítem, jiný v dubové rakvi vyložené saténem. Protože, i když už je konec blízko, potřeba šílenců ublížit na tom nejcitlivějším místě zůstává neměnná.
Velké smeknutí před prací Grega Rucky, jehož scénáře vybraných epizod mi připadají jednoznačně nejlepší, přičemž osobně považuji Katastrofu a Zemi nikoho za to nejzajímavější a nejkomplexnější, co ze stáje DC Comics kdy vzešlo. O to víc mi uniká, co je vedlo k tomu, že vše o pár let později zmuchlali, zahodili a zapomenuli.