Koupit
Gotham padl. Po ničivém zemětřesení bylo město vládou označeno za oblast postiženou živelní pohromou. Většina obyvatelstva se evakuovala a Gotham byl odsouzen k smrti. Ale v ruinách ještě přežívá spousta lidí. Ztracenci, hříšníci a šílenci. Podsvětí si město rozebralo, jednotlivým čtvrtím teď vládnou takoví jako Penguin a Two-Face. Ve městě zůstali i komisař Gordon a jeho policie, aby zde znovu prosadili právo a pořádek. A Temný rytíř je připraven vystoupit ze stínů...

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz.
V české mutaci vyšel tento svazek jako 59. v pořadí. Od tohoto čísla se mění cena na 359 Kč.

Obsahuje sešity série Batman: No Man's Land #1 (březen 1999), Shadow of the Bat #83, #87 (březen, červenec 1999), Legends of the Dark Knight #119 (červenec 1999), Detective Comics #730,734 (březen, červenec 1999), Batman #563,567 (březen, červenec 1999).


Scénář
Bob Gale, Kelly Puckett, Greg Rucka
Art
Mike Deodato Jr., Alex Maleev, Damion Scott
Ink
Wayne Faucher, John Floyd
Barvy
Wildstorm FX, Matthew Hollingsworth (Matt), Dave Stewart, Roberta Tewes, Gregory Wright
Obálka
Jim Lee, Scott Williams
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Richard Klíčník
Redakce
Eva Brucknerová, Eva Halbichová
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BBart s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 260 x 13 mm
Tisk
barevný
Váha
580 g
Stran
208
Cena
359 Kč
Originál
Batman: No Man's Land (DC Comics, 1999)
 • hroubek
  Tohle se mi líbilo. Mám rád, když si hrdinové v příbězích sahají na dno, musí řešit morální dilemata, a začnou se stírat rozdíly mezi správným a špatným. A takový je i komiks Země Nikoho. Gotham padl. Zemětřesení zničilo město, a jak padlo město, tak padl i řád a zákony. V ulicích vládne chaos a přežívají silnější a chytřejší. Někdo se dokázal přizpůsobit, a někdo stále věří ve staré pořádky a zákon. Jenž jak dodržovat zákon, když žijete v Zemi Nikoho, kde už žádné zákony neplatí. Scénáristé rozjedou velmi silnou zápletku, která velmi dobře funguje. Čím více se scénáristé drží v civilně rovině, tím je komiks lepší a silnější. Hodně tomu pomáhá, že Batman má minimum prostoru - alespoň ze začátku. S příchodem Batmana příběhu lehce spadne řetěz. Což, je trochu škoda, protože jsem si užíval tu civilnost a problémy, které řešil Gordon a spol. Jakmile Batman nastoupí na scén, tak příběh začne být mnohem akčnější a lehce chaotický. Pořád je to moc dobré čtení, ve kterém se scénáristé krásně vyřádili - viz. poslední dva sešity s Cainem. Země Nikoho kniha první je povedený a zábavný komiks a já se těším na další díly.
 • WildBear
  Po dlouhé době mě zase něco dostalo do kolen. Zejména první dva sešity jsou na deset hvězd z pěti. Jak už se tam ale zase začíná motat většina okostýmovaného gothamského orloje (plus ta implantátovaná ruská báryšňa), vrátí se to zpět na (za mě) poctivých pět hvězd
 • trudoš
  Na Zemi nikoho jsem se těšil už od dob vydání šestého Hitmana, přičemž jsem ani moc nedoufal, že bychom se jí v českých luzích a hájích kdy dočkali. Konečně se však nemožné stalo skutkem a pánové Bob Gale, Greg Rucka a Kelley Puckett rozjíždějí jednu z nejtemnějších událostí historie Gotham City. A že je na co koukat – město bylo odstřiženo od světa a prohlášeno za místo stižené živelnou pohromou. Všichni příčetní je opustili a ti ostatní, co zůstali uvnitř, musí zůstat dokud... dokud se nestane zázrak. Anebo Gotham neshoří na popel. V ulicích tak propuká nemilosrdný boj o moc, kterého se účastní i zbytky policie pod vedením Jima Gordona. Jestli ovšem očekáváte nějaké hraní si na spanilé rytíře, můžete rovnou zapomenout. Už ani Batman se nechytá, protože vzbuzovat hrůzu v lidech, kteří si prošli peklem, není právě jednoduché. A že šílenci své domovy neopustili, na to můžete vzít jed.
  Civilní příběhy v uhrančivých kulisách, které tíhnou spíš ke gangsterce než k superhrdinskému mainstreamu.