Nathan Never #02: Experiment
A.F.F.L. s.r.o.1. vydání 2004série Nathan Never 2/4
3.5
...
V pohraničí, kde se neustále vede válka mezi třemi frakcemi, dojde k masakru poklidných vesničanů. Z nesmyslného zabíjení je obviněna skupinka průzkumníků příslušících k armádě mezinárodních sil. Vojáci však tvrdí, že jsou nevinní a Nathan Never spolu s právničkou Olivií Ollingovou mají jejich nevinu prokázat.

Scénář
Michele Medda
Art
Stefano Casini
Obálka
Roberto De Angelis
Lettering
Mario Tachecí
Překlad
Mario Tachecí
Redakce
Mario Tachecí, Alexandr Tachecí
Žánry
akční, detektivka, sci-fi
ISBN/ISSN
ISSN 1214-8199
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
145 x 208 mm
Hmotnost
122 g
Tisk
černobílý
Stran
104
Původní cena
69 Kč
Originál
Nathan Never #111: Le belve (Sergio Bonelli Editore, srpen 2000)
Slusna porce akce a scifi, ani jsem tenkrat nevedel, ze to delali Italove. Maji take peknou scenu, ale tohle samostatne moc smysl nedavalo, kazdopadne jsem se aspon bavil.
Kresba slabší, příběh celkem ušel. Ty tři hvězdy tomu dám, ale Dylan Doga mám raději...
Ne snad, že bych zánik "nového komiksu" vyloženě oplakal, ale je to záchodové čtení té nejvyšší úrovně. V době vydání však (oproti domovské Itálii a řadě dalších zemí) u nás stánkový prodej komiksů přeci jen ještě (zřejmě) neměl dostatečnou půdu a ona i cena mohla být třeba o tu pětku či dvě nižší. Škoda, že nevyšla i jedna z největších klasik tohohle italského formátu Diabolik. Nicméně výběr hrdinů a jejich kulis byl dost komplexní. Experiment má super příběh, bohužel docela slabou kresbu, a to jak oproti kolegům Texovi a Mr. No, tak i oproti jiným dílům Nevera.
Jeden s povedených dílu. Perfektně se to četlo a i konec je prekvapivej. Namalováno velmi dobre. Tenhle dil muzu jen doporucit.
K tomuhle jsem se dostal díky crwi 13, kde byl jako příloha. Příběh slušný (a nijak výjimečný), kresba taky slušná (a nijak výjimečná). Dobře se čte a stále mě zajímalo jak to dopadne, takže můžu říct, že tenhle díl splnil svůj účel. Oddychové čtivo na ukrácení dlouhé chvíle třeba v metru nebo na toaletě :)).
O dost lepší než první část. Dobrej komiks. Slušnej příběh.
Jako ostatne vetsina NN mi ten pribeh pripomnel nekolik klasickych filmu s podobnym tematem, nicmene je to vyborne postaveny pribeh s vybornou kresbou, ktere cb slusi...
Tak tady už je to velká změna k lepšímu. Kresba mě neskutečně mile překvapila svojí líbivostí, obvzlášť obličeje se vyvedli. Hned od začátku zaujme i příběh, i když se jedná o pouhý masakr na začátek, tak zbytečné násílí je stále dostatečný důvod pro čtení dál... za svou cenu rozhodně nadrpůměrná záležitost.
Tak lepsi nez prvni dil:). Scenar je docela dobry a necekejte "sladky" konec. Pro me jasny vitez druheho kola serii od AFFL.